Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Chcem sa opytat - mam book Toshiba A300D.
Vsetko funguje, avsak iba na externy VGA.

Integrovane LCD sa sprava tak, ze book je zapnuty, a obraz sa zjavi na malu chvilocku iba ked je veko otvorene cca na 35stupnovy uhol. Ked ho otvorim viac, podsvietenie sa nevypne, ale obraz zmizne - displej je cierny. Ak ho otvorim uz do viac ako 90st uhla, zmizne aj podsvietenie zo stran. Ak ho zasa zatvaram pomaly, tak sa zasa objavi podsvietenie, a na chvilocku preblikne aj BIOS - samotny obraz. No "obraz" vzdy len preblikne, neostane na viac ako cca 0,5sekundy.

Teda, bude tato zavada sposobena nejakym kablom ktory je asi nalomeny medzi doskou a LCD?
Kolko cca stoji taky kabel, a je zlozite to vymenit? Ide o book toshiba A300D, grafika je tam ATI3200, no ta bude OK, kedze PC na ext. monitore ide.
Este sa chcem opytat - ake kable idu z dosky booku do LCD? Totiz, ak na napajanie - podsvietenie zvlast, tak mi je divne, ze sa pri uplnom otvoreni vypne aj podsvietenie. Alebo je ten kabel prenasajuci napajanie zavisly na tom co prenasa obraz?

Dik.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Príspevok od používateľa Chris »

rozober a vytiahni flexy a daj nas5.

velakrat sa mi stalo, ze nebol ani flex zlomeny, ale len povytiahnuty a uz to robilo bordel, pripadne ich precisti
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Problem mi robilo dat vonku klavu :) Teda nie dat, ale prvykrat som to robil. Nemam sajnu ako sa dostat k flexom :D
Niekoho v KE, kto to robi nepoznas, alebo NENAJDE SA TU? :) Ale klava nastastie v pohodicke ide, este som aj vymenil nedolezity klaves za chybajuci Fn a ide :)

Aj ked asi najvyssi cas zacat robit take.
Najdem niekde navod na Toshibu A300D na tie flexy? Podla coho to mam hladat? Teda aky nazov presne? Diks :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Príspevok od používateľa CageJ »

L300D som kopukrat doma servisoval...
rozober.. troska robotka prvykrat prist nato, ako sa rozobera...ale najdes ich potom..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Toshiba A300D - displej ide "podla" uhlu otvorenia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Diky, dal som ho na predaj zatial :) Ak nepredam, tak poskusam. Sak raz zacat riesit aj booky musim :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Mobilné PC"