ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
killer123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 15:12

ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Príspevok od používateľa killer123 »

Ahojte! mam poblem z pripojenim wifi. ked bezim na modeme od upc vsetko v poriadku 90-110 Mb/s akonahle zapojim router rychlost klesne na 5-20 neviem co s tym hral som sa s nasteveniami routera cely den ale ziadne vysledky
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Príspevok od používateľa galen »

mozne priciny:
1) sila/kvalita signalu WiFi
2) preplnenost pasma ?
3) sifrovanie WiFi
4) typ WiFi b/g/?n?

... cim horsi signal, tym pomalsia rychlost ... vplyv na to maju antenky, vzdialenost, prostredie, co vsetko je medzi nimi, rusenie zvyskom sveta a podobne ...
pripadne skus vypnut docasne kryptovanie/heslovanie WiFi - ak sa to zlepsi ... bude to chciet iny WiFi hotSport, tamten ma zjavne slaby chip
.. a aku mas vlastne WiFi ? masina a router? b<g<n ... komunikuje sa po najslabsom ... predpokladam, ze tam mas g-cko, tzn max 54Mbps ... z 54Mbps mat 40 je vcelku uspech
lava, prava, lava, prava ...
killer123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 15:12

Re: ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Príspevok od používateľa killer123 »

zle som sa vyjadril ja bezim cez kabel tam je problem , wifi je N-kova asus rtn12 s max rychl.300Mbps a pusta v pohode na notebook cez 3 steny okolo 60. ale na kabli mi pusta iba 5 som z toho sedivy
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Príspevok od používateľa newmi »

sietovku v PC si skontroloval? Kabel si skusal iny? ... treba skusat vsetko co ta napadne, hoc aj blbosti, niekedy to je taka vec, ze clovek len cumi :-D ... pripadne este skus reset routra do tovarenskych nastaveni (len potom si budes musiet nastavit net a wifi v nom odznova :) )
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
killer123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 15:12

Re: ASUS RT-N12 pokles rychlosti

Príspevok od používateľa killer123 »

ked to dam na tovarenske nastavenie tak to zacne bezat v poriadku 80-100, ale po par hodinach to zase spadne na tych 5 az 10 :wallbash:
a kable som skusal aj mam objednane cat6 ale ked to po resete ide tak tam chyba nieje. sietovka v pc bude tiez v poriadku ked cez modem na priamo alebo par hodin po resete idem naplno. fak netusim co je s tym asi to chytim a vy.ebem von balkonom :facepalm:

Návrat na "Siete"