Internetové pripojenie kolíše

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
KooK1e
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 11. Feb, 2013, 23:44

Internetové pripojenie kolíše

Príspevok od používateľa KooK1e »

Ahojte všetci!

Pred nedávnom mi začalo internetové pripojenie robiť vrásky na čele. Stáva sa, že aj týždeň ide internet bez problémov, no potom z ničoho nič začne rýchlosť kolísať až takmer k nule, odpája mi zariadenia z wifi siete a podobne. Pomôcť musí potom až reštart modem/routeru. K routeru je pripojených viacero notebookov a telefónov.

Neviete čím by to mohlo byť?? Skúšal som už rôzne veci, no zatiaľ bez výraznejšieho úspechu.

Mám TP-LINK TD-W8961NB a internet ADSL od Telekomu.

Ďakujem za každú odpoveď. :help:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Internetové pripojenie kolíše

Príspevok od používateľa felipe25 »

novy firmware, default nastavenia, alebo posledna vec - ak mas tak pomale pripojenie - DSL a pises ze k routru je pripojenych viac fonov a bookov, tak sa cudujes? :) ci net nejde absolutne nikde?
Ak vylucis HW chybu routra, - teda ak nepomoze ani novy FW ani factory settings, ani novy router iny, zavolaj telekom nech si pridu pozriet na linku a skusit oni.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
KooK1e
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 11. Feb, 2013, 23:44

Re: Internetové pripojenie kolíše

Príspevok od používateľa KooK1e »

Default factory settings som už spravil, robilo to aj na predošlom routeri. Viacero zariadení som mal pripojených aj predtým, problém sa objavil zhruba mesiac a pol dozadu. Navyše robí to aj vtedy, keď sú pripojené iba dva PC.

Do Telekomu som volal, povedali mi, že linka je v poriadku, no osobne tu neboli.

// Prikladám výpis mojich posledných meraní na DSL.sk

Návrat na "Siete"