Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Premyslam o novej skrinke, nieco miesto mojej sucasnej SS GD-05B - povodne som chcel mat zostavu iba na internet, filmy, hudbu, stahovanie a nejaku pracu - nezivim sa ako programator, takze nebudem kecat nezmysly, ze mam drahe PC kvoli praci ako niektori co maju PC s GF Titan pre programovanie v PHP :) Za druhe chcel som nieco zaujimavejsie nez obycajny nudny plastovy kycovity skaredy tower takze som zvolil tuto HTPC skrinku s imitaciou kartacovaneho hliniku - trochu mi vadila iba nepritomnost USB 3.0/novsie revizie ho uz asi maju/teraz ked mam USB3.0 Flashku mi to uz vadi trochu viac.

Spat k teme - takze PC som skladal s dorazom na nizke vyzarovanie tepla, mensie rozmery, pomerne nizku hlucnost.

Ako prve som vymenil BOX Intel chladic za Noctua NH-U9B SE2 - to najvacsie/vkusne/kvalitne zpracovane co sa do tejto skrine vojde a nenarusuje "airflow" - zakoncenie heatpipe sa snad dotyka vrchneho krytu/vyslo to uplne presne - dovodom bolo ze aj ked Intel chladic bohvieako nechladil (co by mi az tak nevadilo) CPU malo teploty vyse 80C (podla Intelu v Desktope asi ok? :hysterical: ), ze ventilator BOX chladica vydava rozne rusive zvuky aj pri velmi nizkych otackach - uz si nepamatam ci to boli loziska, cievky alebo boh vie co.

Nasledoval Delid 3570K + Coolaboratory Liquid Ultra/povodne teploty katastrofa, takto sa to uz celkom da.

Potom MSI TF III GTX 660 - plne aktivne jadro/nemam rad tie defektivne jadra v GPU + celkom solidny nekycovite vyzerajuci neplastovy nehnusny chladic co vyzera ako nejaka hracka pre male deti + nenutnost investovat dalsich cca 1500Kc za vymenu za poriadny pasiv ktory by aj tak pravdepodobne potom obsadil 4 sloty a viac - hnusne neponiklovane accelero pre mna nieje chladic.

Vymena povodne uplne ticheho/nepocutelneho Seasonic S12II 380W (po pridani GF GTX 660 zacal hucat ako vysavac) za podla mna najlepsi zdroj na trhu - Corsair AX860i - nepiska, vysoka ucinnost, najnizsie kolisanie napatie na 12V vetve, nizke zvlnenie atd. a na mojej zostave bezi pasivne aj pri full loade.

Zvysok zostavy v podpise.

Celkovo su ale tieto komponenty v skrinke trochu natesno a airflow nieje vobec optimalny - chcem nejaku skrinku s co mozno najoptimalnejsim airflow - z prednej strany na zadnu stranu nieco ako Cubitek AIO - idealna by bola pre mna skrinka ktora nema ziadne 5,25" pozicie - kto to dnes pouziva ??? :? - opticke media su prezitok a ine hovadiny tam tiez cpat nebudem jedine ze by som musel nasilu vymyslat ako tie pozicie vyuzit - napada ma jedine expa alebo kombo expa-pumpa pre vodne chladenie...

Za dalsie nechapem preco vsetci vyrobcovia zabiju airflow tym, ze za predne ventilatory nafasuju kos pre 50 3,5" HDD ??? :? Uplne by postacovalo urobit pozicie na max 4x 3,5/2,5" HDD trebars na MB Tray zo zadnej strany.

Takze moj problem by som oznacil za boj s shitnymi predrazenym neoptimalne navrhnutymi kycovitymi komercnymi PC komponentami.

Takze ocenim ak sa vyjadri niekto kto neholduje neonom, plexisklu a casom obalenym plastom.
Naposledy upravil/-a OneCosmic v Ne 28. Júl, 2013, 21:39, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa Monster1 »

Fractal Design R4? jednoduchy design, odhlucnenie, vyberatelny kos na hdd, cablemanagement a neviem este co. Proste pre mna najdokonalejsia skrinka za taku cenu.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Fractal R4 je po všetkých stránkach elitná skrinka. Ak ti ide iba o airflow a netrápi ťa hlučnosť a výzor ako optimus prime tak zober HAF X (942 myslím je číslo tej skrinky). 20cm fany tam spravia tornádo. Zobral by som tú R4
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Presne to som pisal, ze kycovite skrinky pre deti typu optimus prime nehladam kam presne by som celu radu HAF od Coolermaster zaradil.

Napr HAF X je obrovska skrinka riesena uplne na... - 6x 5.25" pozicie/pre mna absolutne nevyuzitelny zbytocny priestor a potom presne ako som pisal kose na disky hned za prednym ventilatorm - preboha naco ??? Ved moderne disky sa uz tak nehreju aby prave oni potrebovali v skrinke to chladenie najviac, kebyze ten kos aj vyberiem tak stejne bude ten airflow absolutne neoptimalny pretoze ten 20cm fan je prilis nizko aby nejako poriadne pomohol grafike toboz CPU...

Za dalsie - obalenie plastom ako som pisal v prvom prispevku - tomu HAF X prida dalsich 5cm na dlzku a vysku absolutne zbytocne.

Samotne 20cm fany a vacsie priemery - motor na nich zvykne poriadne bzucat a vzhladom k ich proporciam - 20x20x2,5cm a tym padom dlhym a tenkym listom vrtule to uz z principu nemoze byt tiche pretoze konce vrtule sa budu chviet. Osobne by som si nic ine ako 14/12cm FAN co sa tyka nasavania/vyduch do PC nedaval a co sa tyka ticha pravdepodobne by som uz asi nevolil inu znacku nez Noctua - ide mi hlavne o to ze nech som pocul akykolvek iny FAN vzdy bolo pocut loziska alebo bzucanie motora aj pri 500 otackach. Premyslal som este o znackach FANov ako SANYO Denki (ktore pouziva Seasonic do svojich zdrojov), Nidec - Scythe Gentle Typhoon, Papst - ostatne znacky povazujem za srot a ked vidim ako niekto riesi FANy do PC podla farby respektive aby mu dizajn fanu ladil k dizajnu dosky tak ma ide :facepalm:

Plastove uchytky diskov, mechanik a rozne krycie kryty :facepalm:

Niesom ani velky priatel pouzivania tlmiacich materialov v Case - za prve posobia ako tepelny izolant - typ padom sice znizia hluk o nejake 2dB and zaroven ten case tepelne zaizoluju a teplo uz nepojde von cez plechy casu ako by slo von povodne ale bude sa hromadit v skrinke a tym padom teploty komponentov budu vyssie co zase budu musiet vyvazit ventilatory vyssimi otackami a tym padom vyssou hlucnostou a to je presne to kde sme zacali - nekonecny kruh :facepalm:

Vidim, ze marketing manazerov firiem na ludi ucinkuje velmi dobre - nevadi, ze technicky je to lacny zle navrhnuty neefektivny nekvalitny srot - hlavne, ze to ma velke fany, svetla, super kozmicky dizajn, super fast-on plastove uchytenie mechanik a vsetkeho mozneho a teraz dostali do zbrane este dalsie eso - tlmiace materialy - marketing komercnych firiem sa velmi rad chyta noob nazorov a propaguje ich potom ako neskutocnu super novinku miesto skutocnych inovacii :!:

Pravdupovediac mojim predstavam o PC Case sa priblizuje jedine Lian Li, Silverstone - hlinikove Case, Cubitek, LD Cooling ale ziaden z nich stejne nema v ponuke uplne idealny case.

Zatial najzaujimavejsi mi pride Lian Li PC-90 - podpora pre HPTX dosky a pritom rozmery Midtower-u, 10x PCI, 2x14cm FAN na prednej stene ktorym nic nebrani v airflow, decentny kvalitne vyzerajuci dizajn bez nejakych kycov. Vadi mi jedine to osadenie HDD - to planujem dat uplne prec a pouzit nejake redukcie z 2x5,25" na 3x3,5" respektive 2,5". Zaroven je dobre aj to ze zdroj je zarovno s tymi dvoma 5,25" poziciami takze neprekaza airflow-u ako v pripade ked je zdroj dole a predne FANy tiez dole. Mohli ale umiestnenie zdroja a tych 5,25" pozicii prevratit presne opacne - dat ich na spodok - bolo by to lepsie pre chladenie zdroja.

Spominany Cubitek AIO - za prve je predrazeny a ma absolutne strasne FANy, zaobleny dizajn az tak moc nemusim, ale budis. Dalsia vec tie imbusove skrutky absolutne vsade si mohli odpustit - ano skrutky su fajn ale tam kde ich je naozaj potreba a dost narusuju inak celkom pekny decentny dizajn, navyse ale zvyknu poodierat ten naeloxovany hlinik. Perfektne navrhnuty airflow ale pokazili tym krycim plechom pred prednymi ventilatormi. Keby to predavali do 3000Kc tak by som o nom aj uvazoval.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa molnart »

skus este Fractal Arc Mini. Dierok ma az-az, da sa tam supnut celkovo 7 fanov, takze ti to spravi slusny prievan. ja ich ma osadenych len 3, zregulovane v idle cez Asus fanXpert na minmum a vobec to nepocut. Sice pri vyssich obratkach fanov nebude to tiche ako Define, ale airflow ma urcite lepsi.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa STENLY »

ešte lepšia ako Fractal bude pre teba Nanoxia Deep Silence
môžeš z nej vyhodiť všetky koše pre HDD a tie dať do 5.25 pozície :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

OneCosmic napísal:Presne to som pisal, ze kycovite skrinky pre deti typu optimus prime nehladam kam presne by som celu radu HAF od Coolermaster zaradil.

Napr HAF X je obrovska skrinka riesena uplne na... - 6x 5.25" pozicie/pre mna absolutne nevyuzitelny zbytocny priestor a potom presne ako som pisal kose na disky hned za prednym ventilatorm - preboha naco ??? Ved moderne disky sa uz tak nehreju aby prave oni potrebovali v skrinke to chladenie najviac, kebyze ten kos aj vyberiem tak stejne bude ten airflow absolutne neoptimalny pretoze ten 20cm fan je prilis nizko aby nejako poriadne pomohol grafike toboz CPU...

Za dalsie - obalenie plastom ako som pisal v prvom prispevku - tomu HAF X prida dalsich 5cm na dlzku a vysku absolutne zbytocne.

Samotne 20cm fany a vacsie priemery - motor na nich zvykne poriadne bzucat a vzhladom k ich proporciam - 20x20x2,5cm a tym padom dlhym a tenkym listom vrtule to uz z principu nemoze byt tiche pretoze konce vrtule sa budu chviet. Osobne by som si nic ine ako 14/12cm FAN co sa tyka nasavania/vyduch do PC nedaval a co sa tyka ticha pravdepodobne by som uz asi nevolil inu znacku nez Noctua - ide mi hlavne o to ze nech som pocul akykolvek iny FAN vzdy bolo pocut loziska alebo bzucanie motora aj pri 500 otackach. Premyslal som este o znackach FANov ako SANYO Denki (ktore pouziva Seasonic do svojich zdrojov), Nidec - Scythe Gentle Typhoon, Papst - ostatne znacky povazujem za srot a ked vidim ako niekto riesi FANy do PC podla farby respektive aby mu dizajn fanu ladil k dizajnu dosky tak ma ide :facepalm:

Plastove uchytky diskov, mechanik a rozne krycie kryty :facepalm:

Niesom ani velky priatel pouzivania tlmiacich materialov v Case - za prve posobia ako tepelny izolant - typ padom sice znizia hluk o nejake 2dB and zaroven ten case tepelne zaizoluju a teplo uz nepojde von cez plechy casu ako by slo von povodne ale bude sa hromadit v skrinke a tym padom teploty komponentov budu vyssie co zase budu musiet vyvazit ventilatory vyssimi otackami a tym padom vyssou hlucnostou a to je presne to kde sme zacali - nekonecny kruh :facepalm:

Vidim, ze marketing manazerov firiem na ludi ucinkuje velmi dobre - nevadi, ze technicky je to lacny zle navrhnuty neefektivny nekvalitny srot - hlavne, ze to ma velke fany, svetla, super kozmicky dizajn, super fast-on plastove uchytenie mechanik a vsetkeho mozneho a teraz dostali do zbrane este dalsie eso - tlmiace materialy - marketing komercnych firiem sa velmi rad chyta noob nazorov a propaguje ich potom ako neskutocnu super novinku miesto skutocnych inovacii :!:

Pravdupovediac mojim predstavam o PC Case sa priblizuje jedine Lian Li, Silverstone - hlinikove Case, Cubitek, LD Cooling ale ziaden z nich stejne nema v ponuke uplne idealny case.

Zatial najzaujimavejsi mi pride Lian Li PC-90 - podpora pre HPTX dosky a pritom rozmery Midtower-u, 10x PCI, 2x14cm FAN na prednej stene ktorym nic nebrani v airflow, decentny kvalitne vyzerajuci dizajn bez nejakych kycov. Vadi mi jedine to osadenie HDD - to planujem dat uplne prec a pouzit nejake redukcie z 2x5,25" na 3x3,5" respektive 2,5". Zaroven je dobre aj to ze zdroj je zarovno s tymi dvoma 5,25" poziciami takze neprekaza airflow-u ako v pripade ked je zdroj dole a predne FANy tiez dole. Mohli ale umiestnenie zdroja a tych 5,25" pozicii prevratit presne opacne - dat ich na spodok - bolo by to lepsie pre chladenie zdroja.

Spominany Cubitek AIO - za prve je predrazeny a ma absolutne strasne FANy, zaobleny dizajn az tak moc nemusim, ale budis. Dalsia vec tie imbusove skrutky absolutne vsade si mohli odpustit - ano skrutky su fajn ale tam kde ich je naozaj potreba a dost narusuju inak celkom pekny decentny dizajn, navyse ale zvyknu poodierat ten naeloxovany hlinik. Perfektne navrhnuty airflow ale pokazili tym krycim plechom pred prednymi ventilatormi. Keby to predavali do 3000Kc tak by som o nom aj uvazoval.
Je to gýčovitá skrinka pre deti ale fakt je tam tornádo, oveľa lepší airflow ako má nanoxia alebo R4 alebo XL R2
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa pipo137 »

Si si istý že má až tak lepší airflow?? Ja osobne sa teda pri svojej R4 na slabý airflow (ale pri tom pri minimálnej hlučnosti) sťažovať nemôžem http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 0#p1011051
...ale tak 6x 140mm spraví svoje, len s tým, že na 600-700rpm sú nepočuteľné a prietoku majú stále požehnane ;) :good:

OneCosmic napísal:Niesom ani velky priatel pouzivania tlmiacich materialov v Case - za prve posobia ako tepelny izolant - typ padom sice znizia hluk o nejake 2dB and zaroven ten case tepelne zaizoluju a teplo uz nepojde von cez plechy casu ako by slo von povodne ale bude sa hromadit v skrinke a tym padom teploty komponentov budu vyssie co zase budu musiet vyvazit ventilatory vyssimi otackami a tym padom vyssou hlucnostou a to je presne to kde sme zacali - nekonecny kruh :facepalm:

...teraz dostali do zbrane este dalsie eso - tlmiace materialy - marketing komercnych firiem sa velmi rad chyta noob nazorov a propaguje ich potom ako neskutocnu super novinku miesto skutocnych inovacii :!:
Nuž, poviem ti, že ak si myslíš, že skrinka sa samotným vyžarovaním tepla dokáže aspoň nejak chladiť a teda že ak sú tam pridané tie tlmiace materiály, tak ju to nejak tepelne zaizoluje, že je kvôli tomu hrozia vyššie teploty... :wallbash: hmmm, zaujímavý názor :facepalm: :good: :cool: ...to "zaizolovanie" môžno tak spraví o 0,0001% horšie teploty ako keby tam nebolo... proste stále je podstatný nejaký ten airflow a nie nejaké "tepelné nezaizolovanie case" ;)
A po druhé, hlavnou úlohou tých tlmiacich (alebo nazvime ich aj odhlučňovacích) materiálov nie je ako si väčšina ľudí myslí, len v pohlcovaní hluku, ale v čo najväčšej miere zredukovať vibrácie šíriace sa z rôznych komponentov v case a teda touto cestou prispieť k zníženiu hlučnosti (a taká kombinácia vibrácií z diskov a fanov dokáže narobiť riadnu paseku čo sa týka hlučnosti). Preto napr aj tá R4 má tie asfaltové pláty (bitumén alebo niečo podobné) nalepené na bočniciach a nie nejakú "odhlučnovaciu penu" ako to hneď každý laik chápe a aj tie odhlučnovacie produkty od rôznych firiem sú skoro vždy zložené z vrstvy nejakého "asfaltu" a na ňom ešte poprípade nejakej "peny", ale z toho najviac roboty aj tak stále spraví hlavne ten "asfalt" ...tým chcem povedať, nie, nie je to ako píšeš "marketing manazerov firiem", ale pomerne jednoduché a lacné riešenie ako znížiť vibrácie, keďže efektívne riešenie cez hrubšie plechy na skrinke a pod by lacnejšie určite nebolo ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa Monster1 »

Lian-li robi mozno kvalitou dobre skrine ale moznostami su tak 5 rokov pozadu. Mizerny cablemanagement, zdroj hore....
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa CageJ »

Za mna iba Lian Li, Silverstone a Fractal..
Ja som si nechal tu na fore poradit R4 a nelutujem... mozem porovnat s drahsimi skrinkami aj od cooler master ci Lian Li a Silverstone a R4 nevybocuje...
Za tie prachy asi niet lepsej kupy. Ta Nanoxia je cisto.. copy+paste Fractal R4 Design Big Tower/XL R2 + diery na vodnika. Jedinu vyhodu vidim v tych dierach a v krytke na otvory - USB..
Naposledy upravil/-a CageJ v Po 29. Júl, 2013, 17:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa STENLY »

a má kvalitné fany čo sú dalšie vyhodené eurá u fractal
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa CageJ »

Stenly, neviem ci som spravne pochopil..ale tie 140mm R2 Fractaly su niekde inde a hlavne ich mozes lepsie regulovat ;) ...
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa Monster1 »

SU rovnako srackove ako stare Fractaly uz ked mi prisla skrinka rapkali :-)
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa CageJ »

vidis, mne ne :D
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Skrinka s dobrym airflow - Problem?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ak nie si fanda plastov, možno by som sa pozrel aj iným smerom než len k tým zaužívaným klasikám ako R4 a spol..
Napr. http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-7HX-Mi ... black.html

Čistý hliník, dostatok pozícií pre fany /horné deafultne zaslepené/, "polovičný" kôš pre HDD, ktorý nezavadzia hornému nasávaciemu fanu /pričom celý kôš je odoberateľný/, filtre na nasávacích fanoch a klasické funkčné Lian-Li vychytávky v detailoch, ktoré v "mainsteamových" značkách nenájdeš. Viac-menej je to myslím si to čo hľadáš. 5,25" pozície by som nezatracoval, ideálne na nahodenie HDD na Vibration Killera :-) http://www.tichepc.sk/TichePC-sk-HDD-Vi ... iller.html , čo je povedal by som v ľahkej hliníkovej bedni ešte viac na mieste než v oceľovej.

Na druhej strane skrinke chýba napr. regulátor otáčok pre fany, ale tam by som už aj tak zvažoval výmenu za niečo na úrovni /Noctua, Noiseblocker/. Tiež je tam menej miesta na kabeláž za doskou než v takej R4, ale v tom by som veľký problém nevidel, hlavne pri modulárnom zdroji.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"