Pokusy s LAN a err10106

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Pokusy s LAN a err10106

Príspevok od používateľa Gogi »

Pohravam sa doma s lankou
mam 2 PC
1. je akoze server, je pripojeny k inet, ma(resp mal by mat) ftp server, proxy server, casom aj http ...
2. PC je normalny work-station(moj PC)

server spravujem pomocou vnc, k datam sa dostavam ftp-ckom

a tak pri hratkach sa mi podarilo dostat do stavu ze sa pc nevedeli ani ping-nut(su zavesene na jednom switch-y), potom neviem co sa stalo a zrazu sa zacali vidiet(ping-at) ale aky kolkvek pokus o spojenie so server-om skonci hlaskou can not create socket - ... error 10106, aj ked mam firewall vypnuty tak sa furt sprava tak isto, neviem moc co s tym, google mi moc nepomohol, uz xcel reinstal win ale zrazu sa zacali ping-at pocitace takze som ece dufam ze sa to rozbehne

neviem co sa mohlo stat s winsock-om ze generalne prestal fungovat

nuz neviem ake uzitocne informacie by som ece mal napisat, snad uz iba ze server bezi na Win2000 a work na WinXP
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

aplikovanim akehosi patchu winsockxpfix sa flaska zmenila z 10106 na 10045 :?
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

tak pekne si tu vypisujem sam sebe :D

k veci : vcera vecer ked som pozapinal pc uz nebol problem sa spojit, aj ftp aj vnc OK, vivat windows

tak to je asi koniec mojej samomluvy
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

takze nakoniec vystupit, nechat vychladnut HW, a nastupit ?

*mi nevrav, ze si rebooty neskusal, to neuverim*
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

skusal, to je na tom to najzabavnejsie
nerestartoval som moc casto iba ked som bol v koncox, moc sa do sieti nevyznam ale mam pocit ze mohlo byt nieco dll-ke winsock a az po druhom restarte zabral ten fix co som stiahol, no fakt neviem co bolo zle a cim sa to napravilo, urcite zohralo rolu aj to ze svoj pocitac mam pekne zasvineny vsemoznym softom a aj vlastnymi programatorskymi pokusmi s winsock-om
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

a mam to tu opat len v cervenom, na druhom PC mi zacalo vyhadzovat chybycku 10104(tusim nieco ako cant create socket) bez toho aby som cokolvek menil v SW HW konfiguracii pc, nenabehne mi firewall, FTP, proxy server :?
uz sa babrem s obnovenim imagu disku :( dost som z toho sklamany nic som nespravil a nejde mi to, ziadny neziaduci process mi na PC nebezi
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže

Návrat na "Siete"