problem s doskou ASRock 4Core1600P35-WiFI

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
alcest
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 29. Okt, 2006, 02:00

problem s doskou ASRock 4Core1600P35-WiFI

Príspevok od používateľa alcest »

Caute vsetci,
mam problem s doskou ASRock 4Core1600P35-WiFI,
pri zatazenom procesore pocut zvuk podobny sycaniu z miesta blizko pri procesore, pravdepodobne sa jedna o induktor, dosku som uz aj reklamoval, ale predajca mi po troch tyzdnoch dal iny kus, ktory ma rovnaky problem, a este k tomu ma chybnu sietovu kartu ktora sa vypina, takze to vyzera na dalsiu reklamaciu.
Co sa ale tyka toho sycania, zistil som ze to ovplyvnuje SB voltaz, a pri nastaveni "Low" je sycanie tichsie, aj ked stale pocutelne, ako pri medium, high.
Zvlastne je teraz ale najma to ze som nenasiel nikde na nete cloveka s podobnym problemom, a ja som sa dostal k dvom kusom po sebe, s rovnakym problemom.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

vela s tym asi neurobis, no ale mozno ti niekto poradi...

ja by som Ti radil zase vyreklamovat, keDze prvykrat to uznal, je nejaka sanca aj pri druhom pokuse a ziadat za tu cenu inu dosku, pripadne nejaky doplatok za skutocnu dosku... myslim nejaky Asus alebo Gigabyte :)
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

nepiska ti nahodou zdroj? niektore zdroje pri vytazeni piskaju...o doske som este nepocul...
Používateľov profilový obrázok
alcest
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 29. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa alcest »

Nazdar LordRainmaker
nebol som si isty, ale ked som mal zdroj odmontovany a dany nabok, tak zvuk siel z dosky, a jeden induktor sa prehrieval, a potom som cital na nete ze davnejsie bol taky problem so serverovymi doskami od dellu, a ze dokonca horeli :), v zdroji to nebude, nakoniec ten mam kvalitny, seasonic, ale je to fakt divne, ze to robi uz druha doska, ci to nemoze byt v spojitosti s cpu?
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

aj mne jemne piska PC, ale stale to pripisujem zdroju, hlavne je to velmi tichucke a postrehnutelne len v noci, pri znizenych otackach chladica CPU

Návrat na "Základné dosky"