Nastavenie display-a Compaq nc8000

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Aradan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nimnica

Nastavenie display-a Compaq nc8000

Príspevok od používateľa Aradan »

Keďže som nenašiel podobnú tému, chcel by som poprosiť o radu. Dostal sa mi do rúk horeuvedený notebook a cez ľavú časť display-a je biely pruh, ktorý prekrýva všetko čo je zobrazované pod ním (z ikony Štart vyčnieva len okraj). Vyskúšal som už asi všetky software-ové nastavenia (teda so to aspoň myslím) a nedokázal som ten pruh odstrániť. Podľa vyjadrení majiteľky po pripojení na druhý display tento pruh nie je zobrazovaný. Obávam sa že ide o poškodenie display-a. Jediné čo som ešte nerobil, je manuálne nastavenie. Žiaľ neprišiel som na to, ako je možné nastaviť display - nedá sa to urobiť ako na normálnom LCD paneli lebo tu absentujú adjustačné tlačidlá. Keďže nemám ani manuál ku tomuto zariadeniu, neviem ako na to. Helpne mi ktosi?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nastavenie display-a Compaq nc8000

Príspevok od používateľa shiro »

to nespravis, podla toho co pises mas vadny display.ak je to v zaruke reklamuj, ak nie, nak si baba pripravi cca 5000sk a viac na novy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Nastavenie display-a Compaq nc8000

Príspevok od používateľa jararak »

lcd panely zacinaju na 10t bez dph a prace.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Nastavenie display-a Compaq nc8000

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pripadne skusit pozriet na E-Bay a vymenit doma :).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Aradan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nimnica

Re: Nastavenie display-a Compaq nc8000

Príspevok od používateľa Aradan »

Po prepojení na normálne LCD a bezchybnom zobrazovaní som tiež dospel k názoru že odišla zobrazovacia jednotka. Vďaka za rady. Asi ju nepoteším....

Návrat na "Mobilné PC"