Konflikt ip pomoc s wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
geo_cube
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 09:53

Konflikt ip pomoc s wifi

Príspevok od používateľa geo_cube »

Ahojte chalani.

Mam taky mensi problem vo firme s pc a wifickami.

Ide o to ze na prevadzke mam 2 pocitace ktore sluzia ako kasa no na jednom z nich mi stale vypise ze IP ADRESA JE V KONFLIKTE S INYM ZARIADENIM.

Problem sa deje iba vtedy ako mame ubytovanych.
V ubytovacej casti mam internet cez wifi.

Celkovo tu mam 9 x asus rt-n10 router.

Vedel by mi niekto pomoct ako spravne nakonfigurovat router aby nedochadzalo k tomu IP KONFLIKTU ?
Pozral som sa na ip kazdeho routra ani jeden nema taku ip ako pocitac ten je na internet pripojeny cez sietovy kabel do zastrcky v stene a napojeny na serverovy pocitat.

A najdolezitejsia vec internet je rozvrtovany cez switch panel.

Skusal som dat internet do ubytovacej casi cez sietovy kabel nakolko aj v izba h su zastrcky v stene ale tam nastal problem ze niektore pocitace si nenacitali udaje o ip atd tak ich nepripojilo a nechce sa mi stale zapisovat ubytovanym ip do pocitaca prave preto som sa rozhodol pre tie wifi.
A musi ich byt 8 lebo elektrika v izbach je na cipovu kartu takze ak nieje karta zalozena nejde ani wifi.

Alebo jedine riesenie je to ze dam blokovat danu ip adresu v routri ?

Dikes za rady .
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Konflikt ip pomoc s wifi

Príspevok od používateľa lepermessiah »

skus si pozriet ako funguje MASKA siete a rozdelenie do podsieti, pripadne velmi jednoduche riesenie, kazdemu routru (aj ked neviem preco je ich tolko) nastavit urcity rozsah pridelovania IP, cize napr. 1. bude 1-10, 2. 11-20, 3. .... a na hlavnom kde mas napojene kasy budes mat 200-254. predpokladam ze vsetky routre u teba prideluju adresu z rovnakeho rozsahu a tympadom sa moze stat ze ked sa pripoji uzivatel, tak aj jemu hadze konflikt IP :)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
geo_cube
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 09:53

Re: Konflikt ip pomoc s wifi

Príspevok od používateľa geo_cube »

Pisal som vysie preco ich je tolko :)
Ka kazdej izbe je wifi kvoli tomu ze ked nemas zastrcenu cipovu kartu nemas prud tym padom nejde wifi :)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Konflikt ip pomoc s wifi

Príspevok od používateľa lepermessiah »

a kazda izba ma vlastne heslo ? neviem ako velky je to objekt, vies, preco si to tak riesil a nejdem ti do toho hovorit :)

este ma napadlo, ak routre pouzivas v beznej konfiguracii, teda ze kazdy ma vlastnu podsiet, tympadom je problemom len skupina routrov a to by som len riesil tak ze by som im pridelil pevne IPcky
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Siete"