Stara ch pasta

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
amater
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 20. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Stara ch pasta

Príspevok od používateľa amater »

Spoluziak chcel vymenit pastu to by nebol problem dal som dole BOX . A pod boxom doslova zazdabani CPU od pasti asi AC Silver. Pasta je tvrda !!!!! Skusal som vodu a alkohol vycistilo sa jadro no osta pasta je tam pripecena!!! Pasta nebola menena asi 4 roky! Mam to opatrne zoskrabat? dik :8O: :?
Intel P4 3,0Ghz@3,675Ghz,Abit IC7-G(i875p),Gfx MSI FX 5900XT 390/700@450/920,Pqi 2*512Mb 400Mhz CL2,5//// §§§§ AMD duron 1,3;Asus seria X A7v8x_x;Ati R 9650 èip Asus 256Mb 400Mhz
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

hmmm... ale veeelmi opatrne... este by si mohol hodit screen ako to vyzera taka spalena prilepena, stvrdnuta pasta... :) a teoreticky sa pridem aj pozriet... veD to mam na skok do SNV... :wink:
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

To je v pohode pasta casom tvrdne ... skus ju zoskrabat napr starou ziletko ... ale nejak tak aby si neposkodil povrych ... a ak aj tak to sa potom vykryje pastov .. ale aj keby si dal ten pasiv spat na CPU s tou starou pastou nic s anedeje len nech presne sadne pasta nestraca vodivost alebo ak chces kludne mozes dat novu pastu na staru ....
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...no skor by som to videl na pastu titan jak arctic silver :) daj to dole technickym benzinom, liehom, prip. nejakym odmastovacom...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Zober si pinzetu, vatu a aceton, a pojde ti to dole v pohode, mam skusenosti. A nemusis sa bat acetone neskodi ani CPU ani povrchu dosky, vadi iba plastovym veciem, takze ked niesi uplne nemehlo a neoblejes si tym acetonm socket tak mas po problemem a ani nie je drahy.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Red-Hawko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Blava

Príspevok od používateľa Red-Hawko »

ja mam zarucene vysledky
palicka do usi + technicky benzin. Konic palicky z vatou namocime do t. benzinu, nechame odkvapkat prebytok benzinu z vaty, pritlacime na zoschnutu pastu a suchame a suchame a suchame a suchame a suchame, a malo by to zist dole.
Keï neh¾adáš, nájdeš !!!!
!!
MB:MSI K8N Neo4 F. CPU:Amd Athlon 3200+ @3530+ (2220Mhz). RAM:Apacer, 512MB DDRAM, 400Mhz. VGA:MSI ATI Radeon X700Pro 256MB PCI-E, 425/432MHz. HDD:MAXTOR DiaMax PLUS, 120 GB, 8MB cache. ROM:CD-RW LiteOn, DVD-R Atapi. Zdroj:420W. Monitor:Philips 170S4, 17". Soft:Win XP +SP2, Nod32, Zone Alarm firewall. Net:Chello easy 512/128
Používateľov profilový obrázok
VladoC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa VladoC »

Urob to presne tak, ako pise Red-Hawko. Technicky benzin by som pouzil len vtedy, keD nepomoze lieh. Na odstranenie zaschnutej pasty nepouzivaj ziaden kov, pouzi drevenu spachtlicku.
Používateľov profilový obrázok
MaxiPEP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 13. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Váhom

Príspevok od používateľa MaxiPEP »

Prepacte, ze skacem do temy, ale mam otazku:
Ked mam PC od decembra 2004, tak by som uz mal vymenit pastu? tyka sa to len procesora, pripadne na doske to pasivne chledenie, lebo dost to uz hreje-to na doske.
CPU nerobi ziadne problemy s teplotou.
Ale pre pokoj duse by som to rad vymenil... :(
Ale este jedno neviem...:
ANI ZA SVET MI NEJDE , LEBO TO NEVIEM DAT DOLE CHLADIC Z cpu JE TO BOXOVE CHLADENIE PENTIUM4 PRESCOTT socket 478.
Mam tam zo zadu dosky take umele blbosti ale neviem neviem..... :x
PROSIM PORADTE MI.
Používateľov profilový obrázok
VladoC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa VladoC »

MaxiPEP
To na zakladnej doske, co sa Ti hreje je pravdepodobne severny most. Ten chladic moze byt prilepeny. Ja by som s nim nehybal.

Pokial sa Ti CPU nezacal prehrievat, tak tiez nie je dovod menit pastu. Mas lepsiu pastu, ako je momentalne medzi chladicom a CPU?
Používateľov profilový obrázok
MaxiPEP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 13. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Váhom

Príspevok od používateľa MaxiPEP »

Momentalne nemam, ale kupim taku, ktora je najlepsia a tak aj najdrahsia. :cry: :wink:
Ano je to ten severny mostik a dnes som sa na tom skoro opalil, lebo minule sme cistili s kamosom MY PC a on ten pasiv. chladic dal dole a od tej pasty sa to odlepilo a teraz neviem co s tym, dali sme to naspat.
Ozaj, oplati sa kupit nejaky velky pasiv. chladic a pastu na to???
Lebo mojmu PC chcem to najlepsie a to co tam mam ma cca 4,5cm x 4cm x 2,5cm. Chcel by som vacsie... oplati sa kupit chladic na RAM??? lebo to mam na 446MHz a su dost teple aj niekedy zerave... pomoze to???
Používateľov profilový obrázok
MaxiPEP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 13. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Váhom

Príspevok od používateľa MaxiPEP »

Momentalne nemam, ale kupim taku, ktora je najlepsia a tak aj najdrahsia. :cry: :wink:
Ano je to ten severny mostik a dnes som sa na tom skoro opalil, lebo minule sme cistili s kamosom MY PC a on ten pasiv. chladic dal dole a od tej pasty sa to odlepilo a teraz neviem co s tym, dali sme to naspat.
Ozaj, oplati sa kupit nejaky velky pasiv. chladic a pastu na to???
Lebo mojmu PC chcem to najlepsie a to co tam mam ma cca 4,5cm x 4cm x 2,5cm. Chcel by som vacsie... oplati sa kupit chladic na RAM??? lebo to mam na 446MHz a su dost teple aj niekedy zerave... pomoze to???
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ak je pasiv horuci, tak prenos tepla medzi svabom a pasivom je dobry, cize neni potrebne menit v takomto pripade pastu...ale ak chces kupit vacsi pasiv a este pasiv na ramky len preto aby si mal, tak tym nic nepokazis...no zrejme to budu zbytocne vyhodene peniaze (pokial sa nechystas nejak viac taktovat).....
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
MaxiPEP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 13. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Váhom

Príspevok od používateľa MaxiPEP »

Ved ti hovorim, ze su zerave.
Ten chladic to aj uchladi??
Ja pojdem do vacsich frekvencii.
Procesor nerobi problemy s teplotou.
Mal uz niekto chladic na pamate???
lebo neni to drahe a chcem aby mi to nieco aj vydrzalo...
sice mam case MidiTower X-Blade Black, ktora mam vpredu 12ck ventilator, naboku 8cm a vzadu 12cm, ale aj tak.
Chcem co najlepsie chladenie interieru PC... ale vodne chladenie uz na drahe... to radsej kupim tekuty dusik...to by ma vyslo lacnejsie... :P
Používateľov profilový obrázok
zilabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Po 23. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa zilabo »

MaxiPEP

ty chces nejako vela kupovat :D
Ono ani nie je az taky velky rozdiel medzi pastammi, okrem tych fakt nepodarenych, ako v tom , ako ich nanesies.
Ak ti nejaky komponent nerobi problem, tak ti vymena pasty nijako nepomoze, radsej to nechaj tak, alebo dokup nejake vykonnejsie chladice
Abit AA8 3d eye | P4 630 | Samsung 2x512MB DDR2 533 | Seagate Barracuda 10 250GB + Maxtor DP9 200GB | Asus X600XT | Asus A-45GA
Používateľov profilový obrázok
MaxiPEP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 13. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Váhom

Príspevok od používateľa MaxiPEP »

O.K. dam na teba.......
teraz musim kupit hlavne novy zdroj lebo mam shit 350W.... :cry:
CPU: Pentium 4 3.0GHz-3.34GHz FSB 800MHz 1MB L2 cache Prescott,MAINBOARD: Epox i848P 2xDDR dual, LAN 100Mb/s, 5.1 zvuk AGP, 5xPCI,socket 478 =SHIT (idem kupit P4P800 e deluxe), DDRAM 2x512MB 446MHz, VGA: inno 3D 7800GS AGP 256MB DDR3 + DVI + TV Out core 477MHz Ram 1261MHz,HDD: Maxtor 120GB 7200rpm 8MB cache, DVD-RW NEC 3500 bulk Black, CASE: MidiTower X-Blade Black-2x12cm vetraky + 1x 8cm modropodsvietene+neón.
(3d mark 2006- 3399bodov
3d mark 2003 13 949b)

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"