Blomba+Fortron 400W

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa Bdurex »

Zdravím chcem vedieť či nemá niekto skúsenosti so Zdrojom Fortron 400W či má alebo nemá blombu z dnu??? Pretože kamoš potrebuje vymeniť origo ventík za Noctuu a nevieme či má tam blombu zdnu alebo nie...zdroj ma záruku ešte rok a pol a zdroj je neznesiteľne hlučný :rolleyes:
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa Toman »

Co som minule kuchal Nejaky BSII400 tak mal zaliate kable nejakym svetlohnedim silikonom, - takze ze tam niekto menil kable spoznaju.....

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Väčšinou sú to rôzne nálepky na vonkajšej strane zdroja...ak tam žiadne niesu tak kryt daj v pohode dole...
Potom vnútri bývajú rôzne napr. Toman spomínal tie zaliate káble a súčiastky, šróby potiahnuté farebnou živicou(ak ich chceš dať dole tak určite praskne a spoznajú to), potom podložky pod diskrétne súčiastky sú rôznej farby ktoré nedostať kúpiť...

Ale vetráky sa poväčšine dajú meniť...myslím že je to aj zdraví rozum výrobcu.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa alle »

no na BSII som nezaregistroval žiadnu blombu iba na jednej šrúbke z vonku na krite, s troškou šikovnosti sa dá bez poškodenia odlepiť a dať dole krit, ináč rozoberal som ho preto lebo som potreboval namastiť fan ,lebo ako býva na BSII tak po čase vrčia :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa kotlik »

Ventilator som si menil na Fortrone FSP500-60 GLC a tam neboli nijake plomby. Ventilator sa dal vymenit uplne v pohode.
FykciuS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 29. Okt, 2008, 08:38

Re: Blomba+Fortron 400W

Príspevok od používateľa FykciuS »

Ja som si kupil ten isty zdroj a pri vyzsej zatazi tiez strasne hucal od zaciatku, tak som to dal na reklamaciu a uspel som ja by som skor ako ho rozoberes skusil reklamaciu. Teraz mi vratia peniazky a idem zobrat enermaxa :)

Návrat na "Hardware všeobecne"