Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Ahojte chalani.

Mám problémik s novým PC. Všetko vysvetlím, no najprv začnem hardwarom:

PSU: Corsair TX650M
MB: MSI Z77A-GD55
CPU: Intel Core i5 3570K
CPU Cooler: Enermax ETS-T40-TB
RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC
HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache
ODD: ASUS DVD±R/±RW/RAM DRW-24B5ST/BLK/B/AS, black, SATA, bulk
Case: Fractal Design core 3000

Skladal som ho dnes celý deň. Je to môj prvý built. PC som postavil bez väčších problémov, ale keď som ho chcel zapnúť, tak bežal asi len sekundu a hneď sa vypol. Tri prídavné ventilátori v skrinke ako aj CPU chladič sa na na okamih rozbehli (na vetrák zdroja a grafiky som sa nekukol, tak neviem či tie bežali :rolleyes: ). A takto to robilo zakaždým keď som to skúsil (3x).
Viem, že v zdroji chyba nie je, lebo som ho napojil na druhý PC a tam ide v pohode.

V čom je podla vás chyba?

Podla mňa to môže ale aj nemusí byť doska. Zajtra plánujem opäť dať zdroj do nového PC (teraz ho mám v starom - píšem odtial) a skúsim odpojiť čo sa dá a zapnúť PC len s tým čo je nutné, t.z. odpojím všetky konektory z predného panelu (PC zapnem tlačítkami na doske), a taktiež všetky vetráky v skrinke (samozrejme okrem CPU coolera), grafiku (pôjdem na integrovanej v CPU) a mechaniku.
Ak to nepôjde, tak skúsim PC zapnúť s každou RAM-kou zvlášť. Myslím si, že aj s nimi by mohlo niečo byť, no pokladám to za nepravdepodobné. Ak nepôjde PC ani potom tak je chyba v doske alebo CPU. Osobne si myslím, že CPU je najmenej poruchový hardware v PC, jednoducho v ňom sa nemá moc čo pokazit (v porovnaní s ostatným HW).

Pri inštalácii dosky som taktiež hneď nevedel na ktoré diery v skrinke mám dať dištančné stĺpiky, tak som dosku položil na dno skrinky a kukol ktoré diery sa prekrývaju. Vždy predtým som ju ale kvôli statickej elektrine vybil o radíator. Ale PC skrinka bola položená na koberci a tú som nevybil. Myslíte, že som mohol dosku vyskratovať?? Keď som položil dosku priamo na dno skrinky, tak som nič nevidel (iskru) ale ani nepočul, že by tam došlo k nejakému výboju. Čo myslíte? Mohol som ju aj tak vyskratovať?

A ešte pri inštalácii dosky do skrinky som ju zo zadu okolo dier na šróby trošku odrel o dištančné stĺpiky(vzadu, ako sú tie elektrické kontakty, alebo čo to je). Stalo sa mi to, keď som sa snažil dosku prišroubovať na dištančné stĺpiky, trvalo mi riadnu chvílku kym som sa tam trafil a ked som ju skontroloval tak bola trošku odretá okolo niektorých dier na tých el. kontaktoch. Myslíte, že v tom je chyba ?


Osobne dúfam, že je tam len nejaká drobná chyba, trebárs nejaký kábel, ale len skrat, ktorý keď odstránim tak všetko pôjde v pohode :-)

A ešte som zabudol povedať, že keď je PC vypnutý ale je pod napätím tak na doske normálne svieti zelená dióda. Predpokladám (alebo skôr dúfam), že ak by bola poškodená doska, tak by ani nesvietila a PC by sa nezapol ani na ten okamžik.

Všetky káble v PC boli dobre pripojené (nezabudol som ani 8 pin pre CPU, ani 6 pin pre grafiku). Samozrejme sa môže stať, že trebárs nejaký konektor nebol dobre dobre pripojeny (poriadne zatlačený, a pod.) Nemôžem garantovať, že všetko bolo správne zapojené.

Zajtra sa na to všetko kuknem znova.

V čom je podla vás chyba? Napíšte prosím vas čo všetko mám skúsiť a pod.
Dúfam, že som nič nepokazil.... by ma šlahlo :cry: :wallbash:

Ďakujem, a ospravedlňujem sa za to, že je to také dlhé.
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa MajoFlame »

Vieš mne sa stalo aj to, že som silno zatiahol skrutky na základnej doske a trošku som ich povolil a už pc šiel :laugh: - to bolo s mojou MSI K9N NEO pred 6 rokmi :D
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

rozlozit a zlozit znovu skusit pustit bez CPU RAM atd ci bude pipat a ako bude pipat inak to vyzera na zdroj alebo MB (zdroj si ale uz vylucil)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa AmOK »

Dosku vybijat je hlupost, vybit musis hlavne seba, pred tym, ako na nu ides sahat. Skrinu vybijes, resp. zrovnas potencialy (skrinka - ty - doska), ked mas dosku v jednej ruke a druhou sa jej dotknes, skor ako tam vlozis MoBo. Ked uz teda kecame o statickej elektrine.
Nemyslim si ale, ze odisla na statiku, alebo na skrat na stlpikoch. Ani na nejake fyzicke poskodenie. To by si ju musel dost oskriet. Bud odtrhnut nejake smd, alebo prerusit plosny spoj. Checkni to lupou. Skor tam bude stary bios, co nepozna Ivy, ak lezala niekde dlho na sklade.. Nie som moc Intelman, takze neviem na 100% ci Ivy bezi s Biosom, ktory podporuje maximalne Sandy, ale IMO nie. Mohol by sa niekto vyjadrit, kto ma skusenost. :)
Ked to budes skusat, tak v prvom rade dosku vymontuj von, aby si vylucil zlu montaz. Vybijaj sa, len ked mas nejake gumove papuce a synteticke oblecenie. S bavlnou a bosy nic vybijat nemusis. Normalne ju poloz na dreveny stol. Clearni bios a zapoj len procak, jednu ram do slotu podla manualu. MSI (aspon moja) ma slot 2 a 4 ako dual, mozes skusit aj dva moduly, az potom kazdy samostatne, ak to nepojde s dvomi. GPU zapoj iba integrovanu v cpu. Ak sa to nerozbehne, tak by bolo fajn, skusit to s inym cpu (Sandy), ak niekto potvrdi, ze so Sandy biosom Ivy cpu nerozbehas. GL
Používateľov profilový obrázok
ramaya
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1399
Dátum registrácie: Št 04. Feb, 2010, 02:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa ramaya »

Skús najprv úplne vybrať RAM-ky či sa rozbehne.
Potom daj len jeden modul.
Ak máš možnosť daj tam nejakú inú ramku , 1gb alebo 2gb modul.

Ak si prerušil nejaké kontakty od spodu , tak to môže byť aj tým , ale to by si musel spraviť nejakú hlbšiu ryhu. Jemné poškrabanie by nemalo vadiť.

Pri značke MSI by som sa nečudoval , keby to bola nekompaktibilita medzi doskou a pamäťami alebo medzi doskou a CPU. Už som zažil oboje. S určitými ramkami sa proste nechcela rozbehnúť nech som robil čokoľvek. A na druhej doske zasa 4-jadrový CPU tiež mal ísť s určitou verziou biosu a nešiel ...
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core 2 Duo E7400 , 2.8 GHz + Noctua NH-D14
MB: Asus P5Q-EM/V RAM: 2gb (2x1gb) 800 Mhz , CL5 , A-Data Gaming Series
GPU: Integrovaná na základnej doske Intel GMA X4500HD
Satelitná karta: Technisat Skystar 2 HD + PHOENIX smartcard reader + Skylink ICE karta
HDD: 60gb SSD Corsair F60 + 2TB Samsung Spinpoint F2 + 2TB Samsung Spinpoint F2 (v boxoch Silentmaxx a Acutake Dark Disc 2)
PSU: Seasonic X-760 Gold DVD-RW: LG
Monitor: 24´Benq GL2460HM (1920x1080)
Klávesnica: Chicony KB-9885 Myš: Logitech MX510
Case: Nanoxia Deep Silence 1 ( 2x Noctua NF-S12B ULN outtake)
Spoiler: ukázať
8-Bitový počítač ATARI 65XE
CPU: 1.77 MHz , MOS Technology 6502C
RAM: 64Kb RAM , Texas Instruments
ROM: 24Kb ROM , Texas Instruments
Grafika: GTIA Chip C014889 , 16 farieb , maximálne rozlíšenie: 320 x 192 pixels
Zvuk: Analógový 4-hlasový POKEY chip CO12294
PSU: Atari 9wattov
Kazetový magnetofón: Atari XC12
Joystick: QuickShot II Turbo
Operačný systém: Atari Basic C
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Díky chalani, skúsim ako s te mi povedali.
A ešte podotknem, že som vždy vybíjal aj seba o riadiátor.


A chcel by som sa spýtať, že ak by tam bol BIOS čo nepodporuje Ivy, tak čo by to robilo ? lebo mňe sa to na okamih zapne, a potom sa to hneď vypne. Nevypísalo by to skôr na obrazovke niečo v zmysle zastaraného BIOS-u?
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa MajoFlame »

MSI Z77A-GD55 podporuje natívne Ivy Bridge aj Sandy Bridge procesory.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Tak súhlasím s posledným príspevkom, že doska IB podporuje.

PC už mi šlape, a bohužial asi nikdy nezistím čo s ním bolo.

Jednoducho som doň dal zdroj, odpojil som predné konektory, tri ventilatory v skrinke, HDD a ODD, a grafiku. A pc išiel bez problémov.
Postupne som všetko pripájal naspäť a PC ide nadalej v pohode.
Len ma hnevá, že nezistim čo s nim bolo :cry:

Možno tam bol nejaký skrat. Ešte stále nemám hotový cable management. Budem ho robiť poobede. Chcem sa spýtať či by nemohol ten včerajší skrat (alebo čo to bolo) robiť trebars molex konektory. Mal som ich len tak položené s pravej strany skrinky (viseli dole, lebo boli prestrčené cez jednu z dier cable managementu.) Čo myslíte?

Zatial všetko šlape v pohode.
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa STENLY »

žiadny skrat... toto sa bežne stáva... nebolo niečo len dobre zasunuté tam kde malo :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
esso82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 27. Sep, 2009, 12:54

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa esso82 »

ja ked som raz zakaznikovi vymienal CD za DVD ROM tak nie a nie pocitac rozbehnut, az po pol dni maturovania som si vsimol ze ta DVD ROM je o trosku dlhsia ako predchdzajuca CD ROM a dotyka sa dvoch pinov na zakladovke ktore vlasne skratovala...posunul som DVD ROMku o 2 mm vpred a uz to slapalo ... take banalne chyby ktore si clovek hned neuvedomi
Laptop: Dell Inspiron 15R 5537, SolydK 64-bit
Fón: SONY Xperia Z1 Compact Lime
Tablet: Lenovo Yoga 10HD
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

ked myslíš.

Ďakujem

mal by som ešte zopár otázočiek:

1) Mám jednu hlúpu otázku. Ako nainštalujem do tej skrinky HDD ? :facepalm: Viem, že teraz vyzerám ako úpln de*il, ale fakt to neviem.
Koše sú otočené o 90 stupňov a sú v nich také stojančeky (alebo čo to je) do ktorých sa vkladá HDD. lenže keď ho tam vložím tak fakt neviem ako ho tam prišroubovať alebo inač pripevniť. Skúšal som už všeličo ale na nič som nedošiel. Zatial tam mam HDD len volne položený :furious2:
Mám skrinku Fractal Design core 3000. V tejto recke http://pc.zoznam.sk/fractal-design-core ... ene?page=2 sú nejaký obrázky a textik. Ja som z toho bohužial nič nevyčítal takže neviem, ale niekto možno hej. Tak sa na to pls kuknite a dajte vediet ako na to. :-)


2) zdroj mám otočený v smerom vetrákom nadol. Nohy skrinky sú vysoké asi 1,3 cm (+ -). Myslíte, že zdroj bude mat dostatočný prísun vzduchu? Pýtam sa aby sa mi neprehrial. PC bude taktiež umiestnený na klasickom PC stole, čo má vlavo dole takú poličku na bedni. a stôl (PC) bude v rohu miestnosti.


3) Ak mám prídavné vetráky vo vnútry skrinky pripojené na vnútorne konektory dosky budú si automaticky prispôsobovať svoje otáčky vzhľadom na teplotu? Viem, že CPU fan tak robí ak je pripojený vo svojom konektore, čo ostatné? :-)

4) Doska má 6 fázové napájanie CPU. Je signalizované 6 modrými LED diódami vedľa slotov na RAM-ky. Diódy by mali svietiť podla toho koľko fáz sa práve využíva. Je normálne, že mne svieti stále iba jedna (prvá) dióda? nemali by sa využívať vždy všetky nap. fázy ? (napr. aj keď je PC v idle?) Pýtam sa, len tak či nemám nejakú poruchu.
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa STENLY »

ten biely rámček vytiahneš a zo spodu priktútiš 4rmi skrutkami :laugh:
nič sa neprehreje ani keby bol otočený
to závisí od toho, ako nastaviš bios
v idle samozrejme pojde jedna dve.... v záťaži ti budú svietiť....

prečo ked sa do toho nerozumieš, si to nedáš spraviť vo firme, ktorá sa tým zaoberá :facepalm:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

a ešte jedna otázočka

5) Ak nemám príliš dobrý cable management zhorší mi to o moc air flow? mám tri fany - 1x intake 140mm v predu, 1x outtake 140mm hore na skrinke a 1x outtake 120mm vzadu.
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa STENLY »

neviem aký máš ten kábel manažment, takže ťažko povedať.... ale skôr nie ako hej...
ten hdd takto:
http://www.guru3d.com/imageview.php?image=30649
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Úplne nový PC sa nechce zapnúť

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Vedel som, že sa to má robiť cez tie biele rámčeky len mi nedošlo ako :facepalm:

Bolo to jednoduché, až mi je zo seba zle.

V každom prípade ďakujem.

Všetko ide v pohode v PC, len mám ešte jeden problémik s prednými konektormi.
Na doske sú dva front panel konektory - JFP1 a JFP2 a jeden audio konektor JAUD1.

Ja som podla návodu nainštaloval väčšinu predných konektorov do JFP1 (Reset switch, HDD led, Power LED a Power switch).
JFP2 konektor je však prázdny. Doňho by sa mali dať nainštalovať Power led (ten je zapojený v JFP1), Suspended LED, Speaker a Buzzer.
Ide o to, že nemám žiadne konektori na Buzzer a speaker. Mám však dva konektory ktoré su úrčené do JAUD1 audio konektora, a jeden sa volá HD AUDIO a druhý AC 97 (tým sa zrejme myslí Realtek audo 97).

Čo teda s tým? Kedže nemám zapojené predné konektory na sluchátka a mikrofón tak mi nejdu a taktiež PC nepípne pri zapnutí. Skúsil som pichnúť obidva konektory postupne do JAUD1 ale aj tak to nešlo :?

Porad pls :-)

Čo sa týka USB konektorov tak tie som v pohode zapojil.
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M

Návrat na "Hardware všeobecne"