dreveny case

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

dreveny case

Príspevok od používateľa tweete »

akurat si idem dat stare PC do obycajnej krabice z dreva aa chcel by som vediet:
1. nevyhody
2. vyhody

za komentare diky moc aale radsej by som chcel dake tie klady :roll:
Používateľov profilový obrázok
Lubitel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Lubitel »

vyhoda je jednoducho vyzor.
ten ti vyvazi vsetky nevyhody ako napriklad vaha
s premyslenym chladenim sa da urobit super vec a ked pohladas na nete, tak par fotiek aj najdes.
Napriklad na pretaktovanie CZ je clanok od Vlastika. ten to ma super premakane a absolutne nepocutelne. ma iba jeden vetrak pre istotu, ale nezapina ho. iba obcas na nizke otacky.
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

Nevyhoda mozno aj to, ze teplota v skrini bude trosku vyssia, ale netvrdim to na 100%. A ak dobre odvetras, tak nebude problem.
Myslim, ze medzi vyhody by mohlo patrit aj to, ze drevena konstrukcia bude prenasat vibracie (z diskov, pripadne fanov) menej ako ocelova.
Tu mas nieco na inspiraciu :)

To Lubitel: Myslel si tuto case?
Používateľov profilový obrázok
matelkoxxl
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: So 07. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa matelkoxxl »

no ten case je fakt namakany...toto spravi nejaky uplny zaciatocnik,tak klobuk dole :ok:
Spoiler: ukázať
DESK - A64 Venice 3000+ @ 4100+ (2,61 GHz) + TT Big Typhoon + Xilence Pro Fan XPF 120L Blue Led | MSI K8Neo4 FI nForce4 Ultra + Zalman ZM-NB47J | 2 x 1 GB Kingston HyperX 400MHz @ 475MHz 1T| Leadtek GF 6600GT (570/1140) + Zalman VF700AlCu Led | WDC 500GB Sata2 @ TT Hardcano14 + WDC 200GB Sata2 | LG GSA4167B | Fortron Blue Storm 500W | AC Fan3 , Xilence Pro Fan XPF 120 | Creative I-Trigue 3330
BOOK - Asus K53SV (SX582V) - 15,6" HD, Core i5-2430M (2,4 GHz), 8 GB Ram, GeForce GT 540M with CUDA 1GB, Samsung 850 EVO SSD 250GB + WDC 640GB
Používateľov profilový obrázok
tweete
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa tweete »

mno az take to asi nebude ako ten case
aale co uz budem sa snazit daco s toho vykuzlit
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

vyhody > ak to dobre spravis nebude rezonovat
> ak sa s nou pohras moze dost dobre vyzerat
> je ich este par ale ale to su vyhody typu co s nou vsetko mozes robyt ked je to skrynka homemade

nevyhody > drevo drzi teplo
> teplo je rpe pc negativne
> negativne je zle :-D
Používateľov profilový obrázok
Lubitel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Lubitel »

no pokial sa tam pohybuje vzduch aspon minimalne - 1*in, alebo out vetrak, tak je rozdiel v teplote minimalny (do jedneho stupna) v plechovej skrinke sa tiez teplo cez steny nestraca. :)
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

mas prevdu, nestraca sa v plechvej skrinke teplo, ale odovzdava svoje teplo kovu z ktoreho je skrinka robena, a tak pri identickych podmienkach je v drevennej skrinke vacsie teplo ako v kovovej....kedze kov je lepsi tepelny vodic ako drevo :wink:
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

lenze ked si robis skrinku sam tak pokial nie si blbec tak ju urobis tak ze v nej bude aj tak nizsia teplota..jednoducho si na mieru urobis pohyb vzduchu etc... :wink:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

jediny problem pri robeni casu s zdreva ktory som nakonec zavrhol a hoc som stolar tak bol nim jak vyriesit mechaniky, totiz secko sa da drevom prekrych, hoicjaky otvor hocikde vyrobit, ale tak presne vyrobit otvor na dvierka tak to nie. to chce bud vaznu ruku, kopu skusenosti alebo zariadenie, ktore u nas bohuzial neni.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

jararak napísal:jediny problem pri robeni casu s zdreva ktory som nakonec zavrhol a hoc som stolar tak bol nim jak vyriesit mechaniky, totiz secko sa da drevom prekrych, hoicjaky otvor hocikde vyrobit, ale tak presne vyrobit otvor na dvierka tak to nie. to chce bud vaznu ruku, kopu skusenosti alebo zariadenie, ktore u nas bohuzial neni.
hmm..a co tak si to rozmerat a nakreslit si to povedzme o 2mm vacsie aby bola rezerva..potom vrtackou porobit dookola diery a uz len pilnikom zarovnat...to idem robit ja tak to snad pojde :)
Používateľov profilový obrázok
Lubitel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Lubitel »

Skrat - presne o tom som hovoril o com ty, ale tak ako si myslis to nefunguje.
to ze by sa teblo v case odovzadavalo zo vzduchu do plechu case a potom von je blbost. to moze byt 1 percento rozdiel. vzduch musi jednoducho von pomocou vetrakov. pre to v drevenej skrinke nie je rozdiel teplot pri rovnakom prechode vzduchu ako v plechovej.

tot som k tomu chcel.

jararak - mechaniky sa daju riesit uplne jednoducho obycajnym stealth modom. das jednoducho dosticku velkosti mechaniky, pripevnis ju pruzne, aby doska pri stlaceni na spravnom mieste narazila na tlacidlo otvarania. ja to mam takto:
Obrázok
Obrázok

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"