vrciaci subwoofer

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
marekm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 597
Dátum registrácie: So 12. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Piešťany

vrciaci subwoofer

Príspevok od používateľa marekm »

mam 2.1 sustavu Logitech a ked ju zapnem tak to cele tichucko vrci a znervoznuje ma to, niekde som cital ze staci napajkovat niekde kondenzator (sa mi zda ze nejako priamo na basak reprak) a potom to uz nerobi. ak o tom nieco viete, dajte vediet aky a kam a ci sa nezmeni potom nijako zvuk ?
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Split »

jednoznacne kondenzator.Asi ti tam nejaky pomaly odide :8O:
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
marekm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 597
Dátum registrácie: So 12. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa marekm »

vrci reprak, ta sustava to robi od novoty, nema este ani rok, myslim ze to robi kazdy vyrobeny kus
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

kondenzator by nevrcal :D
Je to slabym odrusenim... niecoho ... niekde a kondenzator keD treba naspajkovat tak nie na reprak lebo tym vlastne spravis vyhybku 6dB/okt.
Skor niekde v napajani, len teraz neviem kde
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

ja by som pozrel filtraciu :wink: zvacsi ju a este na vstup pre vyhybku zvacsi kondik z neakych 1uf na aspon 47uf,ze vraj to pomaha :D ale ak j to preto ze je trafo blizko zosiku tak s tym nespravis nic
Používateľov profilový obrázok
marekm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 597
Dátum registrácie: So 12. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa marekm »

veru je to velmi blizko, ta bednicka woofra je hodne mala je to tam vnutri vsetko nakope, skoda
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

shit :lol: na subaci ma byt aspon 20-30 litrov podla woofra,naj je az tak okolo 70...no tiez som mal creative inspire P580 ale hovorili ze su to 5.1 no ja som nasiel iba 5 satelitov a jedno trapne dunitko :roll:
Používateľov profilový obrázok
marekm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 597
Dátum registrácie: So 12. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa marekm »

no moj odhadujem na 1.5l, na hudbu a hry to ale staci a basak repro ma 10cm myslim, predtym som mal v Belinea monitore v stojane 8cm basacik a tiez pohoda, islo z toho to co malo, ale pri vacsej hlasitosti rezonoval cely monitor.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

BoBo aj 35 litrov staci na spickovy subwoofer ktory pojde neskutocne hlboko a aj celkom nahlas (konkretne napr. Peerless XLS12 s Pasivom). Objem zalezi len od reproduktora... Bednicka s 10cm menicom sa vsak za subwoofer povazovat neda, skutocny SUBwoofer by mal mat MINIMaLNE 20cm menic. Inak to je len woofer (v tom lepsom pripade)
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

experti, radte k teme...

inak dalsie riesenie pre teba mozno ako "hardcore" ale pomohlo by to. Ak tam mas klasicke plechove trafo, tak ti pomoze vymena toho trafa za toroidny trafak. Ten ma omnoho mensie vyzarovanie a je tvrdsi. Ale v kazdom pripade tam do filtracie mrskni este nejaky kondik paralelne k aktualnemu. Najlepsie keby si dal este jeden taky isty. alebo aby tam bolo aspon 5mF
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

alebo to skus rozobrat a dat to tafo dalej,ak to pomoze tak problem je jasny...inak ale este by to mohlo byt aj to,predpokladam ze to ma vyhybku na subwoofer,pozri ci ide do nej stabilizovane napetie,predzosiky su na to haklive....
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

trafo za toroid vymenit mozes ale keD este zvysis filtrovaciu kapacitu tak riskujes ze ti zosik ktory ajtak ide pri max. vykone uplne v limitacii zrazu dostane viac napatia na co nie je stavany a ejha ... cosi dymi... Tie zosiky na to proste niesu stavane a su nastavene tak aby isli tak ako su.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

plny suhlas s tomokocurom :wink: ak sa rozhodnes aj pre upgrade trafa + filtracie tak musis zmenit aj chladic....ale ja by som sa skor popozeral ci to nerobi predzosik....a este aj take shity zosiky maju svoj sum,ktory znizis (aj to len o malo) zmenou spatnej vazby,ovsem ak tam nieje neaky autosvab co to ma nastavene napevno :beee:

Návrat na "Zvuk a PC"