LAN Kabel

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

LAN Kabel

Príspevok od používateľa Oleg »

Zdravim. Mame taky problem. Natiahli sme si s kamaratom medzi sebou LAN kabel (RJ45). Kabel ma dlzku okolo 90 metrov. Problem zacal tym, ze ked sa on napojil do notebooku a ja som dal kabel do routra tak diodky na routri ktore oznacovali jeho pripojenie zacali blikat (mali svietit) . Po chvili davania kablu a vyberania to nabehlo, ale ked sme dali kopirovat subor tak to islo len okolo 300 kB/s. Skusili sme aj prekrimpovat koncovky ale nepomohlo to. Niekde som pocul ze by to malo fungrovat az na 100 metrov. Alebo uz pri takej velkej vzdialenosti vznikaju straty? :?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

rj45 je len oznacenie koncovky. tahali ste po vonku alebo vramci interieru? je niekde v blizkosti kabla vedena elektricka siet? aky kabel ste pouzili ? utp alebo ftp. dalje akej katergorie. na 10mb siet vam staci 2 vodice, na 100mb stacia 4vodice. aj tak budete pravdepodobne potrebovat na druhu stranu hub alebo swich na posilenie signalu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

Tahali sme to povonku po stlpoch, elektricke vedenie ide v jednom mieste asi 1,5 metra ponad nas kabel, pouzili sme UTP kabel (13 SK/meter)a chceme mat 100 MBitovu siet. Co znamena ked diodka na routri oznacujuca pripojenie pocitaca pomaly plynule blika? (Siet vtedy neide). Skusali sme dat na druhy koniec hub, ale stym to neslo ani tolko. Stale to len blikalo.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Oleg napísal:Tahali sme to povonku po stlpoch, elektricke vedenie ide v jednom mieste asi 1,5 metra ponad nas kabel, pouzili sme UTP kabel (13 SK/meter)a chceme mat 100 MBitovu siet. Co znamena ked diodka na routri oznacujuca pripojenie pocitaca pomaly plynule blika? (Siet vtedy neide). Skusali sme dat na druhy koniec hub, ale stym to neslo ani tolko. Stale to len blikalo.
a mate na to povolenie?
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

FTP = STP, alebo je tam nejaky rozdiel?
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Re: hm

Príspevok od používateľa Oleg »

andynko napísal:
Oleg napísal:Tahali sme to povonku po stlpoch, elektricke vedenie ide v jednom mieste asi 1,5 metra ponad nas kabel, pouzili sme UTP kabel (13 SK/meter)a chceme mat 100 MBitovu siet. Co znamena ked diodka na routri oznacujuca pripojenie pocitaca pomaly plynule blika? (Siet vtedy neide). Skusali sme dat na druhy koniec hub, ale stym to neslo ani tolko. Stale to len blikalo.
a mate na to povolenie?
Mame
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

TomKocuR napísal:FTP = STP, alebo je tam nejaky rozdiel?
To neviem aky je rozdiel, ale z nezistenych pricin nam to zacalo normalne ist. Ale aj tak by ma zaujimalo co to znamena ked to tak blika. Diky
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to blikanie bude zjavne indukcia z toho napajania. potom by som vam radil este pouzit aspon tienene kocovky. neskratuju vam zariadenie ked ich zapajate? ono este aj tie koncovky by trebalo uzemnit. ak to mate medzi dvoma barakmi tak rozdiel v zemeni moze byt az 2A :o .
kde ste kupovali ten kabel? v baumaxe? ved tolko stoji kvalitne FTP. utp u nas stoji asi 8sk/m a navyse pouzit UTP na vonkajsie pouzitie a este popri vysokom napeti chlapci, :8O: to len pozeram. ked vam vyhoria zariadenie to budem potom sledovat.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

ten klabel sme kupovali z normalneho obchodu ZERO v kosiciach, je to riadny tieneny kabel. Ze vraj je dost kvalitny. Ale jak som pisal uz nam to ide dobre. Aky je rozdiel medzi FTP a UTP kablom?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

utp neni tieneny a navyse ma este aj slabsiu izolaciu (ale je ich velmi vela verzii) - 8vodicov v jednej buzirke
ftp je tieneny - 8 vodicov, 1 kostriacy vodic, priesvitna folia, alobal, buzirka
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
w0rm0n
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Ut 22. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa w0rm0n »

-----
Naposledy upravil/-a w0rm0n v Po 01. Apr, 2013, 22:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

jararak napísal:to blikanie bude zjavne indukcia z toho napajania. potom by som vam radil este pouzit aspon tienene kocovky. neskratuju vam zariadenie ked ich zapajate? ono este aj tie koncovky by trebalo uzemnit. ak to mate medzi dvoma barakmi tak rozdiel v zemeni moze byt az 2A :o .
kde ste kupovali ten kabel? v baumaxe? ved tolko stoji kvalitne FTP. utp u nas stoji asi 8sk/m a navyse pouzit UTP na vonkajsie pouzitie a este popri vysokom napeti chlapci, :8O: to len pozeram. ked vam vyhoria zariadenie to budem potom sledovat.
Ospravedlnujem sa, bol som teraz pozriet na kabel, a je FTP :red:

Návrat na "Siete"