Pomoc pri zapajani konektorov - Armor Jr.

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Frenger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 02. Mar, 2007, 08:00

Pomoc pri zapajani konektorov - Armor Jr.

Príspevok od používateľa Frenger »

Asi som uplna lama, ale potrebujem pomoc.


Hore na skrinke Thermaltake Armor Jr. (ale to asi nie je ani tak podstatne) su konektory - audio, 2x USB a FireWire

1/ USB - su to dva kabliky (2x USB), kazdy ma 5 dierok (sorry za neodborne vyrazy), pomenovanych VCC, DATA-, DATA+, GND a SHIELD

- problem: na doske (p5b deluxe) su usb porty, lenze oznacenie "kolikov je": (zlava doprava) GND, USB_P5+, USB_P5-, USB+5V - v hornom rade a NC, GND, USB_, USB_, USB+ v dolnom rade
- otazka: ako to zapojit :? Napadlo ma aj, ze by som ich (tie dva usb kable) zapojil do jedneho portu nad seba... Technicky by sa to dalo, ale nechcem nieco do*** tak sa radsej pytam. Navyse mi nesedi to oznacenie "dierok a kolikov".

2/ Fire Wire - kablik, ktory sa na konci rozvetvuje na niekolko koncoviek, a to TPA-, TPA+, TPB-, TPB+, GROUND, VP, VP, VG, VG
- na zakladnej doske je IEEE1394 port, kde je oznaceie kolikov: TPA1-, GND, TPB-, +12V, GND, TPA1+, GND, TPB1+, +12V
- problem: zapojil som vsetky koncovky az na tie s oznacenim VP (obe na bielom kabliku) a VG (na ciernom). Mam ich zapajat, ci nie? Plus niektore koliky ostali nezapojene... (GND, +12V)

3/ Audio - tu si mozem vybrat, ktoru koncovku pouzijem - AZALIA alebo AC'97. Kam to zapichnem je jasne, ale ktoru koncovku mam pouzit?

To by bolo asi tak vsetko co ma trapi. VDaka za vsetky odpovede, pripadne linky na stranky, co by mohli pomoct :wink: (ja som na nete nevedel nic najst...)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

No tak s tymi USB konektormi to je jasne... Vcc=USB +5V, Data+ = USB_P5+, Data- = USB_P5-, GND=GND, Shield zapajat nemusis (to je GND) a NC znamena ze tam nie je nic. USB konektory mozes kludne zapojit do jedneho portu hneD nad seba.

FireWire by mal byt spraveny tak ze ho zle nezapjis pretoze ma 9 dierok a 9kolikov...

A ta audio koncovka zavisi od zvukovky...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Príspevok od používateľa Heatman »

Ak budes mat este problem s tym USB tak sa pozri do papierov od dosky urcite tam niekde najdes ako tie koncovky zapojit.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Frenger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 02. Mar, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Frenger »

Oki, tak USB je jasne :red:

Zvukovka... nemam zvukovu kartu, zvuk je na doske. Takze si asi mozem vybrat, ktory kablik tam pichnem, nie? (AZALIA/AC'97). Nakoniec, je to len vyvod na repraky (sluchatka) a mikrofón...
V manuali MB bolo, ze by mohlo poskodit dosku, keby som to zapojil zle, ale to asi mysleli len pri pouziti zvukovej karty (?)

Teraz ten maunual nemam pri sebe, ale tusim sa ten audio konektor vola nejak ako "front I/O audio connector" neviem ci aj nejake HD sa tam nespomina - a pritom ja chcem zapojit len tie dva male konektory na vrchu skrine!

Este prestudujem manual, ale odpovedi sa asi nedopatram, veD som sa ani nedopatral a preto pisem sem :)

K tomu IEEE1394 - ok, zostali mi styri kabliky a styri koliky - ale kam ich zapojit? Zapajat ich vobec? Nejaka schema by pomohla...
Ako som pisal, nezapojene ostali 2xVB na bielom kabliku a 2xVG na ciernom. V manuali je dokladne popisany Firewire port, ale ziadne VB alebo VG tam nie je.

Mozno by v tomto smere pomohol manual ku skrinke, ale nepomoze, pretoze o zapojeni tychto konektorov tam nic nie je...

Kazdopadne vDaka aspon za to USB, audio snaD pojde a FW... mam ho vyvedene dozadu skrinky, ale nie je to ono, lepsie by bolo navrchu :wink:

Tak ak by este niekto vedel, bolo by to fajn.
Este sa ozvem ako to dopadlo, majte sa :)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Mas zvukovku na doske, to je tiez zvukovka... a mal by si mat v manuali uvedene ci je to Azalia alebo AC'97 pretoze tie maju rozdielne zapojenie... nie je jedno ktory konektor tam zapojis.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Frenger
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 02. Mar, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Frenger »

Zvukovka: doska podporuje obe - aj AC97 aj Azalia. Takze som sa nemohol pomylit... teda zapojil som AC97 a funguje to :) mozno som mal stastie 8)

Zapojit USB som skusal, ale vyvstal jeden dost neprijemny problem:
Doska P5Bdeluxe ma "intrusion sensor" - ten hlasi, ak je skrinka otvorena, alebo nastala zmena komponentov. KeD som tie usb zapojil, nechcel sa nastartovat system s hlaskou "chassis intruded" :x - pekna blbost, co? A pritom nemam ten konektor vobec zapojeny. (keD som ich vytiahol, vsetko v poho...)

Takze idem resetnut CMOS, co by malo pomoct. Velmi sa mi nechce, lebo bateria je za graf. kartou, kt. budem musiet vybrat, ach jo.

Posledna vec - nesvieti mi na skrinke ledka "power". KeD to budem mat rozobrate, pozriem sa na to, do dosky je kablik zapojeny, tak skontrolujem 2. koniec :wink:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

chassis intrusion by sa malo dat v BIOSe zakazat ... ja ani neviem na co to je vlastne dobre (a co to ma spolocne s USB???)
A na reset CMOSu tam nemas nejake tlacidlo alebo jumper?

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"