WINXP mi nechce prijat radice na SATA HDD!!:(

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
fufu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Nov, 2004, 14:00

WINXP mi nechce prijat radice na SATA HDD!!:(

Príspevok od používateľa fufu »

Prosim ak viete poradte mi.Zabudol som pred instalaciou XP,ze sa da nastavit SATA cez disketu.Tak som sa o to pokusil az vo WINXP,co by ale podla mna nemal robit ziaden problem.Ak sa pokusim z "maticneho" cdcka nainstalovat drivery na SATA a tesne pred zacatim instalacie = 0% mi vypise "DEVICE NOT FOUND".Ak sa napriek tomu pokusim cez Device Manager(Spravca Zariadeni) aktualizovat ovladac na SCSI/RAID radice a zvolim radic na "maticnom" cdcku,winxp mi vypise " Neodporuca sa nainstalovat tento radic".Ak napriek tomu pokracujem a necham do winxp nainstalovat tento radic,pri dalsom restarte mi vypisuje pri tomto radici cierny otaznik so zltym podkladom.a ked chcem najst kde je problem,vypise mi len: Chyba:Kod 10.
Vie mi dakto poradit?Musim preinstalovat XPcko aby mi to nakoniec islo?
Alebo je chyba v niecom inom?
PS:SATA hdd(MAXTOR 200GB)mam rozdeleny na 3 logicke jednotky,pricom prva(C: ) je systemova jednotka- tu mam nainstalovany system WIN XP!!!Tak mi hlaska typu "Device Not Found" vobec nepride normalna ani vtipna:roll:
Navyse mi tento stav dost spomaluje compik,dokonca niekedy mrzne ked presuvam dajake vacsie subory z jednej logickej jednotky na druhu alebo pri presune dat z jednej logickej jednotky na iny externy HDD:roll:
pre istotu: typ maticnej dosky ABIT IS7-E.no myslim ze tu chyba nebude.no ktovie?
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Príspevok od používateľa Mtex »

Skus teda preinstalovat ten Windows a vyber ten ovladac hned na zaciatku instalacie...
PS: to mas len 1 disk alebo 2x200GB:?:
Spoiler: ukázať
PC1: Core i5 750@4Ghz+sNoctua NH-U12P SE2, Asus P7P55D Pro, 2×2GB DDR3 Corsair 1600Mhz CL9, MSI HD5970 2GB, System disk: WD Velociraptor 300GB, 1000rpm, 1TB Seagate Baracuda SATA II 32MB+320GB Hitachi 16MB ,DVD+RW Plextor 760A, SB Creative X-Fi Xtreme Music+Creative I-Trique 3200, Seasonic M12-600W, Case Chieftec LCX-01SL-SL-B, 22" EIZO S2231WE-BK (S-PVA),Mouse Logitech MX518, WinXP
PC2:NTB MSI GT660, Intel Core i5540M , 4GB DDR3, 500GB WS, nvidia 285M GTX 1GB, etc...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Urcite by som to preinstaloval ,mozno preto si pyta disketu uz na zaciatku instalacie ze sa to dodatocne asi neda doinstalovat .
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
fufu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa fufu »

no je to jeden 200GB SATA HDD MAXTOR rozdeleny na 3 logicke jednotky
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Ale co by sa nedalo :) v pohode to ide... lenze SATA sa nastavuje aj cez BIOS specialne pre disky (teda pre SATA) a ked ho mas tam nastaveny spravne, co predpokladam ze ano .... tak musis vo Winoch odobrat radice IDE a disky odobrat a potom restart a mozes.... instalovat SATA.
Používateľov profilový obrázok
fufu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa fufu »

4andynko:no to ma nenapadlo.dobry napad.skusim to.snad to vyjde.inak ak sa da este poradit.myslite ze spomalenie systemu moze nastat aj tym ze ho mam na tom SATA.planujem si XPcko prehodit na HDD Maxtor 20GB.snad to potom bude vsetko fachcit fajnovsie.
diky za rady,uvidim co sa bude dat robit..
Používateľov profilový obrázok
fufu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa fufu »

4Mtex:sorry za to premnozenie,nejak mi blblo connection,tak som myslel,ze to hadam ani neposlalo.preto sa to tam objavilo 3x.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"