Kvalitny webHosting... Kde??

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

Cavte... chcel by som sa spytat ci viete poradit nejaky naozaj dobry webhosting?? S dobrym priestorom na web, zalohovani, maili,php podpora, atd...
Jedna sa o plateny host samozrejme... ak mate nejake skusenosti tak pls poradte mi nejaky...
BTW bolo by idealne prihliadat aj na cenu... :)
Chastam sa presunut phpbb forum na novy host... Mam tam niekolko tisic uzivatelov ...
Doteraz sa oto staral niekto iny ale musim to zobrat pod svoje kridla... Tak vas prosim o radu... :bye:
TOSHIBA Satellite L505-111
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa salik »

atlantis.sk
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

salik napísal:atlantis.sk
No toto je uplne nevyhodne... Uz len pri takom googleni som natrafil na lacnejsie a s vacsim priestorom ... + dalsie vyhody... :rolleyes:
Takze nieco zaujimavejsie by sa nenaslo?? :D
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa newmi »

Do karty warty nechces ist? To vyzera celkom slusne (http://www.warta.sk a inak ja som celkom spokojny s http://www.exohosting.sk
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Scorp »

U nás je to dosť bieda... webhosting chce každý, diskový priestor ti dá pri dnešných cenách hdd každý, aj štyri tony, ale traffic nechce platiť nikto
mne sa páčilo u websupportu, ale tá cena za neobmedzený hosting je dosť vysoká, najmä keď má človek viac domén
hrozne sa mi páči prístup na smarthosting.sk

v ČR je to už lepšie... so servermi u talianov majú príjemnú ponuku u hosting solutions, takto v rýchlosti ma napadá ešte kapusta.cz, má to pod palcom 17 ročný chalan, ale ponuka je to na naše pomery takáto :OK: vyskúšané síce osobne v ČR nič poriadne nemám, ale kebyže si mám teraz vybrať, jednoznačne tá zelenina

a potom samozrejme vlastný server, alebo aspoň vps... na to sa nechytá nič, stačí si chytiť slušné pripojenie a nemať vps u prasiec, čo na jedno štvorjadro napchajú niekoľko tuctov ľudí

ešte je tu zahraničie typu hostmonster, hostgator, lunarpages... ale to sú väčšinou masové záležitosti, kde síce možno s jedným projektom urobiť za deň traffic menšieho slovenského webhostingu a nikoho to nes€re, ale nejakú podporu tam čakať asi nemožno... dreamhost nedávno naúčtoval omylom každému hosting o rok dopredu... vyhlásenie: škoda dokopy pár miliónov dolárov... odišlo pár tisíc zákazníkov... to sú fakt hostingy na pidiwebíky a extrémne zvrhlé pokusy, kde sa nebavím s databázou a od php chcem maximálne sčítanie 2 a 2
Me like Pentium
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa salik »

Rap.Brnky.City napísal:
salik napísal:atlantis.sk
No toto je uplne nevyhodne... Uz len pri takom googleni som natrafil na lacnejsie a s vacsim priestorom ... + dalsie vyhody... :rolleyes:
Takze nieco zaujimavejsie by sa nenaslo?? :D
chcel si osobne skusenosti, ak ti staci google, nemusel si zakladal tento topic

U nás je to dosť bieda... webhosting chce každý, diskový priestor ti dá pri dnešných cenách hdd každý, aj štyri tony, ale traffic nechce platiť nikto
hod nejake mesacne cisla
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

salik napísal:chcel si osobne skusenosti, ak ti staci google, nemusel si zakladal tento topic
No ved ano, mas pravdu... Ja som len reagoval na tie ceny atd, co som tak pocital na rok...
Takze neber to v zlom... :bye:
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

Scorp napísal:U nás je to dosť bieda... webhosting chce každý, diskový priestor ti dá pri dnešných cenách hdd každý, aj štyri tony, ale traffic nechce platiť nikto
mne sa páčilo u websupportu, ale tá cena za neobmedzený hosting je dosť vysoká, najmä keď má človek viac domén
hrozne sa mi páči prístup na smarthosting.sk

v ČR je to už lepšie... so servermi u talianov majú príjemnú ponuku u hosting solutions, takto v rýchlosti ma napadá ešte kapusta.cz, má to pod palcom 17 ročný chalan, ale ponuka je to na naše pomery takáto :OK: vyskúšané síce osobne v ČR nič poriadne nemám, ale kebyže si mám teraz vybrať, jednoznačne tá zelenina

a potom samozrejme vlastný server, alebo aspoň vps... na to sa nechytá nič, stačí si chytiť slušné pripojenie a nemať vps u prasiec, čo na jedno štvorjadro napchajú niekoľko tuctov ľudí

ešte je tu zahraničie typu hostmonster, hostgator, lunarpages... ale to sú väčšinou masové záležitosti, kde síce možno s jedným projektom urobiť za deň traffic menšieho slovenského webhostingu a nikoho to nes€re, ale nejakú podporu tam čakať asi nemožno... dreamhost nedávno naúčtoval omylom každému hosting o rok dopredu... vyhlásenie: škoda dokopy pár miliónov dolárov... odišlo pár tisíc zákazníkov... to sú fakt hostingy na pidiwebíky a extrémne zvrhlé pokusy, kde sa nebavím s databázou a od php chcem maximálne sčítanie 2 a 2
no co sa tyka smarthostingu... nenaci ta mi ani ich stranku... :wallbash: :rolleyes: Takze mienka o ich kvalite je dostavila...
Kapusta.cz am dobre ceny ale samotna stranka sa taha rychlostou jak sopel po klucke... A za púredpokladu, ze samotna stranka frci na tom serveri co ponukaju tak to nevypada moc ruzovo... :rolleyes:
ved takooto rychlostou mi nacitava free hostingi... :laugh:
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

newmi napísal:Do karty warty nechces ist? To vyzera celkom slusne (http://www.warta.sk a inak ja som celkom spokojny s http://www.exohosting.sk
warta je predrazena nenormalne, malo prisetoru atd, atd... :OO= :rolleyes:
Zatial najhorsie co som videl... xP
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Snake »

websupport, mam u nich par webov a som spoko, vedia vyjst velmi v ustrety (napriklad som mal problem upgradeovat PHPBB3 lebo doba behu skriptu bola nastavena na 10-15 sekund, jeden telefonat, update hotovy, samozrejme dakovny mail som poslal, (bonbonieru nie, netreba, este to zozere vratnik)). Len ti dam jednu radu NIKDY sa nedaj nahovorit na Domains, kvalitne ceny, ale robota/support/vybavenie serverov, no poviem ti, v ZIVOTE som nevidel daco take, aby defaultne bol otvoreny port 8080 na nejakej domene. Nehovoriac o tom, ze safe_mode na php je zapnuty defaultne (tzn. na PHP-Nuke a pod CMS zabudni)...





.
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

Snake napísal:websupport, mam u nich par webov a som spoko, vedia vyjst velmi v ustrety (napriklad som mal problem upgradeovat PHPBB3 lebo doba behu skriptu bola nastavena na 10-15 sekund, jeden telefonat, update hotovy, samozrejme dakovny mail som poslal, (bonbonieru nie, netreba, este to zozere vratnik)). Len ti dam jednu radu NIKDY sa nedaj nahovorit na Domains, kvalitne ceny, ale robota/support/vybavenie serverov, no poviem ti, v ZIVOTE som nevidel daco take, aby defaultne bol otvoreny port 8080 na nejakej domene. Nehovoriac o tom, ze safe_mode na php je zapnuty defaultne (tzn. na PHP-Nuke a pod CMS zabudni)...
Aha... No DAKUEJM za upozornenie!!! ;)
Momentalne uvazujem nad http://www.megahosting.sk" onclick="window.open(this.href);return false; tam host: optimum windows
(7000 MB priestoru, neobmedzený počet schránok, Windows, ASP/ASP.NET/PHP 4
100 x FTP, 5 x MySQL/PostgreSQL, WebFTP, POP3, SMTP, IMAP, Webmail atď.)
Súčasťou všetkých platených webhostingových služieb je NON-STOP monitoring serverov a bezplatná technická podpora, konzultácie a poradenstvo našich administrátorov.

Cena+sluzby sa mi to zda vyhodne... :)
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Scorp »

Aha... keď takto, tak hostgator má 600GB priestoru za nejakých 7GB a featury na jednu A4 za 7$ mesačne
hostmonster to isté, ale neobmedzený traffic a priestor

Mne sa ponuka megahosting.sk a domains.sk zdá až podozrivo rovnaká... neďakuješ za upozornenie na nich riadok predtým, než si ich ponuku nájdeš na inom webe? Vravím, že je to u nás o veľkom hnedom, dokonca ani smarthosting nefičí
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

Scorp napísal:Aha... keď takto, tak hostgator má 600GB priestoru za nejakých 7GB a featury na jednu A4 za 7$ mesačne
hostmonster to isté, ale neobmedzený traffic a priestor

Mne sa ponuka megahosting.sk a domains.sk zdá až podozrivo rovnaká... neďakuješ za upozornenie na nich riadok predtým, než si ich ponuku nájdeš na inom webe? Vravím, že je to u nás o veľkom hnedom, dokonca ani smarthosting nefičí
njn prave som sa dozvedel, ze to vlastni clovek, co skupuje domeny... ma asi 20 domen, na ktorych ma ten isty webhosting pod inym menom... takze asi je to taka ista sracka... :rolleyes: :( :-(
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa Snake »

este jedna dobra rada

Nikdy neber ako serverovy OS Windows

to znamena nikdy, ver mi, usetris si kopu problemov (a v niektorych pripadoch aj peniaze)





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kvalitny webHosting... Kde??

Príspevok od používateľa faugusztin »

Snake napísal:Nikdy neber ako serverovy OS Windows
Vynimkou je, ked z nejakeho perverzneho :) dovodu potrebujes MS SQL Server, ale aj to sa da riesit webovym servrom beziacim na Linuxe a DB servrom na Windows.

Návrat na "Siete"