Excel - Písaný čas ako čas

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Excel - Písaný čas ako čas

Príspevok od používateľa Snake »

Hojte,

dúfam že sa tu nájde dakto šikovný čo mi helfne s excelom. Mám XMLko kde je časový údaj zapísaný nasledovne

1 min 2 sec
57 sec
2 min 47 sec


potreboval by som z tohto údaju nejako dostať minúty prípadne skundy, napadá niekoho ako to urobiť? ďakujem





.
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Excel - Písaný čas ako čas

Príspevok od používateľa GASPi »

Myslim, ze by sa to dalo, iked ma napada len trosku krklomne riesenie. Predpokladam, ze teda mas v exceli jeden stlpec, kde su tieto hodnoty ako text.
1. zorad ich podla velkosti (A --> Z)
2. oznac cely stlpec, potom Udaje --> Text na stlpce (v druhej ponuke daj oddelovac "medzeru") ...rozhodi text do viacero stlpcov
3. pouzi napr. funckiu Time, zadas spravne polia argumentov a vypluje ti cislo vo formate casu (zmen si na format aky potrebujes)
4. tento vzorec bude treba upravit pri riadkoch, kde si mal povodny text v skratenej forme (napr. len sekundy), preto som pisal ako 1. krok si to usporiadat

Neviem ci som to spravne pochopil, snad som to odhadol spravne.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Excel - Písaný čas ako čas

Príspevok od používateľa overlordslovak »

mas stlpec kde je napisane co si pisal? tak potom sa pohraj s nastavenim cislo,,,alebo to sem hod a nieco vymyslime...
i7
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Excel - Písaný čas ako čas

Príspevok od používateľa Snake »

šéf smooxo nakódil, díky Miško :)





.
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Excel - Písaný čas ako čas

Príspevok od používateľa GASPi »

Cez makro? Ved hod sem riesenie, ak teda to nie je nieco komplikovane ;).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM

Návrat na "Programy a problémy s nimi"