Internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Jahody
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 20. Sep, 2024, 16:26

Internet

Príspevok od používateľa Jahody »

Ahojte, idem sa opýtať, pracujem cez internet - prijímam hovory, a ten hovor sa veľmi často seká smerom k zkz, ja ho počujem dobre. Bol tu aj technik od poskytovateľa internetu, ktorý mi diagnostikoval pripojenie smerom do mňa web cez ktorý tie hovory idú a zistil že to spojenie ide cez dalších 19 serverov, z ktorých jeden nie je dobrý. V práci mi povedali že môj poskytovateľ mi to má upraviť tak aby ten server obišlo, tak sa pýtam či sa to dá lebo mne sa to nezdá, pingy po ceste boli od 10-32ms, mám optiku 400/100 a na PC som pripojená káblom. To sekanie dosť obťažuje mňa aj zkz a nikto nevie kde je chyba.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2216
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Internet

Príspevok od používateľa zoom »

Toto bude asi trochu zlozitejsie na vyriesenie. Nemam nejake riesenie, tak aspon zopar postrehov a otazok na zaciatok.
• Akeho mas poskytovatela k internetu? Pokial to nie je nejaky vyslovene dedinsky suflikant, tak akykolvek znamejsi ISP by mal mat dnes uz dostatocne pripojenie a routovanie do zahranicia. Taktiez si nemyslim, ze poskytovatel bude nieco upravovat, aby tvoje pakety obisli konkretny server. Jednak to castokrat ani nie je mozne a hlavne nikto nebude udrziavat zoznam domacich zakaznikov s ich vynimkami (tento ma toto, tamten zase hento, treti to ma takto). Z toho by sa rychlo stala nocna mora vsetkych spravcov siete.

Ak by toto malo byt riesenie, tak si myslim, ze ovela jednoduchsie to zvladnes na svojej strane cez nejaku lepsiu VPN (platenu, dajme tomu do 5,-€ mesacne). Chapem blbej situacii, ze mas platit za nieco, co pouzivas k praci, tak nehovorim, ze toto treba hned robit, ale urcite sa to docieli lahsie nez vynimky u ISP. Cez VPN si nastavis ze ides napriklad cez nemecky server, pakety od teba vylezu v Nemecku a ku koncovemu serveru uz pojdu inou cestou.

• Ak to nie je ohromne tajomstvo, vies napisat, aky/ako skusal server ten technik? Jeho IP adresu, pripadne ten web, cez ktory idu tie hovory. Pripadne aspon sluzbu, ktoru vyuzivate v praci, ze by sa dalo nieco o tom pozriet a vyskusat trasovanie packetov od nas.

• Ak je taka moznost, tak by som este mozno skusil ine hlasove sluzby, napriklad Skype, MS Teams, Discord... cokolvek co vie dlhsie vysielat zvuk na druhu stranu. Tymto zaroven otestujes, ci to nerobi pocitac.

Návrat na "Siete"