Ceruzka vydrzi na CPU asi 3 dni

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Axis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Nov, 2004, 14:00

Ceruzka vydrzi na CPU asi 3 dni

Príspevok od používateľa Axis »

Mam jediny problem. Pretaktovat CPU spojenim mostikov ceruzkou sa mi sice da no vydrzi to asi tak 3 dni a potom mi tam nabehne povodny nasobic. Dalo by sa to nejako vyriesit?

CPU je Duron 700 Mhz. Jadro Spitfire. Procak je keramicky.
Naposledy upravil/-a Axis v St 04. Máj, 2005, 13:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

predi spoj viac krat zasebou alebo pouzi elektro vodivi lak
DELL LATITUDE E6400
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ceruzka vydrzi na CPU asi 3 dni

Príspevok od používateľa peco2 »

Axis napísal:Mam jediny problem. Pretaktovat CPU spojenim mostikov ceruzkou sa mi sice da no vydrzi to asi tak 3 dni a potom mi tam nabehne povodny nasobic. Dalo by sa to nejako vyriesit?

CPU je Duron 700 Mhz. Jadro Spitfire. Procka je keramicky.
Mozno neuveris, ale na svojom procesore som spajal L2 cache ceruzkou a uz to tak mam asi rok a pol.
A co som mal D1000, tak ten uz drzi asi 2 roky. Teraz ho ma kamos a nespominal mi nejake problemy.
Používateľov profilový obrázok
bo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: St 26. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: modra

Príspevok od používateľa bo »

presne... asi mas nejaku divnu ceruzku..:) dufam to nerobis s pentelkou 0.5 mm:),daj tam poriadnu ceruzu a riadne pritlac.. alebo potom ten elevodivy lak...
MSI k7n2delta2lsr,barton2500+1833@2080, WD 200gb-sata,asus 6600 128mb agp 300/550@500/650,1024 dual ddr PC400 2,5-3-3-6 apacer
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Skus maksiu tuhu. Ako alternativu mozes pouzit aj ten vodivy lak, popripade ja som to spajal vodivim lepidlom. :roll: A slo to. :D
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

bo napísal:presne... asi mas nejaku divnu ceruzku..:) dufam to nerobis s pentelkou 0.5 mm:),daj tam poriadnu ceruzu a riadne pritlac.. alebo potom ten elevodivy lak...
Ja to mam praveze pentelkou, ale chce to viacej krat prejst po tom mostiku a tiez na nu trocha pritlacit. Len bacha na vedlajsie mostiky, aby sa nepospajali navzajom.
Používateľov profilový obrázok
Nando
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od používateľa Nando »

Mne to vydrzalo na AMD 1000 asi tak tyzden. :cry:
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

mal som Athlon (thunderbird)1300MHz a nanom mi vydrzala obycajna makka ceruzka na kreslenie- tvrdost"1"
dobre skusenosti mam aj so striebornou teplotnevodivou pastou, ak mas nejaku doma poruke :wink:
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

Spoj to ceruzkou a prelep izolepou ;o))
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Príspevok od používateľa Mtex »

Mne drzala tuha z pentelky 1,5roka ...potom som procak predal a neboli staznosti
Spoiler: ukázať
PC1: Core i5 750@4Ghz+sNoctua NH-U12P SE2, Asus P7P55D Pro, 2×2GB DDR3 Corsair 1600Mhz CL9, MSI HD5970 2GB, System disk: WD Velociraptor 300GB, 1000rpm, 1TB Seagate Baracuda SATA II 32MB+320GB Hitachi 16MB ,DVD+RW Plextor 760A, SB Creative X-Fi Xtreme Music+Creative I-Trique 3200, Seasonic M12-600W, Case Chieftec LCX-01SL-SL-B, 22" EIZO S2231WE-BK (S-PVA),Mouse Logitech MX518, WinXP
PC2:NTB MSI GT660, Intel Core i5540M , 4GB DDR3, 500GB WS, nvidia 285M GTX 1GB, etc...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Ceruzka vydrzi na CPU asi 3 dni

Príspevok od používateľa kOsTi »

Axis napísal:Mam jediny problem. Pretaktovat CPU spojenim mostikov ceruzkou sa mi sice da no vydrzi to asi tak 3 dni a potom mi tam nabehne povodny nasobic. Dalo by sa to nejako vyriesit?

CPU je Duron 700 Mhz. Jadro Spitfire. Procka je keramicky.
mno presne na tomto procaku to mam asi tak pol roka a uz to zacina haprovat... asi tak ze nasobic naskoci na zaciatku na 7x ale ked sa procak nahreje asi tak na 35°C tak uz sa zapne na 9x... samozreme az po restarte... budem to musiet znova pretiahnut ;) ale tak 3 dni...to sa mi zda malo.. mas asi hlupu ceruzku
Používateľov profilový obrázok
Axis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Axis »

OK, tak to skusim inou ceruzkou prekreslit aspon 50 X :D a poriadne pritlacim.

Ale ten napad s tou izolepou ma zaujal. Mohlo by to pomoct? Lebo problem je v tom ze tu istu ceruzku pouzivam na zmenu napatia (premalovanie L7 mostikov) a tam to nerobi absolutne ziadne problemy. Drzi to ako prispajkovane. :D
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

Axis napísal:OK, tak to skusim inou ceruzkou prekreslit aspon 50 X :D a poriadne pritlacim.

Ale ten napad s tou izolepou ma zaujal. Mohlo by to pomoct? Lebo problem je v tom ze tu istu ceruzku pouzivam na zmenu napatia (premalovanie L7 mostikov) a tam to nerobi absolutne ziadne problemy. Drzi to ako prispajkovane. :D
No predpokladam, ze sa ti ta tuha moze trosku "vytratit" (rozumej odfuknut, opadat atd) cize nejaka strata tuhy tam bude. ked to prelepis, tak.. by nato nemal mat prievan alebo nieco podobne vplyv. No a inak aj po spajani mostikov lakom sa to prelopovavalo izolepou, cize.... asi tak.
Cize vyskusaj, mozno ti to pomoze.
Myslim ze je ale lepsie pouzivat makke tuhy, kedze ti tam viac z nej ostane a mozes tym padom vytvorit suvyslejsiu vrstvu medzi mostikmi.
Skus a uvidis.
Používateľov profilový obrázok
Axis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Axis »

Aha, no tak diky dnes to spravim, uvidim ci to pomoze.

Este dve otazky:
a) myslite si ze teplo z CPU nebude mat na tu izolepu ziadny vplyv? Neodlepi sa nahodou po case?

b) to je v tej uzkej medzere medzi chladicom a telom CPU fakt taky velky prievan? :D
Používateľov profilový obrázok
Nando
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od používateľa Nando »

Ak to poriadne prelepis tak by sa to nemalo odlepit!

Návrat na "Procesory"