ASUS 4870 1Gb HELP

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Už ako som kupil kartu cca 5 mesiacov späť tak mi začal PC mrznuť počas hrania hier.Nikdy nezamrzol na ploche vždy počas hrania.Zo začiatku sem tam mi zamrzol pri Gride tak raz za dve hodky .Vedel som že niečo nie je v poriadku ale ako hovorim nerobilo to často.Sem tam som zahral ešte CS source pri tom mi to asi ani raz možno raz zamrzlo.Takže nerobil som si z toho hlavu.Ale postupom času mi to začalo častejšie ako keby to bolo náročnejšími hrami.Terza som hraval Borderlands a tam mi to nikedy aj každých 15 min teda sa nedalo hrat a nikedy to šlo aj dve hodky v klude.Dnes som nainštaloval betu Battlefield BC2 a som si ani nezahral poriadne tak za 5 min mi to zamrzlo prvý aj druhý krat.

Tak sa obraciam na vás či mi nemôže niekto poradiť čo to môže robiť a ako tomu zabranit ???

Ked to zamrzne vyzera to takto:

Obrázok

Je to už iba na tvrdy reset.Podla man to robi GPU.Skušal som ju zatiažiť na ATITool a v zataži bola teplota max 73°C a to už šiel Fan na 80% ale teplota už nestupala.POtom som ju dal do OCCT na 5 min asi a teplto vyšla až na 91°C radšej som to stopol ale pc nezamrzol.Nevim čo s tým lebo sa teším na BC2 a takto si to nezahrám :-(
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Všimol som si ešte dalšiu vec.Ked Pc zamrzne tak na karte svieti jedna červena ledka s číslom D601. Trochu som zagooglil a našiel som že D601 - svítí červeně -> Kritická chyba napájení jádra (GPU).Vela ludi to zo začiatku hadzalo na zdroj lenže zdrojom to nieje robi to ludom aj so 650W zdrojmi od Corsairu. Ja mam 500W Fortrona takže čo som si počítal mal by všetko vklude utiahnut.Ved ono aj všetko v klude ide ked hram staršie nenaročne hry ako CS source, Left4Dead...Neviem si s tým rady :pls:HELP
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa marcelus »

Vitaj v klube... Mam rovnaku kartu a rovnaky problem,len s tym ze mne obrazovka uplne stmavne.Niekedy sa PC resetne a niekedy musim urobit tvrdy reset sam.Riesil som to jedneho casu na vsetkych dostupnych forach ale na nic som neprisiel.Rovnake problemy maju aj dalsi majitelia tejto karty. D601-znamena-Kriticka chyba napajania jadra,ale co presne si pani z Asusu pod tym predstavuju netusim,lebo nie je to zdrojom.Mal som 500 w forton a robilo to,teraz mam 625w Enermax a robi to tiez.Podla mna sa prehrievaju napatove regulatory.Na karte mam accelero twin turbo a jadro,pamate,aj shadre maju priam ukazkove teploty.Neprekracuju 60 stupnov v zatazi,ale ked som zmeral laserovym teplomerom teplotu regulatorov tak tam je hned po zapnuti PC teplota okolo 75 stupnov.Ten heatsink co je na karte tu cast nema sancu uchladit.Vymena za iny bohuzial nehrozi,lebo je tam malo miesta a ten heatsink je este aj sproste tvarovany oproti inym 4870-kam,takze tam ziadny iny nedostanem.Urobil som taku vec ze som ho dal dole.Odlepil som teplovodivu pasku ktora absolutne nepriliehala.Napchal som tam poriadne nevodivej teplovodivej pasty.Asi mesiac isla karta bez problemov.Ani jeden pad,ale zrejme pasta uschla a pred par tyzdnami mi karta zacala v zatazi padat opat.Mas dve moznosti.Prva a najucinnejsia je znizit rozlisenie hier.Ja som sa musel uspokojit s 1280x1024.Vyssie ma karta nepusti :( potom uz pada.Druha vec je kartu podtaktovat.Ja ju mam na jadre na 740 MHZ namiesto povodnych 750,ale vravim musim hrat na nizkych rozliseniach.Inak ti pomoct neviem...ani sebe.Tu mas popisane co znamenaju diody na karte

HD4870 LEDs

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault

D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed

D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed

D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

este dodam,ze s reklamaciou by si asi nepochodil,lebo je to chyba velmi tazko dokazatelna,ale aspon skusit by si to urcite mal.Ja som vymenil na karte chladenie takze o zaruku som prisiel.
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Podla toho čo som čítal na forach tak predpokladám že to teplotami nebude.Sice zo začiatku ma tiež hned napadli teploty ale karta nejde pri hrani na 100%.
Príklad keby že to robi prehrievanie nejakej časti karty tak si myslím že by mi to pod ATITool už zamrzlo a ked nie tam tak pod OCCT určite kde som šiel ako som vyžšie písal na 91°C ale pc šiel v klude dalej bez spomínaneho zaseknutia obrazu.Ked som hral Battlefield BC2 tak som počas hry zapol CCC a teploty boli niečo nad 60°C a sa držali vytaženosť karty vôbec nieje 100% ale dajem tomu cca 55-60%. no po chvili mi to aj tak zaseklo.
Ja hrávam na rozlíšení 1360x768 čo je male a aj tak to mrzne.Ak si dobre pamätám raz mi to zamrzlo aj pri CS source takže to prehriveanie mi velmi nesedi dokonca ked ty máš ešte accelero twin turbo a problém pretrváva.Je ťažke sa zmieriť s tým že sa to nedá vyriešiť to by ma asi šľak trafil. Ked si človek kupi kartu aby si ako tak solidne zahral a ona ho len obmedzuje aby nehral vôbec alebo načo najmänšých narokoch. :x

Našiel som na nete niečo zaujimave su to dva návody na odstranenie našej chyby.Jeden je pre všetky modely ktoré maju tento problém a druhy je iba pre model Sapphire ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5.

Chcel som skusiť ten prvý problém je to cez program rivatuner ale kedže ja sa v nom velmi nevyznám nejak sa mi nedarilo dodržať spomínaný postup.Tu je link http://forums.amd.com/game/messageview. ... 0%20freeze" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte sa tomu povenujem ale skus to aj ty či ti to pomôže a daj pls vediet. Thx
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa marcelus »

to ja som uz davno skusal nastavit napevno frekvencie cez Riva Tuner.Poznam ho dobre.Funguje na jednotku ale hry padaju tak ci tak...Ked merias teploty tak vydis len teploty jadra pamati a shadrov.Nic ine.Teploty napatovych regulatorov nevidis.Vravim meral som to,tam su otrasne teploty.Pokial sa tie napatove regulatory prehrievaju tak zrejme nefunguju tak ako by mali a jadro je tym padom slabo napajane co sposobuje tu chybu D601.Je to len taka teoria ale podla mna dost logicka.ved ked teploty po cca 5 minutach vylezu na 75 stupnov/len regulatory napatia/ tak si neviem predstavit kolko maju pocas hrania.A to som meral laserovym teplomerom z vrchnej casti kedze kvoli chladeniu karty sa priamo na ne nedostanem.podla mna tie regulatory maju aj 90-100 stupnov v zatazi.Vsimol som si este jednu vec.Ked som mal stare PC a zakladnu dosku s PCIE 1.0 tak karta padala castejsie ako ked ju mam teraz v PCIE 2.0.PCIE 2.0 dokaze dodat priamo cez slot viac energie ako ver. 1.0 takze nabeton je to tymi regulatormi napatia.Pred tym nez som na ne dal pastu mi napriklad novy Wolfenstein v rozliseni 1920x1080 padol do 5 minut.Ked som pastu aplikoval tak som na tom rozliseni presiel komplet celu hru bez jedineho padu,lenze ked pasta uschla tak pady zacali opat.Okrem toho ja mam na karte accelero a to chladi o dost lepsie ako to chladenie priamo od Asusu.To totiz ofukuje iba jadro a pamate a AC mi ofukuje aj napajaciu cast.Pred vymenou chladenia hry padali aj 1280x800/Batman napriklad/
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Ak si to skušal a nešlo tak teda môžeme skusiť nejak uchladiť tie regulatory napätia.Ja mám na karte ešte referenčne chladenie takže skusim nekaým spôsobom priložiť vetrak na regulatory napätia a uvidím ako dlho vydrží BC2 v hre.Na regulatoroch napätia mám už od výroby maly pasiv tak skusim o neho opriet chladič a dam ho naplno na 3000ot. dam vediet ako som pochodil.
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa marcelus »

ved prave ten pasiv je najvacsie minus tej karty.Je maly,nedosada dobre a nie je ofukovany.Skus polozit na kartu z vrchu nejaky maly ventilator.Moozno to pomoze.Ale vravim ked som predtym hral Napriklad Batmana tak aj tam hra padala okamzite.Ako som sa pohral s tym heatsinkom tak si ho zahram aspon v 1280x1024 s 2x AA.Predtym to nehrozilo.Aj tak stale hravam na minime.Dost ma to stve lebo ten FHD monitor co mam absolutne u hier nevyuzijem.
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Takže prichytil som na tie regulatory 80mm 3pin ventilator zatial iba provizorne že ako sa to bude správať..Pustil som Battliefiled po cca 5 min zamrzlo ako už sme zvyknutý.tak už som to šiel zhodiť no nedalo mi to tak som to ešte raz skusil zapnuť. No potom to už nepadlo hral som asi 2 hodiny nepretržite a hra stále šla bez problemov. počas hrania som kukol na kartu či je všetko vporiadku či fan dobre sedi a pozerám že ledka D601 svieti (ostatne zhasnute) ale všetko šlo ok.Tak teraz som z toho jelen...aj teraz mi stale svieti.Asi ju vypne ked restartnem pc.no nerozumiem prečo mi pc teraz v pohode aj ked ledka svieti.
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa marcelus »

Zhasne ked vypnes PC a zase zapnes...mne to tiez tak robi.Ak padne a pc sa resetne same tak ostane svietit ale uz viac nepadne.Tiez som z toho debil.Inak ked som zlozil ten heatsink dole tak som zistil ze absolutne nedoliehal na tie regulatory.Bola na nom nalepena teplovodiva paska a absolutne nebola porusena alebo aspon odtlacene suciastky na nej.Ked som tam dal potom pastu tak som ten heatsink prichytil napeno skrutkami.Az tak tak sa mi ho podarilo dotlacit nadoraz.Skoda ze ti to nefunguje.Viac napadov nemam.Mne to celkom zabralo,tak hram sice tak na 50% ale aspon hram.Battlefield mi nepadol ani raz.Mozno by ti pomohol ten Riva Tuner.Stiahni nainstaluj.Nie je to ziadna veda.
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa boleq »

Serus.
pc som musel vypnut uplne aj zdroj on/off potom ledka zhasla restart cez win nepomohol - ledka svietila stale.Tak som opäť pustil battlefield hral som asi necelu hodinu a všetko vporiadku ani ledka nezasvietila.Takže si myslím že si mal pravdu s tým prehrievaním regulatorov.Lebo ešte včera mi nehrozilo hrať tak dlho.Uvidím ako sa to bude správat dalej zatial to nechám tak ako to mám.

Práve že si mi pomohol velmi nevim ja by som na tie regulatory asi neprišiel.Mne tam ten pasív drží dobre len je natolko malý že slabo odvádza teplo.Chcelo by to nejak navrhnut tak aby bol väčší potom by už nebol problem ufukať ho vrtulou.
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ASUS 4870 1Gb HELP

Príspevok od používateľa marcelus »

ako on drzi dobre :) ale miesta na ktore ma doliehat nie su rovne ale hrbolate takze je tam v podstate nanic a ta paska co je pod nim sa plochy ani nedotkla.Chcel by som vediet co za borca vymyslel take chladenie.Ja som na skrinke predny ventilator dal na 100% a zadny na 75 takze tam mam dost slusny prievan a + to accelero k tomu.Lenze na hranie v 1920*1080 mozem zabudnut.Nejake 100% riesenie ako to uplne napravit asi ani neexistuje.O to viac ma to hneva ked viem ze z tej karty sa da vytiahnut o dost viac pretaktovanim,lenze len co prekrocim 750 MHZ na jadre tak uz pada.

Návrat na "Grafické karty"