Nastavenie domácej siete na windows 7

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Nastavenie domácej siete na windows 7

Príspevok od používateľa gamer222 »

Možno sa pýtam úplne banálne optázky ale doteraz som s tým nemal žiadne skúsenosti.... mám wifi router Vigor 2700VGST a ten je LANkom pripojený k hlavnému pc na ktorom som vytvoril domácu sieť, na notebooku som sa pripojil cez wifi k domácej sieti a ukazuje mi hlavný pc aj na hlavnom mi ukazuje ten ntb, ale nedá sa nič otvoriť... aj keď dám zdieľať so všetkými pc v domácej sieti tak ani na jednom sa do druhého nedostanem... na hlavnom mám win 7 ultimate a na ntb je windows 7 home premium... už fakt neviem čo robiť takže diky za vsetky rady
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
halef
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 08. Okt, 2010, 11:24

Re: Nastavenie domácej siete na windows 7

Príspevok od používateľa halef »

no ked sa vidia pc medzi sebou tak by nemal byt problem, na obidvoch pc nazdielaj co potrebujes, napr. dokumenty-zdielat s: ak to mas, klikni na Siet-dany pc-mali by sa ti ukazat nazdielane priecinky. Ak stale nic /ja som tiez mal problemy/ tak musis preverit, ci mas vsetko funkcne, t.j. services, nastavenia siete, firewall. Mne pomohlo, ze som odstranil skoro vsetky tweaky tykajuce sa siete, ktore som predtym aplikoval-to znamena, ze to mam nastavene ako po novej instalacii os.
Tomas67
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 22. Jún, 2010, 17:25
Bydlisko: Podmanín, 017 01 Považská Bystrica

Re: Nastavenie domácej siete na windows 7

Príspevok od používateľa Tomas67 »

Ešte môže byť taká chyba (dosť sa stáva), že keď máš napríklad v PC viac používateľov, a ty si napríklad Správca a máš konto s heslom, a skryté priečinky (C:\Documents and Settings\Tomas) - to je príklad, tak ti to nemusí ísť. Choď do C:\Documents and Settings\, nájdi si tam svoje meno, a klikni pravým tlačítkom na zdielanie a zabezpečenie a odfajkni nastavit tento priečinok ako súkromný...
Toto je vo windows xp, ale takéto niečo je aj vo windows 7, neviem presne či takýto postup, ale je.
PC: Intel Core i5-2500K @3.3GHz | ASUS P8Z68 DELUXE | Kingston 2x4GB 1333MHz CL9 | Kingston 240GB HyperX 3K SSD SATA 3 2.5 | SAMSUNG HD154UI 1,5TB | HD 7870 2048MB | Fortron AURUM CM 750W 80PLUS GOLD | Antec LANBOY AIR BLUE
Media / Other: Samsung Galaxy Note 3 / N9005 | GRANDSTREAM GXP2100 | KONICA MINOLTA PagePro 1350 EN

Návrat na "Operačné Systémy"