homemade blok na chipset

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa Trubka »

Chystam sa vyrobit si blok na X38 a neviem aky "vzorok" do neho vyfrezovat. Blok bude z hliniku, viem ze med by bola lepsia, ale kde ju zohnat? Rozmyslal som nad pismenom S, "panacikmi" ako ma Jergus v bloku - velky obdiv a takym, ako je na tomto bloku: http://www.vadim.co.uk/images/EK%20NB-S-MAX%20clear.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, s rozdielom ze by fittingy boli na opacnych stranach bloku. Potreboval by som poradit, aky sposob by bol najvykonnejsi, ale potrebujem aby to unieslo moje cerpadlo, mam povodne s reseratora 1V2.
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa s10 »

Med by som velmi doporucoval ! Skus pozhanat usetis si tym dalsie problemy. Ak budes mat blok z hliniku tak to budes musiet eloxovat, inak ti to bude zanasat bloky. Na cipset zlozity tvar nepotrebujes, EK bolky na cipset bohate postacuju.
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa prepelica »

keby sa ti xce ist sem do PN pre med tak ti mozem kusok odrezat
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa Trubka »

O eloxovani neviem nic, ten hlinik je povodne z chladica na P4. Nemoze byt uz nahodou takto osetreny?
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa s10 »

Trubka napísal:O eloxovani neviem nic, ten hlinik je povodne z chladica na P4. Nemoze byt uz nahodou takto osetreny?
Nie nieje na 100%.
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa prepelica »

urcite to nerob z hliniku a nedavaj do sustavy nic z Al...jedine ze by si to dal pogalvanizovat s Cu...elox sa ti moze osupat
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa Netus »

Trosku od, ale to znamena, ze ked mam v okruhu hlinikovy pasivny chladic tak sa mozem tiez obavat zanasania.

Konkretne tento: http://www.watercoolingshop.com/catalog ... ard150.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa numlock »

- ktorakolvek cast okruhu (z hliniku) ti moze sposobit problemy.. ja by som to tam nedaval.. Elox sa tiez zvykne zosupat..
- alebo ked uz tam musi byt ten hlinik, tak aspon pridaj do vody nejaky antikorozny pripravok.. (napr. TOTO alebo TOTO)
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa Netus »

Je tu niekto na pretaktovani.sk kto robi eloxovanie, alebo daco take co sa da proti tej reakcii hlinika a medi robit...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa prepelica »

http://www.chemcom.sk popytaj sa tu, ale neviem ci ponukaju sluzby aj pre fyzicke osoby...tam by ti to mohli pogalvanizovat medou
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Eloxovanie, ak je spravne spravene sa nikdy v zivote neosupe! nie je to ako nater, nie je to ako lak... je to chemicky pozmenena povrchova struktura materialu. ElOx v podstate znamena Elektronicka Oxidacia. V zavislosti od roztoku v akom sa oxidacia robi sa meni povrchova struktura Al, a vznikaju rozne oxidy hlinika ktore tvoria suvislu a rovnomerne hrubu vrstvu po celej ploche. Elox sa moze tak akurat mechanicky odstranit smirglom, bruskou a pod.!

Ak by si sa rozhodol pre Al suciastku tak v kazdom pripade si ju daj Eloxovat a velmi odporucam cierny elox. Je to sice ta najdrahsia eloxacia, kedze ma priebeh cca 6 hodin, ale je to najlepsia vrstva aj z hladiska tepelneho prenosu, aj z hladiska tvrdosti/odolnosti povrchu.

Ak si na to ochotny par dni pockat, tak ti to viem dat aj spravit, a kvalitne.

Ale aj ja radsej odporucam med, a ak nemas sam moznost si ten blok spravit, tak ta urcite vyjde drahsie, ako keby si si jeden kupil...

edit: aj galvanizaciu viem dat spravit...
Netus napísal:Trosku od, ale to znamena, ze ked mam v okruhu hlinikovy pasivny chladic tak sa mozem tiez obavat zanasania.
Konkretne tento: http://www.watercoolingshop.com/catalog ... ard150.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie, nemusis sa bat, pokial si ho skared z vnutra neposkrabal. Ten cierny povrch je ElOx
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Tak, len pre info... Al sa galvanicky pokovit neda... pri Al suciastkach je jedina schodna cesta Eloxovanie.
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa Trubka »

Antikorozni pripravok uz mam, zalman 0.5l. Ajtak musim dat ten hlinik eloxovat? Mam v okruhu 2 hlinikove bloky uz teraz, ale su zalman a ze "pure anodized Al", nieco mi hovori ze anodized su eloxovane. Ale nemam s nimi ziadny problem.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa ZoranICS »

ano, anodized znamena eloxovane...

ano, potrebujes to dat eloxovat, lebo inak sa elektrolytickej reakcii zabranit neda...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: homemade blok na chipset

Príspevok od používateľa prepelica »

ZoranICS napísal:Tak, len pre info... Al sa galvanicky pokovit neda... pri Al suciastkach je jedina schodna cesta Eloxovanie.
neni pravda :rolleyes:

Návrat na "Vodné chladenie"