Nefunguje Internet od UPC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
wallker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Pi 21. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa wallker »

Zdravim, nefunguje mi internet od UPC, nechapem preco, setko som zresetoval, modem, adpater sietovy a stale nic, nevie identifikovat siet, telefon kt. je pripojeny k modemu funguje bez problemov, vcera som odpajal router a odvtedy mi nejde net ked je priamo prepojeny kabel od modemu UPC do mojho PC.

posielam screenshot adaptera a siete (stolny pocitac - nefunguje net) :
http://www.freeimagehosting.net/x4xdw

paradox je ten ze ked pripojim notebook na ten sietovy kabel,tak internet funguje bez problemov... a ked zapojim do stolneho pocitaca tak internet resp siet vobec nefunguje... z toho vyplva ze internet FUNGUJE ale ja mam niekde problem v PC..

screen z notebooku:
http://www.freeimagehosting.net/xzqes

Nie je nahodou problem s tym prenájmom co tam píše, prenájom získaný a prenájom uplynie, to znamena ze teraz to je blokovane a funguje mi len notebook a ked prenajom uplynie tak mozem zapojit iny comp?

dakujem za pomoc ...
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa scpeter1 »

normalna vec.Internet od UPC je viazany na pristroj,ktory mas napojeny na kabel.To znamena,ze pokial si mal kabel v pristroji A,a zapojis tam pristroj B,tak budes musiet preregistrovat net na pristroj B.Preto doporucujem,zapojit router,v routery nakonovat adresu trebars pristroja A,regnut to na stranke UPC a mas vystarane.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa Chris »

u UPC mozes registrovat 3x MAC adresu. Cize je dost mozne, ze tvoj laptop ma, ale tvoj stolny uz nie.

pridaj si mac adresu tvojho pc podla navodu co si dostal k internetu.

Potom ak si kupis router, tak zapni funkciu "Clone Mac address".
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa scpeter1 »

nie pri kazdom datovom programe,mas moznost regnut 3 MAC adresy.Ak by tu moznost mal,tak mu vsetko ide.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa Chris »

islo by mu ak by si regol, coco asi nespravil
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
wallker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Pi 21. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa wallker »

vsak mne ale ani nejde otvorit stranku na reg UPC: www.chello.sk.upc/reg, nefunguje kedze nie je net ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa newmi »

nefunguje lebo mas blbu adresu. Normalne natukaj www.upc.sk (alebo www.chello.sk) a malo by ta to hodit na registracnu stranku.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa Tubera »

Ja mam UPC Internet a nemusim registrovat. Mozem zapojit aj sest pocitacov. Stale ide net. Netusim preco, ale ide.

Minule sa mi stalo, ze bol problem vo Windowse. Ked som nahodil linux. Ten sa v pohode pripojil bez potiazi. Windows mi vypisoval, ze je problem s LAN portom.

Mne sa ani za boha nepodarilo prihlasit do stranky, aby som mohol registrovat MAC adresu pocitaca.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
wallker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Pi 21. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa wallker »

to newmi: ale mne nejde otvorit nic ani chello.sk, ani upc.sk ......., vyspisuje mi firefox ze sa server nenasiel.... a dalej sa nepohnem...
jesus1992
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa jesus1992 »

a nemozes mat problem v sietovej karte?
Battletag: Expodan#2226
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nefunguje Internet od UPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak bol modem zapojeny s inym PC a nasledne si zapjil druhe PC, tak obcas treba restartovat router, lebo inac odmietne komunikovat s tym novym PC a teda mu ani neprideli IP adresu cez DHCP. Restartni teda kablovy modem so sietovym kablom zapojenym uz do noveho PC a pozri sa ci ti to teraz IP adresu uz prideli.

Návrat na "Siete"