Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa zoom »

Zdar, kedze v praci byvam obcas sam a uz ma omrzelo pocuvat hudbu z integrovanych reproduktorov iMacu alebo pochybnych Geniusov s 6 cm hypersubwooferom, rozhodol som sa, ze si zaobstaram nejaku nenarocnu zostavu na osobne pocuvanie. Vo vseobecnosti nemam rad sluchadla a totalne preferujem reproduktory, tu to vsak bude sluzit na par hodin pocuvania tyzdenne. Buduca zostava sa sklada z nasledovneho:

Sluchadla: AKG K701 [link]
Zosilnovac: Little Dot I+ [link]

Vyssie uvedene veci su uz iste a nezmenim ich ani keby co bolo. Teraz potrebujem poradit s vyberom zvukovej karty. Respektive ani nie poradit, len si chcem precitat nazory, aj tak si vyberiem neskor nieco podla seba. Preto to ani nedavam do Nakupnej poradne, chcem len par nazorov od ludi, co robia so zvukom viac nez ja.

Rozhodujem sa medzi nejakou USB zvukovkou a klasickou PCI(-E). USB zvukovka bude mat asi mensie EMI rusenie, kedze nebude v pocitaci, ale bude ten rozdiel vobec poznat, najma ked elektronky samy o sebe maju velke skreslenie zvuku? Kamarat ma od USB zvukoviek viacmenej odhovaral, kvoli moznym problemom s inymi USB zariadeniami (aj take sa mu vyskytlo) a tym, ze casto maju uplne dobabrane ovladace.

Kedze Little Dot ma dva RCA vstupy, preferoval by som zvukovku s dvoma RCA vystupmi, nech nemusim ist z jedneho 3,5 mm stereo jacku na 2 cinche. Do uvahy zatial pripada:
  • Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE [eBay link] -- odporucana kamaratom, pouziva ju tiez v kombinacii s Little Dot I+, ma normalny linkovy vstup, co je pre nas dobre, kedze vystup pojde do externeho zosilnovaca
  • Asus Xonar D1 [link] -- nenavidim Asus, ale musim uznat, ze Xonar su podarene zvukovky; kebyze nie som obmedzeny peniazmi, idem do Essence ST
  • Onkyo SE-90PCI [eBay link] -- kedysi som mal jej velkeho brata Onkyo SE-200PCI; myslim, ze bude vhodny kandidat na kupu
Ine ma zatial nenapadaju. Mozete davat rozne tipy, skusenosti a tak. Pre mna je dolezite, aby karta fungovala vo Windows XP aj Windows 7 x64. Dalej uz len samozrejme kvalita zvuku a cena. Chcel by som sa udrzat okolo hranice $100 USD bez posty. Dik.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Aktualne tiez riesim podobny problem, iba s tym rozdielom ze karta bude urcena domov ku notebooku.

Kedze som mal v poslednych rokoch iba karty od Creative, aktualne pokukujem po tomto modeli:

Je to nova karta, ktora je primarne zamerana na "kvalitu audio vystupu".

Sound Blaster X-Fi HD (usb verzia)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Recenzie aj hodnotenia uzivatelov su zatial vcelku kladne.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa M1ch4l »

hmm no ten little dot neviem neviem ako sa bude tvarit pri K701...to je high end a k tomu patri aj high end DAC a AMP...ale samozrejme ide to aj s niecim slabsim no. Dalsia vec, kvoli par hodinam pocuvania tyzdenne kupovat K701, to ich nezahoris ani za dva roky

taktiez si nie som isty, ci prave elektronky su vhodne ku K701, ale mozno hej, no to je v podstate jedno, vravis, ze to uz mas vybrate

co sa tyka DAC, ja by som odporucil nieco externe USB, mozno by sa dal slusne pouzit nuforce udac 2, ale to nie je uplne najvhodnejsie riesenie, pretoze to ma aj amp (na K701 vsak trosku prislaby)

ja som trosku zastanca riesenia DAC a AMP v jednom, s K701 by mal ist podla mna v pohode pouzit nuforce icon HDP, lenze to je 450 dolacov, no najlepsie ku K701 by bolo nieco ako Benchmark DAC1 alebo este lepsie, co je ale uz cenova kategoria 1000 euro...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
ANONYM_a7

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Creative v ziadnom pripade!

Benchmark DAC1 taktiez nie, ten amp v tom je chaby...

Ak chces dobry amp a 701tky a chces aj usetrit, napis W!Z!K redaktorovi , prave daco podobne riesi,mozno sa dohodneme.

ku 701tkam v klude staci bv audio headamp, ak chces spekulovat s elektronkami, musis zatat vyssie cenovo. Meier audio corda je skvely amp. Aj tak by som ta od 701 odhovoril :-D ale tvoje prachy , tvoja vec:-)

Ako dac by som mozno skusil http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... -udac2.htm .
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa Wizik »

K701 vlastním už dosť dlho a poviem ti, že lampy a K701 nie je to pravé orechové a keď áno, tak lampy v inej cenovej kategórií. Ako amp by som skôr v nižšej cenovej relácií odporúčal meier audio corda swing alebo BVaudio heamp. Zvukovku nechám na tebe, ja by som určite išiel do externej, napr. aj taký udac (za tie prachy dobré). Ak by ti nevadilo bazárové, napíš mi a možno sa dáko dohodneme, plánujem predať svoju zostavu.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa zoom »

Toz, uvidime, ako bude hrat K701 a ten zosik. Vlastne ja viem ako - dobre, pretoze to kupim a nebudem mat zrovnanie s nicim inym, takze ucel to splni akosi. Inak ten Little Dot I+ je hybridny zosik, takze vhodny pre nizkoimpedancne sluchatka a lampy by mohli mierne potlacit ostre vysky K701 (alebo aspon tak sa pise na nete). Urcite nejdem kupovat nic drahsie, hovorim, je to alternativa k iMac reproduktorcekom.

Inak casom aj tak planujem kupit Sennheiser HD650, takze potom mozno vymenim. Kazdopadne uz hodne dlhu dobu som chcel skusit K701 a HD650, takze toto je prvy krok. Pri K701 sa hovori, ze maju prilis jasne vysky, ale mne to nevadi. Podobne ladene sluchatka su moje terajsie Audio-Technica a uplne mi to vyhovuje.

Wizik: Nuz, kebyze sa ozves skor, uplne kludne by som od teba zobral kompletne celu zostavu. Teraz uz nie. K701 mam doma, Little Dot je tiez objednany a zaplateny. Skoda.
ANONYM_a7

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ten little dot bola velka chyba, hybridne riesenia spajaju nedokonalosti opampu a elektroniek... proste, fakt no smart buy :-( ono tie tubes budu pravdepodobne sluzit ako predzosilnenie a o konecne zosilnenie signalu sa stara opamp. elektronky maju podstatne velke skreslenie (v jednotkach percent THD), a ten opamp to zosili uz aj s tym skreslenim. Spokojny budes ale verim ze take BV audio headamp by spravil cistejsiu pracu.

ten dac potom kludne nuforce uDac. tam moc nieje o com:-)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa Wizik »

Keď je to objednané, tak je to už asi jedno. Tak aspoň káble kúp rozumné, čiže na prepojenie zvukovky a ampu použi napr. RG62 (dobrá cena a oproti dákym šnúrkam je to značne lepšie).
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa J@nik »

LoL to co si kupil? Tak na slepo si len kktinu mohol kupit :D . K701 su lepsie jak prebasovane a pod dekou HD650 len tak na okraj. Ak uz budes mat ten cinsky zazrak tak si chod porovnat Wizikov BV Headamp (kvalitny slovensky vyrobok za dobry peniaz). Prevodnik kup kvalitnejsi aby si potom neprerobil aj nanom ...
Ku K701 Gammu, Musical Fidelity V-DAC ... alebo uestri a kup sapphire od styleaudio (to mam doma). Udac je fakt, ze minimum ak chces dostat z tych sluchadiel aspon nieco :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa KocuR »

Ja kebyže vyberám zvukovku, tak idem do Audiotraku. Celkom slušne spravená zvukovka za dobré peniaze, charakter zvuku môžeš ovplyvňovať operákmi ktoré hodíš na výstup.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa zoom »

Dobry den, uz som tu zas. K701 aj Little Dot uz davno prisli, skusal som rozne kombinacie a dnes som si zapozical Senny HD595 na skusku, aby som vedel porovnat. Doteraz som pouzival M-Audio Revolution a do jej sluchatkoveho vystupu pichnute Audio-Technica ATH-A900. K701 hraju uplne jasne lepsie, cistejsie, proste podanie zvuku o level vyssie.
Povodny problem bol nasledovny: aj ked som pocul, ze K701 su jasne lepsie, jednoducho ten zvuk bol taky nezazivny. Pri ATH-A900 som si poklepaval nohou a tak a pri pocuvani K701 som bol asi tak, ze "no, teraz mi tu hra dobra pesnicka, aha.. hm" *zbieram omrvinky zo stola*
Doniesol som na vyskusanie HD595 a hra to o nieco lepsie, alebo asi by bolo treba povedat, ze tieto horsie sluchatka viac maskuju nedokonalost audio retazca, a preto zneju akoby lepsie. Zistil som vsak, ze asi nie som velky fanusik Sennheiser zvuku, ovela viac sa mi paci K701 alebo Audio-Technica. Je uplne jasne, ze by pomohol lepsi zdroj zvuku nez obstarozna M-Audio, ale k tomu sa dostaneme pomaly.
Urobil som teda este jednu vec, zobral som K701 do obyvacky a zapojil to priamo do receivra Onkyo TX-SR876. Normalne tieto sluchatkove vystupy byvaju dost na hovno. Teraz vsak 100% zlepsenie zvuku, uplne super melodicka hudba, az sa mi to nezdalo. Povedal som si, ze si to nahovaram, ale cim dalej som pocuval pesnicky, tak tym viac sa mi to pacilo, naozaj super skok.

Velmi by som chcel mat rad K701, maju vsak pre mna jednu neprijemnost - nie su pohodlne. Tlacia ma hore na hlave a kazdu chvilu ich vnimam, po 20 minutach mam na hlave otlacene bolave miesto. Absolutne sa ani len nepriblizuju pohodlnosti ATH-A900 s tymi ich kridelkami. Preto rozmyslam, ze skusim kupit ich najvyssi model ATH-AD2000.

No a este predtym by som nejako skusil zakupit zrejme Xonar Essence ST na skusku. Paci sa mi, ze tam mozem skusat potom rozne kombinacie, ci uz to vyuzijem len ako DAC, alebo odskusam aj integrovany sluchatkovy zosik.

Co sa tyka toho BVaudia... neviem. Pozeral som, co ma pod kapotou a je tam tak 5 a pol suciastky dokopy, nepride mi to velmi vierohodne. Jasne, mozno je v jednoduchosti krasa a ja urcite nie som odbornik na zvuk, ani elektrikar, ani nic podobne, ale pride mi to len ako nejaky vylepseny/pozmeneny CMOY zosik... nevzbudzuje doveru u mna.

No, to len tak, aby ste vedeli progress. Idem dalej porovnavat sluchatka a objednavat nejake zbytocne a predrazene veci.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa M1ch4l »

skor by som videl problem v little dot ako v revolution
na headband u K701 sa stazuje vela ludi. Ja som ich na hlave este nemal...nerozumiem jednej veci, preco pri Q701 to neurobili inak

dalsia moznost je taka, ze K701 su pre teba az prilis neutralne a nemas s tym taky "fun factor" ako mas s nejakymi trochu zafarbenymi sluchadlami
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa J@nik »

Ku K701 treba poriadny zos inak si s nohou nebudes podupkavat ale ta kvalita bude uplne inde nez pri AT ..
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja som si nedavno spomenul, ze existuje Meier audio, takze som zaradil symphony2 a kombo stagedac + concerto na list mojich potencialnych buducich veciciek...ale to este daleko, taka kopa prachov sa studentovi nezhana len tak lahko..zatial mam prioritu upgradnut na udac v2, az mozem zacat s 24-bit

mozno by si mohol tiez zvazit... http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyber zvukovej karty k sluchatkam

Príspevok od používateľa J@nik »

Na K701 ti bude uplne staci Corda Swing od Meiera ktory som mal. K701 na nom pocul Wizik aj Broslo. Okrem K 701 sme pocuvali aj Broslowe bejvalky Grado SR325. S oboma si ten zosik za 250 poradil oproti spominanemu BV Headampu o triedu lepsie. Vykon dostatocny a ten zosik aj vyzera velmi dobre.
Nejake foto:
http://img299.imageshack.us/i/dscf3805.png/

Návrat na "Zvuk a PC"