Ako urobiť aby ventilátor bežal častejšie

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
mmaattoo

Ako urobiť aby ventilátor bežal častejšie

Príspevok od používateľa mmaattoo »

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak som to dal do zlej sekcie ale mám problém, potrebujem aby sa v notebooku mojej sestry častejšie zapínal ventilátor chladenie, ptretože sa neskutočne hreje a on sa zapne iba pri velmi horúcom chladiči alebo keď ide vypnúť book. A to samozrejme nestačí na ochladenie grafickej karty, a tá sa samozrejme tým teplom odlepí od základnej dosky a notebook sa viac nezapne. Už ma nebaví jej ho každý týžden opravovať. Chcel by som to asi najradšej riešiť nejakým softvérom. Ďakujem velmi pekne za každú pomoc.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ako urobiť aby ventilátor bežal častejšie

Príspevok od používateľa mirjak »

Vseobecbne (kedze nevieme typ ntb) je obvykle priamo v BIOSe moznost nastavit FAN always on, skus to tam pozriet.

Odporucam ntb v ramci moznosti otvorit a ventilator/chladic ocistit od prachu, castokrat je to primarny problem s prehrievanim.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Ako urobiť aby ventilátor bežal častejšie

Príspevok od používateľa Mimiik »

Skus pozriet aj bios, mali by tam byt aj moznosti na FANy a nastavenie ich otacok.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"