Magio Optik a vhodny router

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Magio Optik a vhodny router

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Ahojte, hladal som tu magio + router ale odpoved som nenasiel...

Mam znameho ktory presiel na Magio Optik. Dali mu k tomu Huawei HG 850 ktory ma 4 porty. Kedze chcel spojazdnit aj WiFi tak ho "prinutili" kupit ich Belkin N+ WiFi router. Preco mu povedali ze ten jeho, ktory doposial fungoval s inym providerom v pohode, je pre Magio nevhodny ? Typ stareho zistujem... zatial neviem (asi nejaky ASUS).
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Magio Optik a vhodny router

Príspevok od používateľa galen »

... ?

jazdis na trabante, kupis skodu 120
preco ti predajca skody 120 nepovedal, ze palivova zmes, ktoru si lial do trabanta (benzin+olej) je do skodovky nevhodna?
asi preto, ze nema vestecku gulu, nieje za to zodpovedny, a nieje to jeho starost
(ano, tie kravy na obchodnych miestach vedia hovno, infolinka je o kusok lepsia, ale aj tam cloveku povedia 10 roznych veci ... ale je to nahravane, tak sa mozes stazovat, ze ti nedali nieco, co ti prislubili)

btw: dalej predpokladam, ze stary router-wifi bol WAN<->WIFI/LAN, zatial co novy t-komunisticky router je ADSL<->LAN

PS: a predpokladam, ze samo-instalacny balicek, ze ano? Alebo to nebodaj prisiel zapojit technik, a nezapojil zakupene zariadenie tak - ako mal?

EDIT: sice, pises optik -> optika ... ma endpoint/opticky kabel v baraku, alebo po baraku to ma tahane uz strukturovanou kabelazou?

EDIT2: ano, nemam tolko chlastat po nociach, a obcas aj spat, mozno by mi to potom aj myslelo, v kazdom pripade ... ak mas Huawei v baraku, do diery 1 vraz LAN kabel, ten nasledne strc do WAN portu stareho routra (dufajme, ze to nebol ADSL router, ak ano, zalezi od typu a firmware, ci zvlada routovanie WAN/LAN) a mas vyriesene.
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
fox1k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 25. Júl, 2010, 20:37
Bydlisko: Žilina

Re: Magio Optik a vhodny router

Príspevok od používateľa fox1k »

ako bolo pisane vyssie, ONT do portu LAN 1 (2 port je hlasova sluzba, 3 a 4 je magio TV ) zapoj router (ethernet nie ADSL!). kedze ratam ze dany router bol u ineho providera tak to bude najskor adsl router (to by si mal vediet ty). klasicky na nom nastavis PPPoE zadas login (@comfort, ... atd podla typu programu je koncova domena loginu) a heslo (****) a mas nastavene :-)
A pevne verim ze T-com nenuti nikoho kupovat ich routre Belkin N+ (hadam kazdy svojpravny obcan dokaze povedat nie :-) )
mainboard MSI A88XM Gaming CPU Athlon A8 7600 + Coolink Corator DS + 2xENERMAX 12PWMVGA MSI 1050i Gaming RAMM Kingston HyperX 4x4GB (2133Mhz) case Fractal Desing Define R4 power suply Corsair TX650M

Návrat na "Siete"