problemok s ovisom 3000r

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

problemok s ovisom 3000r

Príspevok od používateľa jararak »

zdravim mal som teraz zakazku rozbehat net u zakaznika.
popis, dom A - vigor 2700daco (ufo na akciu od st) bez problemov som rozbehal wifi a napojil nan domaci book. dalej som do domu B natiahol 80m ftp, ftp koncovky a skuska s bookom2 dokazala ze net ide bez problemov a rychlost skoro plna, predsa len nejake straty na kabli s ktorymi som pocital.
den 2, domaci z domu B si kupil ovislink 3000r router a ovislink 3000pcm pcmcia sietovku, po krkolomnom nastaveni routra ktory brutalne mrzol, tuhol a snazil sa mi rozcuchat nervy som nastavil kablovu siet a teraz dosiel na rad bezdrat, nijak raz som to nevedel napojit s kartou domaceho, tak som skusil svoj no nepodarilo sa, a tak som skusil este book z domu A no aj ten siet wifi nasiel ale nevedel sa pripojit, tak som secky 3 booky zobral do domu A a v momente sa napojili na vigora, cize moj posudok, router ovislink je v trubke, ale preco ked vlastne ide. jedine nastavenia co su vo firmware je wireles function, ssid, broadcast, channel, vobec nic viacej a pritom by tam malo byt este moznost zvolit ci len ap alebo repeater. podla mna nejaka firmwarova zalezitost no nikde som nenasiel firmware na tuto kravinu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

http://www.wlanshop.sk/htmldata/WMM-300 ... Manual.pdf

tu mas pekny manual podla mna to moze byt v MAC ADRESS CONTROL (viz str. 23 manualu) povol si iba urcite MAC adresy a tam si pekne zadaj MAC adresy tvojich sietovych zariadeni
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho a naco mi to bude dobre ked ja sa neviem cez wifi na ten router ani napojit, nemam ziadne obmedzenia nastavene a aj tak som sa nevedel napojit na tu siet, a aj keby bolo zapnute mac adress control tak na Wifi siet sa dostanem, len na Ip siet sa uz nedostanem
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Siete"