Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa scarinko »

No tak som si ju konecne kupil. (Martan uz nebudes sam na LP :D )

Pokusim sa par viet napisat ale nebude to ziadna recenzia. Skor by som sa zameral na doplnenie informacii formou obrazkov-fotografii.

Skrinka bola kupena cez pixmaniu, prisla za 11 kalendarnych dni (7 pracovnych) od objednania. Zaplatene to bolo prevodom cez IB. Tymto sa chcem opat velmi podakovat Tomanovi a ako som uz spomenul: Mas u mna vela vela pivo na LP :good: . Skrinka prisla neposkodena coho som sa najviac obaval ze nebude. Nastastie sa nestalo nic coho som sa bal a tak nemusim zatial riesit nic tymi zabozrutami.

No dost bolo kecov a podme na konkretnu skrinku.

Vseobecne info, ktore mozete najst aj na stranke slovenskych distributorov: Tiche PC, TNTrade

Obrázok

* Atraktivny gun metal cierny vzhled
* Dvojita komorova struktura. Zdroj (nie je zahrnuty) je umiestneny v spodnej komore, to izoluje teplo zo systemu a vydava nizsi systemovy hluk.
* specialny troj vrstvovy postranny panel a predne dvere (hlinik, plast, hlinik) tlmi generovanie systemového hluku
Technicke parametre:
* material: 0.8mm ocel valcovana za studena, okolo HDD boxov 1.0mm ocel valcovana za studena
* pozicie: 11x celkom: - Externe 4x 5.25”, 1x 3.5”, - Interne 6x 3.5” pro HDD
* rozsirujuce sloty: 7x
* chladenie:
- 1x zadny: 120mm TriCool™ Fan (sucast skrine)
- 1x vrchny: 120mm TriCool™ fan (sucast skrine)
- 1x v spodnej casti skrine: 120mm TriCool™ Fan (sucast skrine)
- 1x predny: 120mm fan (nie je sucastou)
- 1x stredny: 120mm fan (nie je sucastou) na chladenie VGA
* Externy fan control na zadnom paneli pre horny a zadny ventilátor
* podpora MB: Up to Standard ATX (12” x 9.6”)
* dvojite predne dvierka idu otvorit o 270st., nehrozi ulomenie dveri
* na zadnom paneli 2x gumové priechodky pre vodne chladenie
* predny I/O panel: 2x USB 2.0, 1x IEEE 1394 (FireWire®, i.Link®), Audio In/Out (HDA & AC’97)
* kablovy organizer na "podnose" za zakladnou doskou - minimalizacia kabloveho neporiadku
* rozmery: 520 (H) x 210 (W) x 510 mm (D)

No teraz tie fotky.
BTW nevdsimajte si na fotkach ten bordel ktory mam v izbe, nechcelo sa mi upratovat. :D

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

keby chcel niekto vsetky fotky v plnom rozliseni tak tu
http://rapidshare.com/files/186716876/A ... _Black.rar" onclick="window.open(this.href);return false;

zatial to je vsetko
keby ma daco napadlo tak doplnim
Naposledy upravil/-a scarinko v Ut 20. Jan, 2009, 23:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa Toman »

- pozeram ze tu vznikla skupinka "Antec mafianou"

- pozeram ze ten kablovy bordel za MB je naozaj desivy.....
- co si to tam vyrabal s tym prepinacom????
- mozes mi detailne nafotit polohu zamku???? (ide oto ci sa da vymontovat a nahradit nahradnim zapinacim tlacitkom (lebo otvarat predny panel ma nebavy....)

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa scarinko »

Ta ne ?

no co desivy, to som rad ze este zavrem bocnicu kua, normalne sa v strede prehyba co je tam tolko kablov ale co mam robit
mam 5 HDD, 1x ODD, 1x VGA, 1x 24 pin, 1x 8pin atd, proste mrte veci proste. Dalej tam mas startovacie kable, kable I/O panelu - tych je kopu (USB,FW, AUDIO)

inac mohol by mi dakto vysvetlit na keru mariu je ten ramcek pred tymi 4mi diskami? chcel som tam dat fan ale on tam nevojde a ten ramcek je tam nanitovany. Vid obr
Obrázok

co sa tyka zamku tak mozno by to slo, ty si sikovny kutyil.
http://www.image-bits.ro/uploads/b95987 ... f9ffd7.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.image-bits.ro/uploads/926b28 ... d2acc4.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.image-bits.ro/uploads/b3f79b ... ba2ba5.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
je to ten v strede s ciernym a bielym kablom

inac trocha som prehodil ten jeden prepinac na fan lebo to moc svikala bocnica
Obrázok

EDIT: som zabudol
tei vetraky su des. okamzite ich treba vymenit. na low rychlosti je to dost pocut. na medium je to hucak a na high je to jak start raketoplanu alebo by sa to dalo porovnat s fenom. Ale zas to aj tak fuka. Mne vadi aj ta rychlost low takze cim skor vymenit bud za magmy alebo za ten scythe. to som sa este nerozhodol. Dolezite je ticho
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa Broolly »

Hoci aky vetrak ti bude hucat to je proste trest za dobry sluch musi fakt postrihat (Pozrezt Dremelom) skrinku ak chces stisit co najviac a nezabudut na lemovaciu gumu proti vybraciam :))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa scarinko »

no nemyslim lebo ked som tie antecy vypol a nechal len noiseblockery na VGA tak bolo ticho a to sli na 12V
ale proste tie vetraky od Antecu su strasne
btw ja som hluchy jak poleno
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa I-pop »

Velmi podarená skrinka po funkcnej aj dizajnovej stránke. Aj som po nej poskuloval, ale odradila ma cena :cry: .
Predsa len sa lahsie karbosí skrinka z 2K, ako za 5K :laugh:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa scarinko »

mna tak vela nestala
ale karbosit sa mi to zatial moc nechce ale mozno budem muset
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa I-pop »

Do tejto skrinky sa dáva zdroj dole. Montuje sa vetrákom dole, alebo hore? Mozes prosím ta odhadnút /zmerat/ kolko cm je medzi vetrákom a plechom?


Igor
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa Broolly »

Pozri je vela modifikaci AnTEC P182 na nete a ja osobne som uz 2 tak dorezal ze majitel ke ich videl tak prv salel ze zaruka v cucu ale nakoniec po spusteni bol radostou bez seba ze je to neuveritelne ticho :))
Toto si pozri
Ja davam zltu gumu momentalne lebo ciernu neviem zohnat :)) ale nakolko cele vnutro bolo striekane na zlto tak to sedlo :))
Naposledy upravil/-a Broolly v St 21. Jan, 2009, 18:46, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa I-pop »

Asi nemá velký zmysel riesit záruku na skrinke. Pokial je po vybalení ok, tak kazdá dalsia vada ide na vrub uzívatela (prekopnutá bocnica, pád z 2. poschodia..) sa vseobecne tazko reklamuje :D
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa xvalky »

presne tak. aj ja som sa bal rezat koli zaruke, ale hned mi doslo ze vlastne zaruka na case je zbytocnost. pokazit sa mozu akurat tie ventilatory ale tie aj tak treba hned vyhodit. a ak by nahodu (co je aj tak blbost) sa casom nieco odlepilo, alebo praskol nejaky nit, tak si to opravis sam. takze smelo do rezania :D
a scarinko: vitaj v rodine :cool:
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, ja som rezanie u Antecu neriesil. Ale to bude tym, ze u mojho Antec Fusion Remote Max to ani nebolo potrebne - generovane teplo z X2 4850e, cipsetu GeForce 8200 a jedneho HDD WD10EADS je tak male, ze v pohode staci na jeho uchladenie jeden Nexus 12cm beziaci na 600RPM, plus v samostatnej casti si tichucko pracuje Modu82-425, niekde pod 500 otacok... 500-600 otacok zas nevygeneruje taky prietok vzduchu, aby si pocul aerodynamicky hluk, kvoli ktoremu je nutne tie mriezky odstranovat.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa scarinko »

ako o zaruku mi az tak nejde nakolko co sa moze na skrinke pokazit ze. v podstate aj preto som v tomto pripade riskoval pixmaniu a bal som sa len prepravy na slovensko lebo poznam DPDckarov.

zatial som to necvakal a nebrusil z dovodu ze ja som strasne lenivy clovek a zavisly na PC. uz tie dve hodiny co som to prendaval z jednej case do tejto som mal nervy lebo som nebol online. Okrem toho nemam priamu brusku a s vrtackou to brusit v byte je masaker.

dalsia vec co som zistil ze mi vadi su tie blbe ledky. budem musiet vytiahnut z dosky konektory HDD led a power led lebo v noci to kua osvetluje izbu jak na silvestra.
EDIT: i recil budis TMA, a bol Budis. No vytiahol som HDD a PWR leds a jaka krasna tma. parada. Tie ledky su vhodne akurat na diskoteku

uz mi treba len kupit nove fany a ten regulator.
xvalky napísal:a scarinko: vitaj v rodine :cool:
vitam vitam
I-pop napísal:Do tejto skrinky sa dáva zdroj dole. Montuje sa vetrákom dole, alebo hore? Mozes prosím ta odhadnút /zmerat/ kolko cm je medzi vetrákom a plechom?
Igor
zdroj moze byt otoceny na oba sposoby teda aj fanom hore aj dole
meral som to a v oboch poziciach je vyska priestoru medzi mriezkou fanu zdroja a najblizsim plechom presne 3cm
Naposledy upravil/-a scarinko v Št 22. Jan, 2009, 01:28, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa I-pop »

Vdaka za zmeranie, prerábam case a mám to tam trochu natesno, 3cm sa mne zdalo málo, ale bude to v pohode. :good:

Dikotékové ledky som mal na starej case aj ja, vyriesil som to odporom ;)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Antec Performance One P-182 Gun Metal Black

Príspevok od používateľa Toman »

na "ULTRA ZIARIVE LED" mam jednu obzvlast jednoduchu fintu, zamalujes je ciernou fixou - krasne sa stlni....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"