ako na net z notebooku cez magio???

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
krash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 17. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

ako na net z notebooku cez magio???

Príspevok od používateľa krash »

dopredu upozornujem ,ze som v tomto ako sa hovori uplna LAMA.
takze podla tejto stranky http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2113 som vsetko nadstavil tak ako sa to odo mna vyzadovalo.
co sa tyka notebooku tak vsetky ovladace su nainstalovane.
lenze stale ziadny signal ,nic! ked dam pripojit k sieti tak vypise ze system win.. nenasiel ziadne siete. notebook mam presne tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44279 ak vam to pomoze. ak sa to tu uz riesilo ospravedlnujem sa ale hladal som.dakujem za akukolvek pomoc
CPU Phenom II X4 980 Black Edition Základná doska GIGABYTE 790XT-USB3 - AMD 790X/ SB750 RAM DDR3 1333MHz PC10666 CL7-7-7-20 PATRIOT Gaming Extreme Performance pro AMD Graficka karta AMD Radeon HD 7870 2GB Skrinka Corsair 600T Zdroj CORSAIR TX650, 650W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

dobre cize podme postupne.

1, mas nejaky iny komp na siety ktory funguje na nete?
2, ked sa pripojis kablom na router, funguje net?
3, mas povolene wifi na routry aj booku? mas prisrubovanu antenu na routry?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

HLavne sa pozri na routri, na akom kanali vysiela wifi.

Casto sa stane, ze ntb z vychodu nemaju povoleny 13kanal a tym padom siete vysielajuce na tomto kanali proste nanajde.

Daj si na routri kanal 1 a skus.
Používateľov profilový obrázok
krash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 17. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa krash »

asi ma zabijete ale tam ako je v navode piasane aby sa odfajkla moznost Hide SSID tak ja som ju prirodzene odfajkol tiez. Potom je pochopitelne preco to neslo. :roll:
chcem sa spyta uz ked som tu ako sa pripojjim z notebooku na moj "normalny" comp? napriklad chcem mat z ntb pristup do zlozky hudba v compe-da sa to?
CPU Phenom II X4 980 Black Edition Základná doska GIGABYTE 790XT-USB3 - AMD 790X/ SB750 RAM DDR3 1333MHz PC10666 CL7-7-7-20 PATRIOT Gaming Extreme Performance pro AMD Graficka karta AMD Radeon HD 7870 2GB Skrinka Corsair 600T Zdroj CORSAIR TX650, 650W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho a problem je zrieseny :)

nho teraz ku tomu zdielaniu, nastav sa tak v prehliadaci aby si videl tu zlozku moja hudba, tukni nanho pravym tlacidlom, najdi bud polozku zdielat, alebo vlastnosti a tam zdielat, povol zdielanie a uz by to malo ist ked si na druhom kompe zadas okolite pc a vyberies ten 1., popripade priamo v prehliadaci natukas jeho ipcku
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
krash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 17. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa krash »

jararak napísal:nho a problem je zrieseny :)

nho teraz ku tomu zdielaniu, nastav sa tak v prehliadaci aby si videl tu zlozku moja hudba, tukni nanho pravym tlacidlom, najdi bud polozku zdielat, alebo vlastnosti a tam zdielat, povol zdielanie a uz by to malo ist ked si na druhom kompe zadas okolite pc a vyberies ten 1., popripade priamo v prehliadaci natukas jeho ipcku
vsetko to pekne funguje ale po nejakom case som sa tam chcel zase dostat siel som normalne v starte do siet a nic tam nieje ale ked som restartoval comp v ktorom mam tu zdielanu zlozku aj notebook tak to opat nasiel a teraz to tu zase neni :? unika mi nieco??? a najvacsia sranda je ze ked dam nieco tlacit tak to v pohode vytlaci....
CPU Phenom II X4 980 Black Edition Základná doska GIGABYTE 790XT-USB3 - AMD 790X/ SB750 RAM DDR3 1333MHz PC10666 CL7-7-7-20 PATRIOT Gaming Extreme Performance pro AMD Graficka karta AMD Radeon HD 7870 2GB Skrinka Corsair 600T Zdroj CORSAIR TX650, 650W
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

v menu start,miesta v siet das ze zobrazit pocitace pracovnej skupiny ( ak mas vsetky v rovnakej skupine, defaultne to je "WORKGROUP")
Používateľov profilový obrázok
krash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 17. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa krash »

ok super vsetko ide podla predstav, ale....moj brat pouziva hamachi a odmieta sa ho vzdat co znamena ze ak dam nieco zdielat mozu sa k tomu dostat celkom cudzi ludia co ma on v zozname a tomu by som chcel prave zabranit. existuje nejaky ucinny postup? da sa to trebars nejako zaheslovat?
CPU Phenom II X4 980 Black Edition Základná doska GIGABYTE 790XT-USB3 - AMD 790X/ SB750 RAM DDR3 1333MHz PC10666 CL7-7-7-20 PATRIOT Gaming Extreme Performance pro AMD Graficka karta AMD Radeon HD 7870 2GB Skrinka Corsair 600T Zdroj CORSAIR TX650, 650W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to uz musis pouzit v oknach zlozitejsie zdielanie, niekde vo vlastnostiach zlozky odskrni jednoduche zidelanie a potom budes mat moznost u zlozky pridat aj uzivatelov ktorym to moze byt zdielane
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Siete"