teplovodiva pena...

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

teplovodiva pena...

Príspevok od používateľa ferooo »

da sa vobec nieco take zohnat? myslim nieco ako je teplovodiva podlozka co sa pridava k chladicom... len tekute, teda nieco ako montazna pena, ze si to niekde nastriekam, zaschne to, a bude to odvadzat teplo...
idem si robit nieco ako silentmaxx :) ta krabicka bude o kusok vacsia ako HDD, tak by som medzi to dal tu penu, a zaroven by som to tym aj odhlucnil. HDD by bol ako v perinke, pena by odvadzala teplo na steny krabicky :) a tam by to ochladzoval okolity vzduch... krabicka by bola potom pripevnena napevno o case
cize by sa HDD stisil, odvibroval a zaroven aj chladil :wink:
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: teplovodiva pena...

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

a inak vsetko v poriadku? pena je zlozena z nejakej hmoty a VZDUCHU a ten pokial viem, je horsi vodic tepla ako kov.. teda pena nieje vodic, ale izolant.. napr taky polystyren

alebo vybrakuj ten silentmaxx.. tam bude nejaka guma porovita alebo co..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

no dobre, tak som to teda zle nazval...tak nejaka teplovodiva guma, alebo take nieco..
Používateľov profilový obrázok
chleba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 28. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: piestany

Príspevok od používateľa chleba »

ja som videl obrazok doska + vsetko v nej a mechaniky vsetko v neakej pene, bolo mi to divne, pena by mala byt skor na izolaciu, ale mozno to bola neaka spickova pena z NASA
Používateľov profilový obrázok
jio2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava, Slovensko

Príspevok od používateľa jio2 »

a co takto pouzit teplovodivu pryz z ponuky http://www.fischerelektronik.cz/fischer_cool.htm
vedie teplo, je pruzna, elektricky nevodiva ale dost draha

dalsia moznost ktora ma napada ale ta je neoverena je skusit pouzit tenku cca 0,5 cm hrubu vrstvu ocelovej vaty zo stran a vrchu toho disku a zospodu dat molitan tak aby sa nedotykal ale ako to bude alebo nebude fungovat to uz neviem ak chces vyskusaj ale zas bolo by to za babku
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

silikon

Príspevok od používateľa charonme »

zevraj nejaky silikonovy gel by mal mat dost velku tepelnu vodivost, akurat ze neviem kde take nieco zohnat a ako si mozme byt isti, ze to naozaj bude viac-menej cisty silikon
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Taketo riesenia nevedu k nicomu staci pozriet zahr. ext. fora o co vsetko sa pokusali a ako to aj realne vyuzili. Ak chcete doslova "zabalit" disk najlepsie je to s vodnym chladenim kde jednoducho blok chladi disk a mozete ho potom balit a izolovat, pripadne vyuzit sice drahy ale kvalitny "vodny" box pre HDD od watercooling DE ci ako sa volaju (nie so na svojom PC tak ak nezabudnem dopisem).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

jednoduchsia alternativa vodneho chladenia

Príspevok od používateľa charonme »

da sa riesit aj cez heatlane ale treba to trochu lepsie premysliet a prepracovat ako tamten scythe silent box

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"