Omieľaš tu to isté dookola...
+vladimir napísal:...nemá dôvod o nich pochybovať...
Nah, na prednáškach IMHO 90 percent študentov pochybuje o tom, či to, čo pán prednášajúci vykladá, je pravda...
+vladimir napísal:...neexistujú žiadne dôkazy...
Chceš úplne 100 percentný dôkaz? Tak taký bohužiaľ neexistuje - pravda/nepravda funguje iba v matematických štruktúrach. Svet je tak neuveriteľne rozmanitý a zložitý, že v ňom dokonalé veci neexistujú a preto sa o veciach nikdy nehovorí ako o 100 percentnej pravde.
Jediné, čo vedci robia je to, že predpokladajú, že tá teória, v prospech ktorej ukazuje najviac experimentov, je tá správna. Ak sa ale ukáže opak, tak tieto ich PREDPOKLADY prehodnotia. Sú ale určité teórie, ktorých platnosť sa berie ako samozrejmá, pretože bolo vytvorených mnoho pozorovaní (mnoho vo fyzike znamená minimálne v rádoch tisícov) a neexistuje žiadne pozorovanie, ktoré by týmto teóriám odporovalo.
+vladimir napísal:Ak sa vedcom podarilo rozbiť atóm na oveľa menšie častice a žiadne gravitóny nenašli, aký mám dôvod veriť, že existujú?
Hmm, ako mám dôvod veriť, že Slnko existuje, ak som ho neoblízal? Vieš, existujú veci, ktoré sa takmer vôbec nedajú pozorovať, ale ich existencia a vlastnosti sú predpokladané/odhadnuté na základe určitých nepriamych pozorovaní a rôznych teórií, ako veci fungujú. Ak máš nejakú vlastnú hypotézu/teóriu, ktorá je pravdepodobnejšia ako tá momentálne najviac predpokladaná a neprotirečí si s výsledkami vykonaných pokusov a ich pozorovaniami, tak sa s ňou s nami podeľ - možno dostaneš nobelovku.
Ja o subatomárnej fyzike viem málo a tak radšej žiadne závery nerobím.
+vladimir napísal:Je to náhoda, že zmenou vzdialenosti sa mení gravitačná sila rovnako ako sa mení magnetická sila i sila statického náboja?
Hmm, nie je to náhoda, že žirafa je vysoká a serie veľké hovienka a aj slon je vysoký a serie veľké hovienka? Nie je to náhodou dôkaz toho, že žirafa a slon je to isté zviera?
+vladimir napísal:Ak dnešní vedci dokážu prekonať gravitáciu iba pomocou rýchlosti, to ešte neznamená, že iné spôsoby neexistujú.
Hmm, gravitácia sa dá prekonať obecne pôsobením akejkoľvek sily... Teda, ale to neznamená, že by na dané teleso gravitačná sila prestala pôsobiť - tá stále pôsobí a vplýva na neho, mení jeho dráhu pohybu atď. Jediné, čo sa zmení je to, že teleso zrýchluje iným smerom a aj to len pre to, že na neho pôsobia okrem iného aj väčšie sily než gravitačná sila... Čo sa týka rýchlosti, tak tam si pletieš silu s energiou/stavom. Rýchlosťou sa gravitačná sila nijak neprekonáva - tá pôsobí na teleso naďalej a zakrivuje jeho dráhu/brzdí ho/zrýchluje ho...
+vladimir napísal:Odpudivú silu statického náboja na prekonanie gravitácie, využíva UFO.
Bol by som rád, ak ma odkážeš aspoň na jeden experiment, najlepšie verejný, pri ktorom overovali takýto princíp fungovania UFO.
+vladimir napísal:Príťažlivá sila statického náboja sa využíva na vysúšanie vlhkého muriva. Ak sa pomocou elektród, dodá molekulám vody, ktoré sa nachádzajú v múre záporný náboj, posilní sa tím pôsobenie gravitácie na tieto molekuly a voda je stiahnutá späť do zeme.
Hmm, a ja som si myslel, že to funguje vďaka chémii a tomu, že elektrický prúd prechádzajúci cez murivo spôsobuje zohriatie muriva a tým prispieva k zrýchlenému výparu. Nerozmýšlal si napr. nad tým, že samotné murivo je husťejšie/ťažšie než tá voda v ňom a teda by malo v prípade tvojej hypotézy byť pritiahnuté k zemi rýchlejšie ako voda?
+vladimir napísal:Ak látke dodám dostatočné množstvo tepelnej energie, dokáže prekonať gravitáciu a odpariť sa.
Volá sa to fázová premena a vyparená horúca para má nižšiu hustotu ako okolný vzduch - preto je vytláčaná tiažou okolného vzduchu dohora. Ale stále na túto paru pôsobí gravitácia - inak by atmosféra na Zemi vydržala pár minúť...
K tomu videu:
http://www.supermagnete.de/eng/faq/repulsion