aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa MarkAurel »

Ma niekto skusenost aky dlhy USB kabel je mozne pouzit k web kamere abi fungovala, nestraca sa pri dlhom kabli signal?
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa mbc »

USB ma max 5m bez zosilnenia, dlhsi kable ani asi nekupis
mal som tak tlaciaren, ale dlzka mi nestacila a s +1m kablom to uz neslo
musel som pouzit aktivny hub

web kamera je bez vlastneho napajania, takze to bude podla mna este menej
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa valistar »

no na vacsie vzdialenosti asi len nejaku lacnu IP kameru + pichnut do routra cez ethernet kablel :)
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa MarkAurel »

do tych 4-5m sa asi zmestim, bez odskusania sa asi nezaobidem. budem mat 1,5m kable asi 4ks tak potom odskusam ked bude cas. vdaka
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa matopd »

Ja som raz pouzil cca 10m, ale bol to nejaky aktivny usb predlzovak (myslim, ze sa napajal do dvoch usb)
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa lukasko »

tak ja mam zasa skusenost s asi 3m kablom s priemerom 3mm a WEBcam mi tam nejde vobec ... ak som ho zapojil do dvoch USB, teda na zaciatok pripojil asi metrovy kabel vacsej sirky co sa picha do dvoch USB (druhe nie je "priechodzie") tak ani tak nesla.... isla iba ak som ju predlzil cez polmetrovy hruby jednoslotovy USB kabel, alebo ak som pred ten polmetrovy pripojil aj ten dvojslotovy metrovy(spolu 1,5m).... v tom 5m tenkom mam pichnuty prijimac od mysky (Logitech VX revolution) a to ide.. ale aj tak ma setpoint niekedy problem najst ju....
v tenkom dlhom som skusal aj USB TV Tuner a ten nesiel tiez vobec... iba v tom dvojslotovom metrovom

takze aby som to zhrnul, tak cim dlhsi a tensi kabel, tak tym mensia pravdepodobnost, ze ti to bude fungovat (moj subjektivny nazor)

/edit - este som si spomenul.... v robote mame tlacky pripojene cez USB a pripajame ich aj na 5m a idu....
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3

for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
Mr.Crow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 02:18

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa Mr.Crow »

tlačiareň ide pravdepodobne preto, lebo z pc keď ideš niečo tlačiť odošleš do tlačiarne iba malé údaje nejakého krátkeho charakteru preto to pravdepodobne ide aj na dlhšiu vzdialenosť.
Webcam tá ti sníma neviem 15obrázkov za sekundu a každý z tých obrázkov má nejakú veľkosť tak keď sa to spočíta cez to usb ide dosť veľa informácií do pc tak asi preto to nefunguje. Možno v nejakom programe nastaviť a vyskúšať najhoršiu kvalitu snímania prípadne robiť iba fotky v nejakom časovom intervale, ale je to iba nápad.
A ešte, že tie tlačiarne tam majú vlastný zdroj, takže usb káblom ide iba informácia kdež to web cam ide aj informácia a aj napájanie.
Tiež by ma zaujímala max. dlžka
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa Snake »

Mr.Crow napísal:tlačiareň ide pravdepodobne preto, lebo z pc keď ideš niečo tlačiť odošleš do tlačiarne iba malé údaje nejakého krátkeho charakteru preto to pravdepodobne ide aj na dlhšiu vzdialenosť.
Neviem či si sa niekedy pozeral do Windowsáckeho spoolera, ale bežný print job môže mať aj 70MB





.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa josa »

Prepacte ze ozivujem tuto temu, ale zaujima ma ci dlzka 5m plati aj ked tam nebude datovy prenos, ale bude cez ten usb kabel napajane raspberry.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: aka je mozna dlzka USB kabla k WEB kamere

Príspevok od používateľa Odar »

Pre USB 2.0 je teoreticke maximum 5 m https://en.wikipedia.org/wiki/USB#Cabling
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Hardware všeobecne"