Prepojenie dvoch routrov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Prepojenie dvoch routrov

Príspevok od používateľa arnie »

caute, mam nasledovne zapojenie routrov:
http://i1106.photobucket.com/albums/h36 ... utrov2.jpg

chcem sa opytat, ake konfiguracie treba spravit, aby z PC co ide z routra DIR-100 bol viditelny NAS atd ? Teda prepojenie dvoch LAN sieti aby sa spravala ako jedna siet.

ked zapojim kabel z DIR-825 priamo do PC, tak je viditelne vsetko co je pripojene k DIR-825, ale ak kabel pripojim do DIR-100 uz vidim len sam seba .. teda siet vramci DIR-100.

uz som sa docital kadecoho .. subnet atd. .. ale neviem presne co nastavit. potrebujete nejake dalsie info aby ste vedeli poradit ?
Na PC mi internet ide, len LAN je osekana. Tiez by som chcel aby som sa aj z notebooku cez router DIR-825 dostal na Samsung tlaciaren, ktora je zapojena do DIR-100.

DIR-825 - wifi router
DIR-100 - lan router
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Prepojenie dvoch routrov

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ak ide cisto iba o viditelnost NAS len pre PC, tak nastav DMZ/NAT na routri kde je PC(DIR825) a daj tam IP toho NAS. Potom PC/cela siet v DIR100 bude vidiet tvoj NAS ako IP routra DIR825. Cize sa nebude pripajat na IP/meno toho NAS ale na IP toho routra 825.

BTW, je vobec potrebne mat v tomto 2 siete? Preco ten druhy router nezapojis len ako switch?
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Prepojenie dvoch routrov

Príspevok od používateľa arnie »

mno, chcel by som, aby to slapalo skor ako jeden celok .. teda jedna siet, lebo ja sem tam donesiem dalsi notebook, napojim to na Wifi, na LAN. Nahodim STB k Tv, kupim dalsiu TV a neviem do ktorej siete to napojim, STB moze mat vlastny HDD atd atd .. navyse, NAS ma svoje webove rozhranie a teraz napr. ked dam IP toho NAS, tak mi vyhodi ze mam namapovat disk .. ale ked to spravim, asi mi to zobrazi len ako folder ..

v kazdom pripade, ak pojde Internet a LAN ja by som to nastavil ako switch .. ale v admin casti nevidno taku volbu, ze nastavit DIR-100 ako Switch .. :/

ps: a nechcem to moc tak nastavit, lebo to vysuniem NASko pred router a ako citam je to trosku aj nebezpecne a mam tam aj citlive osobne data ..

ps2: tolko som sa s tym hral, az sa mi to podarilo :) na DIR-100 som nastavil ROUTING, Interface: WAN, IP: NASka, Subnet: .., Gateway: IP DIR-825 a ide to :) otvorilo sa mi webove rozhranie NAS a na adresare sa dostanem zadanim IP adresy .. cize super :) uvidim, ci ma prekvapia dalsie problemy :P

Návrat na "Siete"