ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

ludkovia, potrebujem tohto svaba, aspon prazdneho bez biosu - viete kde ho kupit? alebo nejaku moznost ako ho preflashovat napr. pomocou ineho pc ci nejakeho zariadenia. na nete som nasiel len jeden odkaz... p45aa710bsp ...heh, prave som si vsimol, ze na mojej doske je oznacenie svabu trocha ine, myslim ze by to ale vadit nemalo

Obrázok
obrazok je z tejto recenzie

tiez by sa hodilo ak by niekto vedel kde v okoli ZM vedia flashnut svaba (nemusi byt len pri ZM)

nema niekto hocijaku staru (funkcnu) dosku s podobnym svabom?.. ak by doska fungovala, flasnem si svaba sam(za jazdy)

prosim pomahajte, som zufali. moc moc dik
Naposledy upravil/-a zeroi v Ne 23. Nov, 2008, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa shiro »

podobne veci sa robia na programatoroch, nijaku dosku nepotrebujes. skratka tam piches IO aj so starym SW a preflashujes ho novym.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

shiro
kde sa to da kupit?
a kde kupit nahradneho svaba?

u nas sa v kazdej pc fime tvaria ako keby o tom nikdy nepoculi
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa shiro »

preco to hladas v pc firmach? tie s tym nic nemaju.
naprogramuje ti to hocijaky elektroservis a programator kupis v hocijakom obchode s elektrosuciastkami. aj ten svab. ak ho nemaju zvycajne to vedia objednat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

myslel som pc servis

nechcem aby to vyzeralo lenivo, ale mohol by som ta poprosit keby si mi nasiel slovensky eshop kde to maju? ja som nasiel len zahranicne shopy

ano, skocim aj do elektro servisu
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa cool_point »

Myslím si, že programátor+šváb+robota, ťa vyjde drahšie ako samotná doska.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa Toman »

http://www.gme.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa robour »

Myslím že u nás tohto švába nekúpiš. Je to pomerne nová vec. Firmy s elektrosúčiastkami síce nejaké šváby majú, ale staršieho dáta. Keby si mal dve rovnaké dosky, dá sa urobiť hotflash. Potrebné je mať jednu dosku 100% funkčnú. Inak ti nič nezostáva, len dosku zabaliť a poslať do sofosu. Zrejme tam by si poradili. (zastupujú biostar u nás).
Čo sa týka toho integráča. P45AA530BSP ani nie je jeho názov. Je to číslo verzie biosu. Skutočný názov integráča je pod tou nálepkou. Predpokladám že to bude nejaké šialenstvo ktoré príde k nám do obchodov tak za 4 roky.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

pod nalepkou bolo toto... http://img378.imageshack.us/img378/1640/svabpu4.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa robour »

Ako som predpokladal. Keď som to zadal do google, žiadny shop u nás mi nenašlo. Len na eBay a pod.... Pošli to do sofosu, alebo kúp ešte jednu takú istú dosku ak si si istý že nie je odpálený a pôjde na ňom hot-flash.
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

doska je uz vyreklamovana, obratom mi poslali zo skladu uplne novu, v pondelok by mala prist. boli dost ochotni, ale zas doska mi fungovala len par hodin, takze vlastne som mohol stale vyuzit moznost vratenia tovaru bez udania dovodu, co si mozno aj uvedomovali a tak mi radsej dali druhu skor ako by som si stihol pytat peniaze :) .

niekde som cital, ze bios sa pri taktovani poskodit nemoze(len pri flashovani a napr. vypadku prudu), ze vraj muselo na doske odist nieco ine. ja by som ale aj tak chcel nahradneho svaba, ak nastane ta ista situacia, tak si to proste overim sam(na reci moc nedam). lenze problem je ten, ze mi nikde nechcu objednat dva kusy(20ks stoji vraj 2000sk). natrafil som aj na cloveka, co sa flashovanim biosov zivi, a zda sa, ze tie svaby dokonca aj ma(aspon to povedal), lenze ma stale mudre reci o tom, ze mi to uz neni treba atp. dokonca som mu ponukol jeho plnu taksu(350sk 1ks), a to aj napriek tomu, ze tie cipy chcem prazdne(nahram si bios do nich sam pomocou novej vyreklamovanej dosky este skor ako zacnem taktit)
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa Gogi »

zeroi napísal:natrafil som aj na cloveka, co sa flashovanim biosov zivi
vedel by si mi dat kontakt?
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
zeroi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 11:32
Bydlisko: Zl. Moravce

Re: ako nahrat bios do prazdneho chipu? kde kupit svaba?

Príspevok od používateľa zeroi »

Gogi
prepac, len teraz som si vsimol tvoj post. za tu dobu sa mi toho v emailovej schranke dost zmenilo a ja uz nemam moc prehlad. vydoloval som ale na rychlo dva kontakty:

pcx@pcx.sk - tento clovek bol velmi ochotny a v poslednom emaily mi pisal ze nejake kusy zohnal. ja som sa mu vsak uz neozval, doska totiz funguje bezchybne. hmm, zasi mi to zacina vrtat hlavou, asi sa mu ozvem :)

dr.bios@azet.sk - myslim ze tento robi ten flash svabov. je to ten, co to zbytocne okecaval.

Návrat na "Základné dosky"