gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

Zdravim!
takze mam tu pomerne dost velky problem .... doma mam jedno stare ramoradio TESLA DOMINANT 1039 A + k tomu dve reporbedne... potreboval by som to prepojit cez PC ale neviem ako ,t.j. potrebujem pouzit gramo ako zosilovac k PC len neviem ako prepojit gramo so zvukovkou .... vzadu je pripojka na sluchadla 300 (vyzera to ako plechovy kruh a v strede tycka) potom dve pripojky na anteny na FM a AM ... mam antenu k FM ...(teda antena ..je to pripojka z ktorej ide jeden kablik) ... potom su tam vzadu este dve pripojky jedna sa nazyva univerzal a druha ma take dve O-ckavedla seba.. obe pripojky sa silno podobaju na konektor od dosky kde sa picha klavesnica alebo mys len je to vacsie... a v predu je takisto na sluchadla a je to toiste ako vzadu ten univerzal ... no a teras mi povedzte kde mam pichnut vyvody od 3,5 jacku ,alebo ak sa do da inak tak prosim poradte..diki za rady...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Scorp »

Mozno by bolo namiesto porozmyslat o prepojeni pomocou FM vysielaca... pc vysiela a sovietska tehla prijima na tvojej frekvencii... myslim, ze autoradia tak maju poriesene prepojenie s mp3
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Toman »

ten DIN5 by mohol byt vstup, ale musis si postavit kabel....zem je 3 4.5 je L+R (obvikle...)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

no takze este nez to tu scop napisal tak so mto spravil ako on myslel... prijma to naladil som VKV vsetko prehravalo akurat ze naladim zretelne a po chvili upadne a ide po tichu a ked ide po tichu naladim a niekedy stasne sumi atd atd proste nie je to to prave ... neviem to vyriesit....
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Toman »

AK TI SUMI STARA TESLA NALAD JU KLADIVOM

T. :x
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

lock si nechcel dat rovno ?

problme je v tom ze obycajny radiovy kanal naladim(naladil som nieco ceske) a fici perfektne az na to ze z mp3-ojky to nechce tahat akosi ... to chcem vyreisit...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa shiro »

Jezisi maria...bud si provokater, alebo mas nutkavu potrebu neustale riesit tuto a podobne blbosti...tvoje topiky su same perly totiz. :hysterical:

20 rocnu sunku prepajat s PC...a furik s lietadlom krizit nechces? :D Je to ako kriesit mrtvolu. Si to sprav poriadne a nie hocijako pozliepat z 20 rocnych zdedenych haraburdach po dedkovi, prejdes tak problemom co sa mozu objavit neskor.

Skratka a jasne - riesit to cez VKV prijimac je blbost. Ta vec uz nemusi poriadne vobec fungovat po tolkom case. Najjdednoduchsie by bolo spravit redukciu stereojack -> DIN 5-kolik (univerzal vstup) a mas to vyriesene.

Kup si toto:
http://www.conrad.cz/audio-kabel-35-mm- ... +dp104943/" onclick="window.open(this.href);return false;

a prepoj si to. a mas po probleme.
Naposledy upravil/-a shiro v Ut 10. Jún, 2008, 17:10, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

1. nie som provokater
2. nie je iste ci to dam do PC ,mozno to pouzijem len na to aby som nemusel pocuvat radio na tom alebo prehravat stare LP s helenou vondrackovou....preto som to chcel spojazdnit a pripadne cez to repro vyzmykat poriadnu hudbu :music:
3. skusim spravit tu redukciu ako hovoris ... idem to skusit potom dam vediet co a ako ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa shiro »

Uz som ti medzicasom nasiel hotovu, nic vyrabat nemusis. Kukni moj predosly post, mas tam link.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

ee vyrobil som si :) nie nic lepsie ako pocit ze som to robil ja trubka :D :D :D


FUNGUJE TOOOO!!! zretelne nadherne perfektne proste :)
to toman: diki spravil som to na ten din ako si hovoril a fici to
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

no ale zistil som ze jeden reprak hraje slabsie :( o moc slabsie priam ho skoro ani nepocut...
nevie niekto cim by to mohlo byt ?
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa zwARO »

shiro napísal: 20 rocnu sunku prepajat s PC...a furik s lietadlom krizit nechces? :D Je to ako kriesit mrtvolu. Si to sprav poriadne a nie hocijako pozliepat z 20 rocnych zdedenych haraburdach po dedkovi, prejdes tak problemom co sa mozu objavit neskor.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

spam,OT,alebo rada zwarko ? :good:
ma niekto lepsi napad nez zwaro ako to vyriesit ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa shiro »

Ano. V takomto pripade ked si nenasiel chybu v kabli co si vyrabal a nemas ani zle nastavene Balance, tak tam skus dat iny reprak. Ak pojde slabsie aj ten, vyhod tu starinu (radio) a kup si nieco normalneho. Bude tam totiz vadny koncovy zosilovac, a to sa uz vobec neoplati riesit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: gramoradio+reporbedne+PC=da sa to ?

Príspevok od používateľa Lithil »

no tak stale ten jeden repro hra ze ho ani pocut nie je ,ale nemoze byt cyba v tom ze by ten jack bol zle zapojeny ? teda ta redukcia ... jack ma tri vrstvy pokial viem no a dal som ze :
od hora- prva vrstva 1. pin
druha vrstva stredny pin
tretia vrstva 5 pin

Návrat na "Hardware všeobecne"