x1600 pro a blbnutie pri start win

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
nEph06
Ban
Ban
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Ne 20. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

x1600 pro a blbnutie pri start win

Príspevok od používateľa nEph06 »

Mam grafiku x1600pro AGP8x a obcas ked zapinam pc mi bud zhasne monitor alebo sa mi zozeleni obraz.Moze to byt zlym windowssom bo sa mmi pusta okolo 2min tj. zostava v popise.Diky

ps. ked som ju kupil tak mi islo vsetko ok takty su deffault moze to byt tym win ?poradte
no LOL
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Re: x1600 pro a blbnutie pri start win

Príspevok od používateľa AjsTi »

nEph06 napísal:Mam grafiku x1600pro AGP8x a obcas ked zapinam pc mi bud zhasne monitor alebo sa mi zozeleni obraz.Moze to byt zlym windowssom bo sa mmi pusta okolo 2min tj. zostava v popise.Diky

ps. ked som ju kupil tak mi islo vsetko ok takty su deffault moze to byt tym win ?poradte
Mno a co ked Ti odchadza monitor ? Skus este vyskusat iny , i ked pochybujem. Obcas pomoze len preinstalovat driver , niekedy treba graficku odpojit z dosky a znova zapojit.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa DrPokus »

ja som mal ten isty problem (tiez x1600pro) ale stavalo sa mi to len po nainstalovani ATI Tray Tools a pretaktovani, ked som mal tento program nastaveny na start s windowsom, robylo mi to presne to co si pisal, ale ked som vypol start s wind. tak to prestalo, a spustam si to manualne po nabehnuti wind. a bez problemov, mimochodom, pouzivam catalist 6.6 , ked som skusil najnovsi, mal som v 3D marku o 1100 bodov menej ! (plati to aj pri inych testoch, vykon rapidne klesol)
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

DrPokus napísal:mimochodom, pouzivam catalist 6.6 , ked som skusil najnovsi, mal som v 3D marku o 1100 bodov menej ! (plati to aj pri inych testoch, vykon rapidne klesol)
zkus to kde ti klesl vykon pøejmenovat, napø.: 3DMark06.exe na test6.exe.
Uz pøesnì nevim od ktere verze to musis dìlat napøiklad i s FEARem - rozdil je pak nebe a dudy. Je to prostì chyba ovladacù, ktere jsou spise optimalizovane pro ty "lepsi" karty
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa DrPokus »

fanik napísal:
DrPokus napísal:mimochodom, pouzivam catalist 6.6 , ked som skusil najnovsi, mal som v 3D marku o 1100 bodov menej ! (plati to aj pri inych testoch, vykon rapidne klesol)
zkus to kde ti klesl vykon pøejmenovat, napø.: 3DMark06.exe na test6.exe.
Uz pøesnì nevim od ktere verze to musis dìlat napøiklad i s FEARem - rozdil je pak nebe a dudy. Je to prostì chyba ovladacù, ktere jsou spise optimalizovane pro ty "lepsi" karty

:8O: ,to akoze, ten ovladac ma niekde zapisane nazvy exe suborov takychto "narocnych" aplikacii ? a podla toho nastavuje vlastnosti karty ? mno, nevravym,ze je to hlupost, kedze som o tom este nepocul tak neviem co je pravda, ale nezda sa mi, ked mam na pevno nastavene parametre karty (napr. AA na x16) tak mi to svojvolne ten ovladac prestavuje, podla toho ake exe som spustil, ale nevravym ,ze si si to vymyslel, len sa mi to nezda :idea:
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

hej, optimalizacie ... :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

problem je v tom ze ty optimalizace jsou nastaveny spise pro x1800 nebo x1900, ale pro x1600 uz to dobre neni.
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa DrPokus »

mm, tak to je riadna piiichovina , to si radcej necham tieto ovladace, aj tak budem mat coskoro X1800 a potom nech si tam dava optymalizacie kolko chce :}
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire

Návrat na "Grafické karty"