Herna PC zostava

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
adamusss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 14. Nov, 2014, 22:25

Herna PC zostava

Príspevok od používateľa adamusss »

Ahojte, potreboval by som poradit s PC zostavou pre brata. Limit je nejakych 1300eur aj s monitorom. V taktomto rozpocte to vyda maximalne na 1080p 144hz tak toho by som sa asi drzal.
Skusal som cosi vyskladat sam, postnem to sem: Moze byt takto alebo by ste cosi zmenili? niesom si isty hlavne tym monitorom, grafikou, zakladnou doskou a RAMkami. OC planujem v rozumnej miere tak by sa asi zisiel aj nejaky chladic ale vobec v tom nemam prehlad.
Dakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 542
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Herna PC zostava

Príspevok od používateľa Eddy »

Zmenil by som iba ramky zbytočne drahé ...
Monitor mam ten istý :) doporučujem
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Herna PC zostava

Príspevok od používateľa dark_globe »

grafiku ber Ti-čkovu : takmer rovnaka cena (+ 10-20 eur) a vyšši vykon .

na ramkach by som praveže pri ryzene šetril najmenej :
ono idealne by boli 3200 cl14 so samsung čipmi lenže tie už su priliš drahe .
tie trident Z budu fajn .

a uvažoval by som o trocha kvalitnejšej bedni .
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Herna PC zostava

Príspevok od používateľa gammaray »

Nemohol by si este zopar dukatov prihodit? Taku zostavu davat do takej bedne.... ja by ju pichol tak aspon do Fractal Design Define C a pod. HDD asi nechces ked si nedaval. A v tej cene toho monitora by som si vedel predstavit aj vacsi monitor napr. s uhloprieckou 27" a QHD rozlisenim. Hej vidim ze sa chce hrat primarne 1080 a 144 Hz, ale monitor mas na dlho a v dnesnej dobe kupovat 24", to by som uz nerobil. Tych 144 Hz musi byt? Ja by som to ozelel a stacilo by mi aj menej Hz. Radsej by som lepsie rozlisenie, vacsi obraz a stacilo by mi napr. aj 75 Hz. A predsa ani s tou GPU nedas 144 Hz pri dnesnych, ci hej?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Herna PC zostava

Príspevok od používateľa red98 »

S tym monitorom sa pripajam aj ja. Bud rovnako velky, ale kvalitnejsi- ips, alebo vacsi tn.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

Návrat na "Nákupná poradňa"