Divny vykon PC

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa valistar »

hellangel a 5970 nema problemy "plinuce z SLI/Cross riesenia" ? :laugh:
ale k veci... videl si po kolko idu 460tky? SLI sa uz celkom oplati (ked nepozeras na spotrebu) - skalovatelnosti u novych hier je na velmi dobrej urovni :-) .
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Jednak mam na mysli 460tku s nereferncnym chladenim - mam teraz gigabytku a u tej sa o velkej hlucnosti neda hovorit ani naznakom. Tak isto teploty su perfektne. Budem riesit nejaku dosku co ma PCI co najdalej od seba a myslim ze teplo nebude az taky problem. Zatial som vsak nie na 100% rozhoduty, uvidim ako zlezu casom ceny, ale nechcem si tuto moznost odpisat tym, ze si kupim dosku co mi to nebude umoznovat riesit takymto sposobom... Tak isto je to s i7mickou - dnes mozno vykon nevyuzijem na 100%, ale to za rok uz absolutne nemusi platit.
Za cenu cca 300€ (2x Gigabyte 460GTX 768Mb) ziska clovek vykon na ktory sa ani o vela drahsie karty v single konfiguracii nechytaju, a o to je to jednoduchsie ak uz clovek jednu z tych kariet vlastni...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

valistar napísal:hellangel a 5970 nema problemy "plinuce z SLI/Cross riesenia" ? :laugh:
ale k veci... videl si po kolko idu 460tky? SLI sa uz celkom oplati (ked nepozeras na spotrebu) - skalovatelnosti u novych hier je na velmi dobrej urovni :-) .
ano ale je to podla mna pohodlnejsie riesenie a lepsie co sa tyka chladenia ako mat 2 radiatory pod sebou :laugh:

tomeq: nebudem ti to vyhovarat, z pohladu maximalneho vykonu a srpavit si svoj sen je to fajn, a hlavne ak mas na to peniaze. Z pohladu vyhodnosti si myslim ze je to zbytocne vyhadzovanie peniazi a da sa zohnat nieco lacnejsie a vykonovo to tak stratove nebude. Hlavne co sa hier tyka. Ak to budes mat ale aj na nejaku hodne narocnu pracu s grafikou alebo na vypoctu kde potrebujes dobry CPU tak to je bez debaty ta i7.

mne ide len o to hranie, ze aby si nebol sklamany ze sustak s phe X4 BE bude mat skro rovnako FPS ako ty, jedine kde budes kralovat je 3D mark, ale v tom sa nikto nehra ze
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Hry su povedzme druhorada cinnost. Ak by som ale rozmyslal teraz sposobom typu "vsak usetrim 100eur a aj tak to na vykone nejak extra nespoznam", bojim sa ze by sa opakovala situacia z pred 4 rokov. Keby som sa vtedy neulakomil na tych 100€ a kupil o to lepsi procesor, mohol som sa dnes mozno este par mesiacov spokojne hrat a nie riesit novy PC.
Naroky na cpu rastu, aj ked sa to az tak nezda - mpx vo fotakoch pribudaju - urobit panoramu z piatich 5mpx fotiek je ine, ako urobit to iste z 18mpx fotiek, full hd, bluray - rozpakovat 15Gb film uz nie je to iste jak rozbalit dvix, o konvertovani uz ani nehovorim. A to su cinnosti ktore ma vytacaju asi najviac. Dost dlho trvajuce na to, aby boli otravne a zdrzujuce, dost kratke na to, aby clovek odchadzal od pc urobit nieco ine...
Preto som ochtny si tych 100€ priplatit - nie za tych 10% vykonu naviac, ale zato, ze sa predlzi doba, kym ma moje pc opat zacne svojou pomalostou vytacat do nepricetna.
Ake s tou grafikou si to este premyslim, ci budem riesit sli, alebo sa vykaslem na to... :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak to je potom jasne, ak takto pracujes nema vyznam setrit, teda ak ta ta praca zivi. Na paracu nezozenies asi nic lepsie. To SLI si rozmysli, teploty ti isto stupnu, predsa len budu pod sebou a taka cirkulacia vzduchu medzi nimi nebude. Tam by som si poriesil uz vodnika
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Hry a problémy s nimi"