Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa opto »

Aj veľmi schopný moderátor vo včerajšej relácii Experiment ( o vytamíne D3 kde povedali že pre jeho tvorbu nemá význam viac ako 8 min na slnku - v jednom dni od 11 do 15h bez akejkoľvek ochrany kože - lebo prekurzor D3 pre jeden deň sa za 8min vyčerpá ) sa zabudol opýtať že či nie je potrebné viac minút ak máme odhalené napr. len ruky a hlavu.

Umelá inteligencia a Z-IT by mala nie len zjednotiť a vzájomne informovať Internistu a kožiara ale aj nezabudnúť na daný detail.
Naposledy upravil/-a opto v St 02. Aug, 2023, 10:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3351
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa beardie »

preco prave umela inteligencia? tie prepojenia je mozne spravit aj bez nej
okolo AI je velky hype, ale treba chapat, kde je jej vyuzitie
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa opto »

súhlasím
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co dnes nie je "ejaj" to akokeby ani nebolo. Uz sa tesim na ejáj hajzlovu dosku... vlastne uz desat rokov mam ! Namiesto toho aby padla dole jak zemáky a tresla o porcelanovu misu, tak sa pekne pomalicky zosúva... lebo ma ejaj pánty.

aha !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa opto »

Dúfam že máš na mysli len celebrity ktoré by bez "ejaj" pántov nie len že neexistovali ale neboli ani dostatočne dokonalé pri veľmi dôležitom "vzdelávaní " národa.

Ospravedlňujem sa za moje fantazmagórie.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa opto »

Nápad s tele medicínou sa mi pozdáva . 65E za rok sa mi nezdá veľa a asi to bude trochu lepšie ako Dr. Google.

Má s tou apk niekto skúsenosti hlavne pre deti v BA ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam ale urcite vitam ze nemusis s dietatom 39 stupnami behat autobusom horedole. Existuje kvantum pripadov kde si viem "na dialku" tieto veci predstavit.

telemedicina : uz to daaaaavno bezi. V 2001 sme organizovali cez SANET siet online operaciu [!] pacienta kde mančaft dochtorov z USA sledoval zabery z kamier a priamo diskutoval s nasimi chlapcami a dievcatami. Neviem ako sme na tom teraz, ale 4K kamery sa pouzivaju bezne. V nasom zdravotnictve.

Ked je na to dovod, opodstatnenie - netvrdim ze vzdy vsade, ale pouzivaju sa. Ono sa to nemusi zdat ale my tu tiez nie sme na stromoch a ciernobielym televizorom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Snívanie o pomoci IT v zdravotníctve

Príspevok od používateľa scream »

My sme tu sice pod stromami ale s dlatom v ruke.... Najdu sa pracoviska, kde je nove vybavenie ale zvysok improvizuje aj na zkladnom nacini. Lekari sa najdu aj sikovni, bohuzial maju castokrat zviazane ruky skrz rozpocet ( ktory je nedostacujuci napriek covid pumpe).

AI rozhodne do zdravotnictva patri ale do ruk lekarov nie pacientov. Skvely priklad je diagnostika ochorenia a nasadenie modernej mediciny. Po zadani vstupnych premennych ti na supu vypluje najpravdepodobnejsie diagnozy, sama upozorni na deviacie pripadne korelacie medzi jednotlivymi hodnotami.
Elektronicka zdravotna karta a podobne calamady su len nice to have ale realne to az taky prinos nema. Mozno v nejakej krizovej situacii.
Dnes sa ale vsetko robi pre zisk a nie pre ludi, cize najskor sa tak skoro nedockame.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Debata o všetkom"