notebook

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
rotator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 11:58

notebook

Príspevok od používateľa rotator »

zdravím,
chcel by som sa poradiť ohľadom kúpy nového notebooku, bude využívaný hlavne na programovanie , ale aj na hranie hier (nepotrpím si ultra detaily). Bude prenášaný ale nie veľmi často (v priemere možno tak 2-3 krát tyždenne), tak isto z vlastnej skúsenosti viem že programovať na malo 13" ntb je nenormálne kontraproduktívne.

Čo som našiel , tak sa mi veľmi páči tento z dôvodu ssd, procesoru a grafickej karty ktorá mi úplne stačí. Ja viem že ma asi väčšina vás ukameňuje za veľkosť a poradí mi menší + kúpiť monitor, no mne sa tá veľkosť aj celkom páči :D

https://www.alza.sk/dell-inspiron-7720-d409847.htm

čo sa týka ceny vyššie ako tento by som ísť nechcel :)
som otvorený všetkým návrhom a nechám si poradiť , lebo určite sú tu ľudia ktorú majú oveľa viac skúseností :P

//edit ... určite musí mať numerickú klávesnicu :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: notebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na programovanie je rozlisenie displeja (a nasledne aj jeho velkost = dlhodoba prakticka citatelnost) extremne dolezite. V plejade miliard notebookov ti neviem poradit konkretny kus, hladaj vsak 1920x1080 rozlisko (check, you got it there) a matny displej (unknown, nie je napisane takze hladaj na dellackej sajte).

Ostatne parametre ako mnozstvo pamate, SSD a podobne lahko doriesis v pripade atraktivnej cenovky. Ja mam tiez dokupene 128GB SSD a povodny 500GB 7200rpm disk v externom sufliku s tym ze idem zakupit namiesto DVD taky plastovy bazmeg a bud budem mat v masine pridavnu bateriu namiesto DVD alebo originalny disk podla toho co potrebujem viac.

Dolezite su samozrejme aj sympatie, kvalita klavesnice, usporiadanie klaves sa naucis lebo tam nemas na vyber a kazdy notebook to ma inak, v uplne najhorsom si vies pripojit externu klabosnicu. No je to tazke rozhodnut... inak v hentom konkretnom pripade velke bacha na to "ssd" pretoze to je len taka mala prďárina a nie normalne SSD. Hentie hybridne riesenia teda klasicky disk s SSDckom nacapenym na chrbate sa vobec nechytili a nevyzeraju byt buducnost. 128GB SSD stoji okolo 90eur bez dph, henta 32ka sluzi len ako cache a zavisi od sikovnosti software ako ucinna. Ako iste vies, cele je to tradeoff medzi kapacitou/cenou/vykonom.


edit : a externy monitor si rozhodne nedaj vyhovorit. Kup si radsej lacnejsi notebook, napriklad https://www.alza.sk/msi-cx70-0nf-204cz-d384147.htm (pozor neviem ci ti bude vyhovovat, aj ta znacka taka nic moc, problemy s pantami v jednom kuse atd), ale externy monitor si rozhodne dopraj. Dve pracovne plochy 1920x1080 su rozhodne lepsie ako jedna a to ti hovorim ako uzivatel troch monitorov pricom jeden z nich je 30".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: notebook

Príspevok od používateľa xcubus »

co sa tyka mSATA SSD, to vyuziva technologiu IRST, cize dokaze s nou pracovat aj samotny win.
neupresnil si co konkretne budes vyuzivat na programovanie, co je dost zasadna vec.
Tento notas je v podstate univerzalny, no ten externy monitor je dobra vec.

chyba mi tu info aku ma zaruku. Bolo by dobre mat NBD.

Návrat na "Nákupná poradňa"