HD4870 bez obrazu

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Solli
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 21:25

HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Solli »

Zdravim vas chalani, vyskztol sa mi problem s 4870 od ASUSu najprv ziadny obraz a zacali svietit diody napajania a teploty, neskor po ocisteni kontaktov zasuvajucich sa do slotu kontoxom zacala svietit iba dioda core, potomsom ocistil jadro kontoxom a prestalo svietit ale stale bez obrazu a vydava beep code pravdepodobne to je 1 dlhy a 3 kratke co je chyba pamati. Pri osadeni inej grafiky ide vsetko OK. Neviete co by mohlo pomoct napr ocistenie komplet grafiky alkoholom alebo nieco podobne, rozmyslal som uz aj nad pecenim ale keby sa to dalo odstranit menej drastickejsim sposobom by som bol radsej.
Diki za rady.....v
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Brandoo »

Aj keby si ju ocistil a prepastoval alebo nieco ine, tak to nepomoze. Ten isty beep code piskal aj mne, ked som mal HD4850 a tiez som si myslel, ze je to operacnou pamatou alebo radicom.

No neni to pravda, grafika je mrtva. Bohuzial. Ak je v zaruke, tak reklamovat
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Solli
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 21:25

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Solli »

no tak grafika neni uz v zaruke preto som ju teda zo zvedavosti a netrpezlivosti teraz upiekol.....
grafika teraz normalne raz pipne, nacita windows vsetko sa spusti len ziadny obraz.....
a este jedna vec grafika zacala dost hriat oproti tomu ked neisla vobec... predtym ako prestala ist som sa tymvobec nezaoberal preto teraz neviem ci to je tak normalne ked hreje....
ak by ste mali napad sem s nimi... diks
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa icehammer »

Vymenit vga.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Brandoo »

Solli napísal:no tak grafika neni uz v zaruke preto som ju teda zo zvedavosti a netrpezlivosti teraz upiekol.....
ak by ste mali napad sem s nimi... diks
Co by sme ti mali radit, ked aj tak sa uz neda nic urobit. Ked je mrtva, tak bude navzdy. Ked si robil somariny s nou, tak ti treba. Netreba zbytocne robit dake riskantnejsie zakroky, ked nevies ako sa to moze zachovat resp. skoncit.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Solli
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 21:25

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Solli »

praveze som s nou predtym nic nerobil az teraz som ju rozobral a dal upiect ked sa s nou nedalo nic robit....
Edit: grafiku som po upeceni dal znovu do pc a ide az na biele pasy a vysoku teplotu....
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HD4870 bez obrazu

Príspevok od používateľa Brandoo »

A naco si ju dal upiect ? to si robil az po tom ako si ju pokazil ? ked si bol nabity statickou elektrinou ?

ATI grafiky sa velmi nechcu opekat ... to skor u Nvidii
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Grafické karty"