izolacna pena

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
nEph06
Ban
Ban
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Ne 20. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

izolacna pena

Príspevok od používateľa nEph06 »

Zostava v podpise ma zmisel kupit si izolacnu penu na znizenie hluku ?
no LOL
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No ono najlepsie je najprv skusit odstranit zdroje hluku, cize vymenit hlucne vntilatory za tiche, pripadne ich regulovat, disk odhlucnit specialnym kitom. Az potom ked to bude stale hlucne rozmyslat nad odhlucnenim penou. Ja osobne som skual experimentovat s molitanom, kobercom na bocnici, korkovym platom (ten uzasne spevnil bocnicu, ale zeby nejak odhlucnil komp som si nevsimol) Nakonec som molitan nechal na prednej a zadnej stene a podlahe ale len kvoli estetike a snazil som sa zrusit zdroje hluku ako som pisal na zaciatku, az to bolo uspesne riesenie problemu hluku.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- nie nema, pena je as posledny krok
- najtpv treba vymenit chladice za vecie
- potom treba vymenit ventilatory za pomalobezne
- potom treba utlmit HDD
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
cingi15
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa cingi15 »

a aj keby si sa rorhodol tu penu tam dat tak v ziadnom pripade nie za zakladnu dosku!! dava sa iba na dno a zadnu stranu aj na vrchnu a bocnu oproti doske. ale najprv si sprav poriadok s fanmi a odvibrovanim. a pozor na upchanie dier na dychanie case. a inac neni to moc efektivne. znizi to hlucnost max o 5 decibelov a zvisi teplotu vovnutri. = radsej odvibruj nove tichsi fany a cdr a hhd :wink:
CPU:Intel Core i7 920 MB:ASUS P6T Deluxe/OC Palm RAM:Kingston 3x2GB 1066Mhz Cl7 GPU:BFG 8800GTS 512MB OC HDD:Seagate 200GB S-ATAII HDD:WD Passport 320GB ext. DVD-RW:ASUS DRW-20B1LT PSU:Corsair HX620W MOUSE:Razer DeathAdder PAD:Razer eXactMat KEYBORD:Trust Multimedia SPEAKERS:Logitech Z-2300 THX HEADSET:Koss SB/45 LCD:SAMSUNG 206BW FANs:2xNoctua NF-P12 + 1xNoctua NF-B9 regulated by Scythe Kaze Master KM01-SL CASE:Project Crystal_Case by cingi WEB:coming soon ;)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"