GeForce vs. ATI - CS:S deformovane blikanie objektov

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

GeForce vs. ATI - CS:S deformovane blikanie objektov

Príspevok od používateľa jesy »

Pred rokom som mal som ATI 9600XT a ked som hral hry, vsetky textury boli 100% OK. Potom som si kupil GeForce (konkretne tento upraveny: Gainward BLISS 7800GS AGP).

Ked hram hry pri 1024x768 pri max. detailoch, tak sa mi niektore textury/objekty pri niektorych uhloch nezobrazuju a pri zmene uhla sa zobrazia, ale ina cast z toho opat zmizne. A ked nastavim rozlisenie na 1280x1024, tak su v pohode. Niektore objekty dokonca striedaju farbu. Su napr. sive a po pootoceni sa hernej postavy zmenia farbu na ciernu.
Robi to len pri NIEKTORYCH hrach. Vsimol som si to len na neoficialnych CS:Source mapach (kedze hravam malo hier) a zaujima ma, ci mam defektny kus (i ked pri doladenom Windowse dava brutalny vykon a majitelia klasickej 7800GS mi mozu len zavidiet 8)), alebo ci je to tym, ze ATI ma proste kvalitnejsi obraz a preto som sa u mojej 9600XT nestretol so ziadnym podobnym problemom, alebo ci je to tym, ze su to proste neoficialne mapy.

P.S. pokial sa uz niekde riesil tento problem, tak vopred sorry. V takom pripade mi sem, prosim, odkazte link na thread, kde sa o tom pisalo. Thx
Naposledy upravil/-a jesy v Ne 06. Mar, 2011, 17:02, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

toto je skor o (ne)odladenych ovladacoch, ale co sa tyka skutocnej kvality vystupu (farby, ostrost), ati je udajne lepsia.
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jesy »

to vazne nikto z vas nevie nic viac? tomu si hovorite overclockeri a znalci grafik?

(br4n0, dik za tvoj nazor)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

a co by si chcel pocut?
ak je to na neofiko mapach, tak problem by som hladal tam...nejaka posahana optimalizacia.popripade skus ine drivere.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

skus ovladace z rady 8x.xx
pokial ostatne ide je problem asi v ovladacoch, to co popisujes nema s qualitou obrazu vela spolocneho, vypadavanie textur :)
a zrovna 7800 maju celkom slusny obraz...

http://www.tweaksrus.com/index.php?opti ... Itemid=41/
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

lipocuker napísal:Mozno si mal iba zapnute Anizotrof. a teraz ho mas v ovladacoch vypnute.
no ona tak ako to popisuje sa prejavuju prilis taktnute ramky...ale ako vravim moze to byt aj ovladacmi, podobne sa chova asus 6800GT 128TD s novymi ovladacmi v 3D2k1...
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jesy »

Kód: Vybrať všetko

Tusim som sa s tym stretol aj v CS 1.6 a tymi ovladacmi to bude najskor... sak skus preinstalovat... je ta VGA taktnuta?
preinstalovat? to som pri reinstalaciach windowsu spravil uz aspon 5x. vga je taktnuta. no a? mam poriadny chladic a ten isty problem vykazuje aj pri default taktoch.

Kód: Vybrať všetko

no ona tak ako to popisuje sa prejavuju prilis taktnute ramky...ale ako vravim moze to byt aj ovladacmi, podobne sa chova asus 6800GT 128TD s novymi ovladacmi v 3D2k1...
som xalan, nie baba. a pri prilis taktnutych ramkach nemiznu cele objekty-sklenene, sietove objekty (pozadie za objektom je ale vidiet, no bez casti toho objektu), ale sa zobrazuju male biele ciarky - co mi nerobi. a grafika ma normalnu teplotu - do 60°C, takze problem neni v OC.

Kód: Vybrať všetko

Mozno si mal iba zapnute Anizotrof. a teraz ho mas v ovladacoch vypnute.
mal som, aj mam v ovladacoch vynutene anizotropne aj antialiasing a na maxime. v hre ho mam vypnute, lebo sa mi potom sem tam zresetuje pc, no vysledok je taky isty, ako keby som mal v ovladacoch nastavene: podla aplikacie a v hre mal vse na maxime. to je jasne ako facka. uz som to skusal i opacne - rovnaky vysledok.

Kód: Vybrať všetko

skus ovladace z rady 8x.xx 
pokial ostatne ide je problem asi v ovladacoch, to co popisujes nema s qualitou obrazu vela spolocneho, vypadavanie textur
to iste pri driveroch 8x.xx priamo od Gainwardu, aj z netu, aj s najnovsimi z netu.

Kód: Vybrať všetko

ak je to na neofiko mapach, tak problem by som hladal tam...nejaka posahana optimalizacia.popripade skus ine drivere.
ine drivery? skusal som.
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jesy »

Tu mate video - ake problemy s texturami mam v CSS. Tu istu mapu som kedysi hral aj na ATI 9600XT a tam ziadny taky problem nebol. Aj moj kamos, ktory ma presne tu istu grafiku, ma ten isty problem.. Takze by som teraz rad vedel, ci je to tym, ze ATI proste maju kvalitnejsi obraz ako GeForce, alebo co vlastne..
lipocuker napísal:Fuha... tak nenapada ma moc extra rieseni. Mozno vyskusat tvoju vga v inom compe, v resp. inu 7800 v tvojom... co nie je jednoduche zohnat... :cry:
U kamosa som skusal moju grafiku. To iste. A aj kamos s presne tou istou grafikou ma ten isty problem. Sme si kedysi objednali 2 rovnake kusy
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

pouzil si aj driver cleaner po odinstalovani? este ma napada, ze by si mohol skusit vypnut fastwrites v biose...
Používateľov profilový obrázok
Freeride
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 22. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice, Slovensko

Príspevok od používateľa Freeride »

skus dat v hre nie Opengl rozhranie ale directX, aj ked sa hovori ze geforce je vykonnejsie v opengl ako ati


EDIT: pozeral som si to video, a chyba moze byt naozaj v grafickej karte ale kedze ti to robi iba v tejto hre tak nebude vadna, toto je naozaj zahada v com to asi moze byt, skus preinstalovat directx
Používateľov profilový obrázok
jesy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 11. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jesy »

killswitch napísal:pouzil si aj driver cleaner po odinstalovani? este ma napada, ze by si mohol skusit vypnut fastwrites v biose...
Driver Cleaner po odinstalovani? Naco? Robi mi to stale aj v cistych a novucickych Win hned po nainstalovani prveho a posledneho driveru na tuto grafiku.
A ten FastWrites skusim vypnut. Dik za tip - uvidime, ci to zaberie.
Freeride napísal:skus dat v hre nie Opengl rozhranie ale directX, aj ked sa hovori ze geforce je vykonnejsie v opengl ako ati

EDIT: pozeral som si to video, a chyba moze byt naozaj v grafickej karte ale kedze ti to robi iba v tejto hre tak nebude vadna, toto je naozaj zahada v com to asi moze byt, skus preinstalovat directx
2 uplne rovnake grafiky - moja a kamosova a obe uplne rovnako "vadne"? :lol:
Prepanajana, ako mam v HL2, teda v CS: Sourcovi nastavit Direct3D? V CS1.6 to viem, ale v CSS uz nie. No, mozem testnut aj to, ale budem musiet zistit, akymi parametrami aktivujem v hre Direct3D.
Inac, neviem o tom, ze by da DX dal preinstalovat. Jedine upgradnut na novsiu verziu ;)
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

niekde som cital, ze treba vypnut write combining.
nakoniec aj v napovede sa pise, ze moze sposobit obrazove chyby.

Návrat na "Grafické karty"