HDTV + HTPC - hardware, nastavenia, problemy, skusenosti

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

HDTV + HTPC - hardware, nastavenia, problemy, skusenosti

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

kedze mam mierne problemy so setupom htpc a nenasiel som tu ziadny thread venujuci sa tejto problematike, zakladam novy :-)

do doby, kym si postavim htpc pripajam k televizoru svoje sucasne pc.

mam tuto telku a tuto grafiku .

moznosti pripojenia:

S-Video kabel
msi web napísal:Integrated HDTV Encoder
Provides analog TV-output (Component/Composite/S-Video) up to 1080i resolution.
...cez s-video mi idu nastavit len klasicke 4:3 rozlisenia. obraz je otrasny, text necitatelny (dokonca aj v nativnom rozliseni televizora, t.j. 1024*768)... hd divx roztiahnuty na sirku. proste nemoznost nastavit akekolvek hd rozlisenie, aj ked by to udajne mala karta podporovat...

D-sub-D-sub kabel
...telka prepojena cez analogovy kabel... d-sub na pc aj na telke. obraz vyborny, avsak stale nemoznost prepnut do akehokolvek hd rozlisenia. hd filmy su "rozcapene na sirku".

DVI to HDMI kabel
...telka priamo detekovana ako hdtv zariadenie. mozem menit rozlisenia od 1280*720 - 1920*1080. nastavim 720p, t.j. 1280*720. hd filmy vyzeraju uzasne. text vo windows a pod. je vsak zle citatelny, kedze telka interpoluje obraz. to by som vsak dokazal prekusnut... chcem to hlavne na filmy.

...dvi-hdmi pripojenie sa mi zatial pozdava najviac avsak casto sa mi stava, ze sa trasie obraz. tzn, ze normalne bezi film a podchvilou obraz poskoci dohora a vrati sa spat. je to dost rusive a pochybujem, ze normalne. robi to cez vsetky 3 hdmi vstupy.

kde moze byt chyba... hdmi vstupy na telke? kabel (je novy)? graficka karta?

ako to mate prepojene vy? ake nastavenia pouzivate?
Naposledy upravil/-a sm_oOx^ v Pi 06. Júl, 2007, 07:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ja pouzivam DVI to HDMI kabel
- telka sa sprava ako obicajny LCD
- pouzivam rozlisenie 1366*786
- sprava sa to normalne (v ramci moznosti)

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tento problem som mal aj ja ked som testoval Panasonik viera VS tvoj Samsung, problem sa prejavuje v zlom internom tieneny tvojho TV, jedine riesenie bolo dodatocne doslovne omotanie kabla spajajuceho TV a PC medenym tenkym drotom min 3 vrstvy a uzemnenie na strane PC alebo priamo zasuvka. Nikdy ho nezemni na strane TV, zhori ti to (prepetova ochrana sa zopne a TV nechce nabehnut alebo vyrazis tu malu poistku vo vnutri). Drot omotaj az ku koncovke (pozor na zemnenie koncovky samotnej nesmu sa dotykat inak hore napisane). Sanca je 1 :10 bohuzial, tolko moje testy so susedom , ktory sa mi stazoval na to iste :( Pouzity kabel: DVI to HDMI kabel
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

dakujem za postrehy...

s tym medenym drotom tomu moc nerozumiem, mozes mi to pls nejako detailnejsie popisat...

btw k televizoru boli pribalene 2 taketo feritove jadra
da sa to pouzit ako nahrada toho medeneho kabla?
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Toto je asi fenomen Plaziem, bol som v NAY presne kvoli tomuto problemu. S notebookom som obehal aj tie neskutocne drahe a ako si napisal. Obraz je nadherny, ale ten text je vazne necitatelny :( Ale kolega vyssie to vyriesil, aj ked pravdu povediac, radsej by som mu dal par stovak, nech mi to pride spravit, lebo na to by som nemal odvahu :) Ked clovek vyuzival TV ciastocne aj na pracu, tak tu je potom lepsie LCD TV, moj nazor.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

ja to chcem vylucne filmy, takze hovorim, ten horsi text prezijem, skor ma trapi to trasenie :-(

odporucam toto forum:
http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdis ... forumid=26
celkom slusne kvantum informacii o htpc...
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Proste a jednoducho sme omotali cely ten spojovaci kabel medenym drotom, poviem ti bolo to peklo a potom sme konce pripevnili o konstrukciu bedne. Tie feritove jadra , hmm kedze on to k tomu nedoniesol nemali sme to ako vyskusat, skus a uvidis.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

mno, takze som zistil, ze to trasenie obrazu ma zrejme na svedomi zle tienena antena (kablovka). ak ju vypojim, ide to v poriadku...
...samotne vypadavanie obrazu a strata signalu - pravdepodobne problem s renderingom cez video overlay. zatial sa mi to nepotvrdilo - nebol cas na testovanie. cez vmr9 to fachci zatial bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

mam tento tv a tuto integrovanu grafiku .

Cez D-sub sa mi to takisto neosvedcilo, max. 1024x768. Cez redukciu dvi-hdmi ide do full rozlisenia.

Chcem sa spytat ako sa da nastavit rychlost citania cd-romky pri prehravani filmu, pretoze sa roztoci na plne otacky a je to dost rusive.

Mam Vistu 32bit ULTIMATE
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

noben napísal:Chcem sa spytat ako sa da nastavit rychlost citania cd-romky pri prehravani filmu, pretoze sa roztoci na plne otacky a je to dost rusive.
tak toto by aj mna zaujimalo... tiez toci na plne gule... :-)
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Pouzivam taktiez DVI -> HDMI kabel, grafiku mam 8400GS a LG 42PC55. Nemam vobec ziadny problem, standardne mam nastavene rozlisenie 1024×768 px (16:9 format), text je citatelny aj z 3 metrov. DivX filmy pozeram taktiez v tomto rozliseni, keDze na standardne HD to musi prekladat a je to uz onicom. Pri HD filmoch prepinam na 1920×1080, text je ale rozsypany, co sa vsak da prezit.

Pouzivam LG DVD mechaniku a ta ide v pohode, nejako to nie je citit. Avsak keDze mam 500 GB storage (planujem rozsirit na 1,5 TB, keD bude treba), takze vsetko mam na disku.
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

Viem, ze sa to 100% da. Mal som na to softik dakedy... ale to som mal este "novinku" 8x napalovacku za 12k :o
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

hmm Nero Drivespeed resp. AnyDVD by mohlo pomoct ..
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

No ja planujem tiez dake male HTPC domov, nemam ziadnu plazmu ani LCD (mame taku vacsiu klasicku TV). Chcem pouzit ako zaklad dosku Intel D201GLY2, s TV to xcem prepojit bastlenym kablom D-SUB->SCART. Mate niekto s tou doskou skusenosti?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Ja mam zatial HTPC s GeForce 6600 a na to mam napichnuty 72cm CRT TV znacky OVP. Cakam zatial na LCDcko :), inak divam na tom v rozlisku 800x600 divx filmy a DVDcka...kvalitna dostatocne dobra na to, ze je to CRT.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Hardware všeobecne"