Acer ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Drexus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2010, 15:02

Acer ?

Príspevok od používateľa Drexus »

Chcem si kúpiť nový notebook, a narazil som na Acer aspire, ktorý ma procesor i7 3,3Ghz a Ati radeon HD5650, za cenu 883 EUR po zľave, je to pre mňa perfektný pomer cena výkon, no trošku váham, vzhľadom na to, že za jeden Acer mi už vrátili peniaze, lebo sa prehrieval, ale to preto lebo mal procesor AMD ktoré sú známe svojou vyššou prevádzkovou teplotou, každý s týmto modelom a AMD mal tento problém, no v modeloch s Intel sa nevyskytoval. Existuje veľa názorov na túto značku, a tak vás žiadam o ďalšie.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa valistar »

hod radsej link na konkretny model nech vieme o com sa bavime.
ten procesor nebude mat taky deafult takt urcite, to asi aj s turbom alebo co :?
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

on myslel tento
http://www.alza.sk/acer-aspire-5740g-62 ... 149061.htm
-je to dvojjadrovy precossor s HT
-turbo je na 3,33ghz
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Tieto majú "tendenciu" sa rozsypávať. :D A keď tak pozerám, tak ani tá klávesnica nie je najlepšia. Relatívne ľahko "vylúpneš" tlačítko. A celkovo, Aspire rada je z tých menej pevných. Závisí to od toho, že čo od toho NB potrabuješ, lebo tento NB by som ja veľmi neprenášal. Od Acer len Travelmate-y. :) samozrejme, môj názor
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Drexus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2010, 15:02

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa Drexus »

No mal som Acer Aspir, ano tlacidlo sa vyluplo ale az po bitke s kamosom :D A dokonca mi raz aj spadol zo stolicky na zem a nic sa mi nestalo, ono to nie je az tak krehke, aj ked ... No neviem, chcem poriadny vykon a tento tu je zatial najpepsi v dostupnej cenovej relácii. A udajne tie vyssie rady su kvalitnejsie ako tie lacne, tak neviem, mam velku dilemu :(
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Vyššie rady? "Výšku rady" zabezpečuje označenie NB výrobcom(rada a číslo), a nie hodnota komponentov vo vnútri. Neviem ako si to teda myslel. Ale mne zákony logiky hovoria, že keď je notebook veľmi výkonný, a je pri tom aj lacný, tak niekde sa to musí "dorovnať". Ale možno sa mýlim, nechcem ťa od kúpy odhovárať.


//Téma presunutá do Nákupnej poradne. Nabudúce takéto rozhodovanie treba prediskutovať tam ;) .
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Drexus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2010, 15:02

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa Drexus »

Tak videl som ten Acer nazivo, ale radsej si ho nekupim, bojim sa ze sa mi rozpadne pod rukami ked budem rychlo pisat prednasky ... ako spracovanie je nic moc a dost labilne to vyzera, beriem si radsej VAIO :)
Používateľov profilový obrázok
sidopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Ut 01. Sep, 2009, 21:29
Bydlisko: Black City PD

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa sidopd »

Typická reakcia zákazníka ,ktorý NB od firmy Acer videl resp. omakával naživo... :-D
MY AMD PC : Phenom II X4 955 BE C3@3,8GHz + Tt SpinQ , Asus ATi Radeon 5870@950/1300MHz + Prolimatech MK-13 (4x Enermax T.B.Silence) + Thermalright VRM R5 ,Crucial M4 64GB , ASUS M5A97 R2.0, Kingston 4x4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , Enermax Pro82+ 525W , Samsung T220 LCD , Thermaltake V9 , Logitech X-530 , Razer Salmosa + Goliathus Omega Control , Xbox 360 Controller USB .......
MultiMediaPlayer : ICY BOX IB-MP304S-B + HDD SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1TB...
My Phone : Samsung Omnia II 8GB
Používateľov profilový obrázok
Johnny5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levoca

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa Johnny5 »

Ak myslis toto VAIO http://www.alza.sk/sony-vaio-eb1s1e-wi-d157458.htm" onclick="window.open(this.href);return false; tak je to ucite lepsia kupa ako ten acer co sa kvality tyka.... ja uz nan cakam celkom dlho ale konecne v pondelok uz bude doma :)
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa MBG »

AKÉKOĽVEK VAIO, je lepšia voľba ako Acer (mimo Ferrari edície)...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa FEAR »

ACER = nie
bishopx

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa bishopx »

Presne tento model aceru mam, kupovany v januari 2010.
Stale bezi ako hodinky, bez problemov.
Jediny krat bol v servise z mojej iniciativy na precistenie (koncila mi zaruka, tak som to chcel vyuzit). V servise mi dokonca vycistili aj LCD a bordel pod klavesnicou. A este stale bezi super (po upgrade RAM na 8GB). Urcite nie je postaveny ako macbook alebo podobne, ale pokial sa clovek nechysta notebook hadzat o zem, ale pouzivat ho ako clovek, tak mu nieco taketo v pohode staci.
Takze ziadne "ACER -> ne".
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa FEAR »

inak pohodka hej ? :D ci zbierame prispevocky ? halooo pomaly 3 roky stara tema .. opet sa pytam vsetko bavi svici trubi ?
bishopx

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa bishopx »

FEAR napísal:inak pohodka hej ? :D ci zbierame prispevocky ? halooo pomaly 3 roky stara tema .. opet sa pytam vsetko bavi svici trubi ?
No a co ked je 3 roky stara tema, len po 3 rokoch mozem zhodnotit, ze tu vela ludi zhadzuje znacky z jedneho low-cost modelu ktory mali ako mali. Prispevky nezbieram, ako vidis, registroval som sa vcera, len za ucelom aby som napisal do tejto temy.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Acer ?

Príspevok od používateľa FEAR »

dobre .. po 3 rokoch ja hovorim acer=stale nie aj keby nanho napisali cestne prehlasenie .. :) chvalabohu je z coho vyberat .. kazdy nech si kupuje co chce .. to ze tebe vydrzal neznamena ze je dobry ..tych xxx co mne preslo rukami z reklamaciek a spet mi stacilo na utvorenie obrazu

Návrat na "Nákupná poradňa"