Age II empires blue screen

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
daliz39
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 27. Sep, 2013, 17:07

Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa daliz39 »

Mám tu taký problém
Hrám age II na tomto Počítači už asi 2 roky a boli s ním len minimále problémy.Nedávno som si upgradoval grafické ovládače. Najprv som si všimol že z ničoho nič mi začali v aoe blbnúť farby (nemuselo to byť len z ovládačov) a nemohol som to niako opraviť (nefungovali ani vo Forgotten empires).Tak som ho reinštaloval. Potom mi začali chodiť blue screeny. Väčšinou "Page fault in nonpage area" a občas aj "System Service Exception". Počítač mi padne asi po 6 minuách čo pustím firefox alebo chrome. Internet Explorer mi funguje. Neskôr som si všimol že akonáhle pustím už aj aoe tak mám blue screen.Niekedy sa stane že len tak sa zjavý ani nemusím nič robiť. Môžem hrať Rome II 4 hodiny a nič a pustím firefox a mám max 15min ńa to aby som urobil čo potrebujem. Inak mám BSOD. Skúšal som vymeniť RAM, spustil som Check disk, Odinštaloval som ovládače a neskôr zase nainštaloval. Opravoval som registre. Prečistil som PC. Obnovil som systém. Resetoval som pamäť základnej dosky a neviem ani čo ešte. Kompletne som preinštaloval a aktualizoval drivere. Jediné čo nechcem urobiť je reinštalácia lebo na disku mám 800Gb dát + dosť veľa inštalácií ktoré mi ale dosť dlho bez problémov fungovali. Niake nápady?
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Tvoj problém je to že ti nejde hra alebo že ti nejde firefox? Nepochopil som dobre čo chceš riešiť.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa felipe25 »

Jediné čo nechcem urobiť je reinštalácia lebo na disku mám 800Gb dát + dosť veľa inštalácií ktoré mi ale dosť dlho bez problémov

- to je jedine, co musis urobit, aby sme sa pohli dalej... cela reinstalacia os je casto jedina vec, ktora taketo veci da dokopy, veci pre ktore si robil ine veci ako si popisal poldna... najprv sa vyluci sw chyba preinstalovanim os, az potom sa hladaju hw chyby../ak to nieje zjavne../ :) aspon tak by to malo byt.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Ak už máš toľko dát a fakt nemáš možnosť kde zalohovať (čo sa mi nechce veriť že potrebuješ 800gb :D ) tak je tu ešte jedna možnosť: Kúp si externý hdd s eshopu a opatrne ho rozbal zalohuj a potom ho vráť do obchodu do 7 dní ale hlavne ho nepoškoď (odomňa to nemáš)
daliz39
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 27. Sep, 2013, 17:07

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa daliz39 »

FoboSVK napísal:Tvoj problém je to že ti nejde hra alebo že ti nejde firefox? Nepochopil som dobre čo chceš riešiť.
Chcem riešiť oboje naviac mi nejde ani opera a ani chrome. Proste by som sa rád zbavil tých bluescreenov. A občas to proste padne samo od seba. Len tak. Nič nerobím a padne to...
Naposledy upravil/-a daliz39 v So 28. Sep, 2013, 12:58, upravené celkom 2 krát.
daliz39
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 27. Sep, 2013, 17:07

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa daliz39 »

FoboSVK napísal:Ak už máš toľko dát a fakt nemáš možnosť kde zalohovať (čo sa mi nechce veriť že potrebuješ 800gb :D ) tak je tu ešte jedna možnosť: Kúp si externý hdd s eshopu a opatrne ho rozbal zalohuj a potom ho vráť do obchodu do 7 dní ale hlavne ho nepoškoď (odomňa to nemáš)
:D Aj tak sa dá. Zaujmavé ale je že rok som z týmy inštaláciami fungoval a zrazu po tom čo mi začal blbnúť age of empires to nefunguje. A je tu ešte taká jedna vec. Internet Explorer ktorý nemám práve v láske ako jediný zo všetkých prehliadačov funguje tak že ho môžem mať pustený kľudne aj 8 hodín a nič. Tých 800 GB dát sú ináč väčšinou fotografie, filmy alebo hry. Ako chcel by som sa nijako tomu preinštalovaniu vyhnúť a navyše neviem či sa mi toto isté neprihodí aj v budúcnosti. Ale z tým diskom je to dobrý nápad :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa felipe25 »

No s tym diskom neviem, kedze kazdy externy disk ma SMART.. a v podmienkach je ze kupujuci moze vratit nepouzivany tovar... ak pustim smart a uvidim ze disk bezal 10hodin (zaloha nanho , a z neho na disk), pochybujem, ze ti to vezmu.. :))
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Hmmm to som vážne nevedel, moja chyba. Keď už nechceš preinštalovať, skúšal si pc pretiahnuť cez antivírusový program? Ak máś viacej hdd tak odpoj všetky a nechaj len ten kde je win. Nič iné ma nenapadá.
daliz39
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 27. Sep, 2013, 17:07

Re: Age II empires blue screen

Príspevok od používateľa daliz39 »

FoboSVK napísal:Keď už nechceš preinštalovať, skúšal si pc pretiahnuť cez antivírusový program? Ak máś viacej hdd tak odpoj všetky a nechaj len ten kde je win. Nič iné ma nenapadá.
Antivírus nič neuroobil (to bude asi tým že nemám ESET ale iba free Aviru). Bohužial mám iba jeden HDD. Skúsim to asi preinštalovať. Hádam to pôjde aj keď neviem čo tým zmením (neviem aké opatrenie mám spraviť aby sa mi to v budúcnosti už nestalo)... Asi už nebudem môcť hrať tie staré hry kôli tomuto problému.
Ak máte niekdo niake nápady tak sa im určite potešim... :-)

Návrat na "Hry a problémy s nimi"