Heatpipe + voda/olej

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Heatpipe + voda/olej

Príspevok od používateľa Scorp »

One, som rozmyslal, preco by nemohol byt chladic ako napr ninja este ponoreny do oleja a chladil by sa az olej? :)

Teda nie cely, ale tie hlinikove platnicky, v strede by mohol byt valec s olejom a tie ho pretinali.. keby sa to nejak poutesnovalo tak ok :)

Kedze vysvetlovat moc neviem, asi to budem musiet nacmarat aby to aspon niekto pochopil :)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

myslis ako spravit z toho chladica vodny blok, ze?
myslim ze heatpipe v spojitosti s vodou, no haluz no a este hlinikove rebra, hned na to heatpipe, no musel by si pouzit minimalne vynikajuci prostriedok proti galvanickej korozii :)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Ja mam pripraveny navr na zdroj chladeny vodou. Konkretne zdroj bude ponoreny v oleji spolu s medenym hadom ktorym bude pretekat voda.
Na nete som to este nevidel, ale hadam to do vianoc zrealizujem podla casu.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Heatpipe + voda/olej

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Scorp napísal:...Kedze vysvetlovat moc neviem, asi to budem musiet nacmarat aby to aspon niekto pochopil :)
No skus to nacrtnut, ale uz dopredu je to udsudene na zanik. Obrovsky kopec problemov a prinos nulovy. Naisto by sa do toho nik nepustil. A uz vobec nie pri Ninja chladici, ktory zvlada chladit "celkom obstojne".
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Prisiel som na uzasnu vec, ze nakreslit to v MS Paint tak, aby som sa z toho sam vysomaril, to nedokazem

Obrázok

to velke zlte v strede by bola ta sranda s olejom, na hore rebra, aby sa mohla chladit... a po bokoch rebra s heatpipe v style ninju, ktore by do nej privadzali teplo

a hned som aj vymyslel jak by tam mohli byt narvate :))

Obrázok

ta sranda s olejom by mala taky tvar ako to zlte, stale by sa to opakovalo a medzi tymi medzerami by boli rebra, samozrejme by to bolo tensie :) a na pravo na obrazku je, aky tvar by mali mat tie rebra

btw, alebo naco to komplikovat a heatpipe by viedli priamo do nadoby s olejom :)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Zlozite, a prinos to bude mat velmi maly, ak vobec nejaky...
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

JJ sama heatpipe technologia uz dokaze odviest teplo velmi ucinne a pritom je mozne ju vyrobit za prijatelnu cenu.. Ale skus,, mozno vytvoris novy trend v chladeni :wink:
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"