MSI 6600GT - zabita prachom?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
ImoRtal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2005, 20:00

MSI 6600GT - zabita prachom?

Príspevok od používateľa ImoRtal »

Zdravim,
Precital som si vcelku dost prispevok z tohoto fora a stale mam pocti ze moju situacii prilis neriesia preto pisem :

Do ruk sa mi nahodou dostala 6600GT od MSI v prevedeni PCI-E so so 128MB pamate od infineon(ak sa to tak nepise je to velmi podobne :) ) a casovnaim 2ns, od vyroby nebola nijako pretaktovana isla stale na taktoch 500/1000 avsak casom zacal saama od seba vykreslovat obraz s artefaktami...
Pricim PC v ktorom cely cas bola bol stritkne kancelarsky komp hry sa tam vobec nehrali ani ziadne ine 3D akceleraciu vyzadujuce pragramy napriekt vsetkemu sa karta dostala do stadia ked obraz nebol vobec citatelny vtedy este v zaruke s nou siel kamarat reklamovat a vysledok?

byvale AXECO nejaky maly lokalny predjaca bol odkupeny BGS distribution ktore mu povedalo ze karta bola v zaprasenom pocitaci... TEN KOMKP SKLADALI ONI vlastne axeco, a dodali k tomu este krasny komentar typu ze ako sa chodi s autom do servisu tak by sa mal davat komp pravidelne cistit u fieriem na to urcenych, poculi ste uz o niecom takom? firma na cistenie PC, omg...
Takze ho poslali do prec s odovvednenim ze to sposobil prach.

po tejto vsuvke by som chcle prejst k veci, momentalne kartu objimama v paprckach, iste ksusenosti mam (este svojho casu som taktol celkom sluslne 9550 nasledne ju aj falshol vymenil chladic atd, takze nebojim sa nicoho) a pytam sa je moznost ako tuto kartu priviest znova do stavu schopneho prevadzky?

kartu som nahodil do mojho kompu, ihned som spustil monitoring, teploty idle cca 50; burn 60 a uz zacalo byt velmi zle dalej som sa ani nedostal;

Celkovo spravanie karty je zlvastne staci velmi malal zataz a zosype sa, mam poruke aj chaldic VGA primecooler take celohlinokove celkom slusne vrtitko :) ale nechcem sa s tym zbytocne babrat par dni s 0 vylsedkom

Vdka za vsetky pripadne rady
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Príspevok od používateľa Heatman »

Napisal si ze pri burne 60 stupnov uz blbne je dost mozne ze sa karta prehrieva skus tam dat ten chladic mozno to pomoze. Treba oskusat, vymena chladica ti zabere max 15 min :wink:
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
ImoRtal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa ImoRtal »

hej povodne som si myslel aj ja ze ked to masivne zacalo blbnut pri zatazi ze chaldic pomoze lenze ked som vypol komp chvilu pockal a oknach sa po chvili toatlne rozsypal obraz, moja predstava sa znacne otriasla :)
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

K tomu cisteniu. Je dobre komp aspon raz za rok otvorit a vyfukat od prachu, ak je v moc prasnom prostredi tak mozno aj castejsie. Totiz ked sa uz nazbiera velka vrstva prachu tak moze byt vodiva a sposobovat problemy. Dokonca som pocul ze v TV a monitoroch moze prach "vybuchnut" ked ho je vela.

A firmy specialne na toto neexistuju ale spravia ti to v kazdnom normalnom PC servise a ak nemas bednu zaplombovanu tak spravis aj doma.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

no ani nepise aky cooler tam vlastne je-prach moze sposobit "zadretie" ventilatora z toho plynuce prehriatie-mam osobnu skusenost na starej GF2MX200 kde sa zadrela vrtula, a obraz uplne "vypadol" resp. bol uplne slaby akoby vypalena obrazovka-dovod-uz ta spominana zadreta vrtula a doslova "upecene" jadro-na tom tenuckom pasive ktory sa na to daval bol este pekne domodra zafarbeny vyhriaty stred :) -doteraz ho asi kdesi mam. a pokial tam toho prachu je pozehnane, tak kludne aj tym, pokial ti to nakomplet zanesie vsetky rebra pasivu.
a rozhybat taketo pecenesmazene jadro asi tazko, mozno skusit zdvihnut napatie..??? Hm... :?
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

Taktiez mam tuto kartu a povodny chladic na nej.Rebra sa dost casto zanesu od prachu a vtedy mi zacne stupat teplota.Takze ak sa tam dlho usadzal prach,chladic nefungoval ako mal...
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
ImoRtal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa ImoRtal »

Este raz pripominam ta karta bola v kompe dodavanym firmou vacsinou sa tieto pocitace nemaju otvarat mimo servisu takze ked neitko chce posakladat taky komp mal bu si zalezat na proprachovych filtorch a cirkulaacii vzduchu..

Inac na karte nie su ziadne naznaky "specenia" uz som mal v rukach upeecene karty ale tato vyzera kao nova... Napatie napadlo aj mna avsak da sa to aj jednoduchym preflashovanim biosu? alebo treba HW zasah?
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

V-mod je blbost. Karta musi ist na referencnych taktoch bez problemov ....

Skus ju este podtaktovat, napr. 400/800MHz ci nepomoze

Myslim si ze chyba bude v tych pamatiach, s cim uz toho moc nenarobis, kedze sa jedna o HW vadu
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ImoRtal napísal:Este raz pripominam ta karta bola v kompe dodavanym firmou vacsinou sa tieto pocitace nemaju otvarat mimo servisu takze ked neitko chce posakladat taky komp mal bu si zalezat na proprachovych filtorch a cirkulaacii vzduchu..

Inac na karte nie su ziadne naznaky "specenia" uz som mal v rukach upeecene karty ale tato vyzera kao nova... Napatie napadlo aj mna avsak da sa to aj jednoduchym preflashovanim biosu? alebo treba HW zasah?
hm tak to bolo v zaruke?? ja viem ze pokial to je v zaruke tak tam maas blomby a vrtat sa v tom nemozes-a v dobe zaruky by to nemalo potrebovat ziadny servis. a ked uz zaruka nie je tak to je jedno-este jedna vec ma napadla, ci nemysleli staticku elektrinu plynucu z nasadaneho prachu, ale ako by na to prisli tak to si neviem predstavit
Používateľov profilový obrázok
pablo2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 20. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa pablo2 »

MSI 6600GT som mal a mne sa hriala pri pretaktovani okolo 70C, a vsetko slapali ok. Pri zatazi a pri takej teplote sa zdvihola aj hlicnost karty ale vtedy to stalo zato. Nepisal si aku mas skrinu. Ja som mal vtedy midi tower a skusal som ju u kamosa a tem mal big tower + par ventilatorov na nahananie vzduchu a pri zatazi mi to robilo o 8C menej 62C a to stabilne.

Pokial ti pri 60C vypadava obraz tak bude problem so samotnou kartou. A aj ked ju podtaktujes pri zatazi sa vada prejavi.
CPU-Core Duo E6600, ZALMAN CNPS9500 LED, MB-Gigabite P35 DS4, RAM-Kingston HyperX 2GB DDR2-800MHz Dual channel, GPU ATI X1950PRO 627/702, ENERMAX LIBERTY 500 W cablemanagement, Thermaltake TSUNAMI silver aluminum...
Používateľov profilový obrázok
ImoRtal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa ImoRtal »

ta karta bola v zaruke, a pan "odbornik" sa vtedy vyjadril ze za vsetko moze prach a pocitac sa mal poskytnut specializovanej firme na odstranenie prachu z pocitaca. Len ma zaujma ci relane naozaj taktato firma existuje. Keby som takeho "odobornika" stretol ja mal by som velmi krasny rozhovor na konci ktoreho by ten clovek bud uznal moju pravdu ale v afekte porozbijal vsetko okolo :D

K veci, karta spociaktu fungoval bezchybne artefakty sa zacali objavovat postupne az sa dopracovala ku stavu v akom je teraz staci aka kolvek mensia zataz a obraz sa rozsype, este k tomu rpachu pocitac nebol v ziadnom extra prasnom prostredi skor by som pvoedal ze ovzdusie bolo nadstadarnte a hladina prachu podpriemerna takze samemeu sa mi nechce verit ze akrtu upiekol prach, taktiez som su prezeral, ventilator isiel bezchybne akurat rebra pasivu boli mierne zaspinene avsak nic vazne
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

neviem ci to ma cenu riesit zjavne je karta chybna a tym to konci ... snad ju vyskusaj niekde inde ....
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Nic zasadneho sa tu neda riesit, tychto problemov som mal s grafikami viacej, tvoj problem je poskodene 3D jadro, pripadne poskodeny pamatovy cip, nic s tym nespravis, mozes ju hodit do smeti (dufam, ze si zaplatil recyklacny polatok).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

kup este poriadnejsi set up na GK + pasivy na pametove moduly na GK
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Bubu123 napísal:kup este poriadnejsi set up na GK + pasivy na pametove moduly na GK
tak tak a potom ked sa ujistis s 98% na100% ze je grafika v prdeli tak ta moze este tesit ten spominany "set up" co si si kupil... :roll:

Návrat na "Grafické karty"