sempron 2400+

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
hurfo

sempron 2400+

Príspevok od používateľa hurfo »

Caute. potreboval by som pomoc.
Kupil som pc Shark rival: Sempron 2400+, mb - pc chip kt440A, inno 3d GeForce FX 5200.... (info pozri cennik Shark) a chcel by som nieco z toho vytrieskat. uvedomujem si ze je tam na hovno doska ale co uz.
Mate niekto skusenosti a ak ano tak poradte ci sa da s tym nieco robit alebo je to passe? Vopred dik :lol:
Hurfo :twisted:
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

1. neviem preco to pises prave do tejto sekcie
2. VGA a MB su dost onicom, ten sempron 2400+ sa celkom da
3. aka je ramka, aky mas chladic na cpu

4. celkovo som nepochpil, ci sa chvalis, alebo sa pitas, alebo s cim chces poradit
5 co si uz studoval, o taktovani a podobne :?
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa velijura »

hurfo napísal:Caute. potreboval by som pomoc.
Kupil som pc Shark rival: Sempron 2400+, mb - pc chip kt440A, inno 3d GeForce FX 5200.... (info pozri cennik Shark) a chcel by som nieco z toho vytrieskat. uvedomujem si ze je tam na hovno doska ale co uz.
Mate niekto skusenosti a ak ano tak poradte ci sa da s tym nieco robit alebo je to passe? Vopred dik :lol:
Hurfo :twisted:
Je pravda ze si svoju otazku mal smerovat do inej sekcie ale to neznamena ze na teba mame byt hned zli...

Ta tvoja doska je naozaj dost poslabsia a grafika takisto...
Skontoluj si aku mas pamat :arrow: najlepsie by bolo keby si mal PC400, aby ti nerobila problemy pri pretaktovani...
Na ten procesor si daj nejaky velky chladic, lebo sa bude viacej zahrievat...
Pretaktovanie u teba bude asi najjednoduchsie tak, ze prepojky JP2 a JP3 na doske nastavis na 166MHz (mal by si ich tak mat uz nastavene) :arrow: potom pojdes do BIOSu a v polozke "Frekvency/Voltage Control" budes zvysovat frekveciu v polozke "CPU Clock" o 5MHz a zakazdym ho restartujes a vyskusas vo Windowse spustit nejaku hru alebo nejaky program co ti ho poriadne zatazi (najlepsie Prime95) :arrow: takto postupujes az dokial to nezacne padat, ked to zacne, tak znizis tu frekvenciu o niekolko MHz na poslednu stabilnu hodnotu...

Na tu grafiku si daj tiez nejaky vacsi chladic...
Na pretaktovanie grafiky mozes pouzit bud nastavenie v ovladacoch, alebo programy RivaTuner alebo PowerStrip...
Najprv pretaktujeme jadro :arrow: Postupne zvysujes jeho frekvenciu o 5MHz a zakazdym vyskusas v nejakej hre ci to nerobi nejake graficke artefakty, ked zacne, tak to znizis o niekolko MHz na hranicu kde ich to nerobi...
Pamate pretaktovavas takisto ako jadro (chladit ich nemusis lebo su menej vykonne a nemali by sa zahrievat (treba skusit prilozit prst ci moc nehreju))...

BTW: mne sa na testovanie grafickej karty osvedcila hra Quake3 (krasne su tam vidiet defekty ked je karta uz moc pretaktovana)...

EDIT: napisal som to tu tak dost strucne a amatersky, ale uz mam z toho nervy lebo som to pisal 3 krat a vzdy sa mi ten text stratil...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
WickermanX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 15. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa WickermanX »

To asi nebude moct urobit, ak otvori stroj tak PAPA zaruka.... Osobne mam s PC-ckami od sharku velmi zle skusenosti, lakaju sice cenou no komponenty 0. Dosky vacsionu davaju na pokraji ich moznosti bez moznosti dalsieho upgadu. dalsia vec napisu ze tam je FX500 128bit DDR a nakoniec zistis ze su tam 64bit a pasivny chladic na GPU. No tak ako uz bolo pisane zisti ake mas RAM ak su to 400 a doska ti podporuje 400Mhz FSB tak to daj rovno na 400. Nizsie sa to neoplati davat. Ak xces pridat len par Mhz tak ano ale ak by si xcel dat napr. FSB 190 tak mas problem zvysovanim FSB zvysujes AGP/PCI Clock co ti bude sposobovat nestalost systemu, dokonca sa moze stat ze prides o data na HDD vraj sa to uz stalo ale prakticke skusenosti s tym nemam...

na zistenie info o tvojom HW si stiahni aida32 z
http://www.majorgeeks.com/download183.html

na samotnej stranke najdes strasne vela zaujimaveho softu :)

ked zistis co mas tak to napis aby sme ti vedeli poradit presne...
AMD A64 3700+@2640 - 11x240/1200/1,45v , Prime Cooller Cu 12cm fan, ABIT KN8 ULTRA, Zdroj Fortron 400W, 2x512mb DDR 500 A-data vitesta Dual, Maxtor 250GB 7200rpm 16Mb cache, VGA Leadtek 7900GT@565/800 PCX , DVD-RW LG 4167, SB Audigy19" LCD Philips 190s7************ nb dell x300
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

A ste si isty ze nema chraneny bios heslom?Taketo firmy to vacsinou robia, aby clovek nemohol nic pomenit.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

co?

Príspevok od používateľa andynko »

Kde si videl POCITAC kde mal zakaznik zaheslovany bios? ved to sa nesmie a je to porusenie zakona.

A ked niekto povie, ze ak otvorite pc stracate zaruku, tak klame, pretoze je to v rozpore s obchodnou zmluvou. je na to presny zakon, ktory nejdem citovat, lebo ho mozno nepochopite, ale to iste sa vztahuje aj na auta ... kupite nove auto a nemozete otvorit kapotu, hehe :))) som zvedavy, co by ste na to povedali...
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa Diviak »

velijura napísal:Na pretaktovanie grafiky mozes pouzit bud nastavenie v ovladacoch, alebo programy RivaTuner alebo PowerStrip...
Najprv pretaktujeme jadro :arrow: Postupne zvysujes jeho frekvenciu o 5MHz a zakazdym vyskusas v nejakej hre ci to nerobi nejake graficke artefakty, ked zacne, tak to znizis o niekolko MHz na hranicu kde ich to nerobi...
Pamate pretaktovavas takisto ako jadro (chladit ich nemusis lebo su menej vykonne a nemali by sa zahrievat (treba skusit prilozit prst ci moc nehreju))...

BTW: mne sa na testovanie grafickej karty osvedcila hra Quake3 (krasne su tam vidiet defekty ked je karta uz moc pretaktovana)...
Opravte ma ak sa mylim [-X :) . Vzdy som si myslel ze ,,pretocene" GPU sa prejavi zamrnutim a pamate artefaktmi. 8O
Q9300 / 8GB / GTX 260
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa siki »

Diviak napísal:Opravte ma ak sa mylim [-X :) . Vzdy som si myslel ze ,,pretocene" GPU sa prejavi zamrnutim a pamate artefaktmi. 8O
Hovoris dobre...aspon co som ja mal grafiky, tak to takto bolo.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
su3ak47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Ružomberok,Trnava

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa su3ak47 »

hurfo napísal:Caute. potreboval by som pomoc.
Kupil som pc Shark rival: Sempron 2400+, mb - pc chip kt440A, inno 3d GeForce FX 5200.... (info pozri cennik Shark) a chcel by som nieco z toho vytrieskat. uvedomujem si ze je tam na hovno doska ale co uz.
Mate niekto skusenosti a ak ano tak poradte ci sa da s tym nieco robit alebo je to passe? Vopred dik :lol:
Hurfo :twisted:
to je bez debat, tuto zostavu poznam velmi dobre uz som sa s nou stretol.Kmpontnty su na hranici kompaktibility, o doske ani nevraviet.Agem je velkosklad s tretou triedou tovaru a SHARK je jeho maloobchodny zastupca, vlastne je to jeden biznis.Radil by som Ti nic s tou zostavou nerobit lebo Ti potom vyhovoria aj zaruku ked sa ti nieco pokasle.
predavac v Sharku mi tvrdil, ze sempron je to iste ako Athlon 64, len ma menej cache :))))))) a to myslel fakt vazne.
tak si zober ze ak takyto ludia skladaju v tom sharku zostavy tak potom ja uz naozaj neviem ;)

Sempron 2500+@3100+, 10.5x200,Asus A7V880,2x256DDR 400 duallchanel,Radeon 9600 256MB,DVDrw
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa SurrendeR »

siki napísal:
Diviak napísal:Opravte ma ak sa mylim [-X :) . Vzdy som si myslel ze ,,pretocene" GPU sa prejavi zamrnutim a pamate artefaktmi. 8O
Hovoris dobre...aspon co som ja mal grafiky, tak to takto bolo.
No, mne sa prejavovalo pretocene resp. neuchladene GPU tak, ze na podlahe alebo stenach v nejakej hre boli kadejake farebne stvorceky, a pretocene pamete sa prejavovali kadejakymy farebnymi poligonmi cez obrazovku alebo rosypanie obrazu v 2D.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: sempron 2400+

Príspevok od používateľa siki »

SurrendeR napísal:
siki napísal:
Diviak napísal:Opravte ma ak sa mylim [-X :) . Vzdy som si myslel ze ,,pretocene" GPU sa prejavi zamrnutim a pamate artefaktmi. 8O
Hovoris dobre...aspon co som ja mal grafiky, tak to takto bolo.
No, mne sa prejavovalo pretocene resp. neuchladene GPU tak, ze na podlahe alebo stenach v nejakej hre boli kadejake farebne stvorceky/quote]

ano moze byt, ale to bolo preto lebo tvoj chladic nestihal chladit..Ked mas dobry chladic, ktory ked je pretaktovana karta je vlazny, tak vtedy sa ti to prejavi zatuhnutim.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|

Návrat na "Procesory"